Нормативна база

Лікарські засоби

Інші розділи

Зворотній зв'язок

ЙОКС
Назва: ЙОКС | Шукати ЙОКС в аптеках →
Міжнародна непатентована назва: Comb drug
Виробник: "IVAX Pharmaceuticals" s.r.o., Чеська Республіка
Лікарська форма: Спрей
Форма випуску: Спрей по 30 мл у флаконах
Діючі речовини: 100 мл спрею містять: повiдон-йоду - 8.5 г, алантоїну - 0.1 г
Допоміжні речовини: Пропіленгліколь, левоментол, кислоти лимонної моногідрат, натрію дигідроцитрат, етанол, вода очищена
Фармакотерапевтична група: Антисептичні препарати
Показання: Ангіна катаральна, фолікулярна, лакунарна; ангіна стрептококова; гострий та хронічний тонзиліт; глосит, афтозний стоматит, перші симптоми грипу.
Термін придатності:
Номер реєстраційного посвідчення: UA/1829/01/01
Термін дії посвідчення: з 27.08.2004 до 27.08.2009
Термін дії реєстраційного посвідчення закінчився.
Пошук даних про реєстрацію препарату ЙОКС
АТ код: R02AA20
Наказ МОЗ: 428 від 27.08.2004


Інструкція для застосування ЙОКС

ІНСТРУКЦІЯ

для медичного застосування препарату

ЙОКС

(JOX)

Загальна характеристика:

основні фізико-хімічні властивості: прозора рідина чeрвоно-коричневого кольору зможливою слабкою опалесценцією;

склад: 1 мл спрею містить полівідон-йоду 85 мг, алантоїну 1 мг;

допоміжні речовини: пропіленгліколь, ментол, кислоти лимонної моногідрат, натрію дигідро цитрат, етанол, вода очищена.

Форма випуску. Спрей.

Фармакотерапевтична група. Лікарські засоби, що застосовуються при захворюваннях горла. Антисептики. Код АТС R02AA20.

Фармакологічні властивості. Фармакодинаміка. Полівідон-йод виділяє приконтакті зі шкірою або слизовими оболонками йод, що має широкий спектр протимікробної дії за рахунок безпосередньої дії на протеїни мікро організмів. Препарат містить також алантоїн, який характеризується проти запальною дією.

Фармакокінетика. При місцевому нанесенні полівідон-йоду на неушкоджену шкіру абсорбція йоду мінімальна. При застосуванні у порожнині рота, у вагіні тана ушкодженій шкірі (сильні опіки) має місце більш виражена системна абсорбція йоду, внаслідок чого може виникнути інтерференція з тиреоїдальними функціями. Йод в організмі перетворюється на йодиди, які накопичуються головним чином у щитовидній залозі та виділяються переважно нирками, а також у невеликій кількості з випорожненнями, слиною, пό том. Йодиди проходять крізь плацентарний бар’єр, проникають у материнське молоко.

Показання для застосування. Ангіна катаральна, фолікулярна, лакунарна; ангіна стрептококова (при одночасному лікуванні антибіотиками); хронічний тонзиліт; фарингіт, глосит, афтозний стоматит, перші симптоми грипу.

Спосіб застосування та дози. Зняти захисний ковпачок та надітиаплікатор. Натиснути 2–3 рази на аплікатор, щоб розчин надійшов до розпилювач ата після натискання розбризкувався. Після цього ввести трубочку аплікатора на 2–3 см у порожнину рота, закрити рот, затримати дихання та зробити 1–3 зрошенняу правий бік, а потім – у лівий бік. Застосовувати, як правило, 2–4 рази надень, у разі необхідності – кожні 4 години. Аплікатор перед та після застосування необхідно промивати гарячою водою.

Побічна дія. Препарат відзначається доброю переносимістю. Симптоми підвищеної чутливості виникали тільки зрідка, можлива алергічна реакція на йод (свербіж, гіперемія, кропив’янка), що потребує припинення застосування препарату. У поодиноких випадках було виявлено короткочасне відчуття пекучого болю в місці застосування (переважно у дітей) або відчуття сухості у порожнині рота.

Тривале застосування полівідон-йоду може спричинити йодизм (металевий присмак, підвищене слиновиділення, набряки очей або гортані, набряк легенів, шкірні висипання, розлади шлунково-кишкового тракту).

Протипоказання. Підвищена чутливість до йоду або інших компонентів препарату. Вагітність, період лактації. Гіперфункція щитовидної залози, декомпенсована серцева, ниркова недостатність, дослідження або терапія радіо активним йодом (у період за 2 тижні перед і після дослідження або терапії). Дитячий вік молодше 8 років.

Передозування. При рекомендованому місцевому застосуванні препарату у порожнині рота або глотки не спостерігалися випадки передозування. Однак уразі проковтування розчину йоду розвивалось гостре отруєння. Пацієнти спочатку відчували металевий присмак у порожнині рота, починалося блювання, біль ушлунку та пронос. Протягом 1–3 діб спостерігалася анурія, набряк голосової щілини з наступною асфіксією, аспірацій на пневмонія або набряк легенів. Удеяких випадках спостерігався навіть сильний розлад кровообігу.

Лікування симптоматичне та спочатку включає стандартні заходи, що запобігають подальшій абсорбції шлунково-кишкового тракту. Пацієнт повинен випити молоко та заварений крохмаль. Якщо не ушкоджено стравохід, можна провести промивання шлунка. Крім того, необхідно прийняти активоване вугілля та 1–5% розчин тіосульфату натрію, що забезпечує відновлення йоду в йодид. Специфічного антидоту немає.

Особливості застосування. Препарат не призначений для внутрішнього застосування.

Не слід вдихати та/або проковтувати препарат. Якщо протягом 3 діб стан хворого не поліпшується або спостерігається несприятлива дія, незвичні відчуття, необхідна консультація лікаря. Недоцільно одночасно застосовувати препарат Йокс з іншими ліками, призначеними для застосування у порожнині ротата горла.

При ларингіті препарат можна застосовувати тільки у виняткових випадках.

Препарат містить 19% етанолу та не містить цукор.

Дітям старшого віку слід застосовувати препарат з обережністю, зоглядом на можливість ларингоспазму.

З обережністю препарат застосовують у хворих на печінкову недостатність. У таких хворих може підвищуватись рівень трансаміназ, тому необхідно контролю вати його у сироватці крові.

Застосування Йоксу не впливає на здатність керувати транспортними засобами та механізмами.

Взаємодія з лікарськими засобами. Не рекомендується комбінувати препарат зіншими антисептичними засобами у порожнині рота та горла, у першу чергу – зперекисом водню. Йокс несумісний з відновниками, солями алкалоїдів та речовинами, що відрізняються кислою реакцією.

Умови та термін зберігання. Препарат слід зберігати при температурі до 25°С у захищеному від світла місці. Препарат слід зберігати у недоступному для дітей місці. Источник

Термін придатності – 4 роки.

Смотрите также: Цены на Йокс в аптеках




На сайті також шукають: Тарцева, Ністатин інструкція, Застосування препарату Левоміцетин, Інструкція з використання Цинаризин, Показання для застосування Декаметоксин в, Норваск побічні дії, Сіофор 500 протипоказання, Спосіб застосування та дози препарату Флуконазол