Нормативна база

Лікарські засоби

Інші розділи

Зворотній зв'язок

ЕМЕСЕТ
Назва: ЕМЕСЕТ
Міжнародна непатентована назва: Ondansetron
Виробник: "Cipla Ltd", Індія
Лікарська форма: Таблетки, вкриті оболонкою
Форма випуску: Таблетки, вкриті оболонкою, по 4 мг № 6, № 10
Діючі речовини: 1 таблетка містить ондансетрону - 4.0 мг
Фармакотерапевтична група: Препарати, які викликають блювоту та протиблювотні засоби
Показання: Попередження і лікування нудоти та блювання, спричинених цитостатичною хіміотерапією і радіотерапією; післяопераційна нудота і блювання.
Термін придатності:
Номер реєстраційного посвідчення: UA/0055/01/01
Термін дії посвідчення: з 24.11.2003 до 24.11.2008
Термін дії реєстраційного посвідчення закінчився.
Пошук даних про реєстрацію препарату ЕМЕСЕТ
АТ код: A04AA01
Наказ МОЗ: 541 від 24.11.2003


    Інструкція для застосування ЕМЕСЕТ

    ІНСТРУКЦІЯ

    для медичного застосування препарату

    ЕМЕСЕТ

    (EMESET)

    Загальна характеристика.

    Міжнародна та хімічна назва: ондансетрон;

    1,2,3,9-тетрагідро-9-метил-3((2-метил-1Н-імідазол-1-іл) метил)-4Н-карбозол-4-онгідро хлориду дигідрат;

    основні фізико-хімічні властивості: таблетки по 4 мг: двоопуклі таблетки, вкриті оболонкою, білого кольору, з маркуванням “4” на одному боці ігладкі з іншого;

    таблетки по 8 мг: двоопуклі таблетки, вкриті оболонкою, білого кольору, з маркуванням “8” на одному боці і розподільчою рискою на іншому;

    склад: 1 таблетка, вкрита оболонкою, містить 4 мг або 8 мг ондансетрону (увигляді ондансетрону гідро хлориду дигідрату);

    допоміжні речовини лактоза, магнію стеарат, крохмаль, целюлоза мікрокристалічна, опадри Y-1-7000.

    Форма випуску. Таблетки, вкриті оболонкою.

    Фармакотерапевтична група. Проти блювотні засоби, антагоністи 5НТ3.- рецепторів серотоніну. АТС Код А 04АА 01.

    Фармакологічні властивості.

    Фармакодинаміка. Ондансетрон є високо селективним антагоністом рецепторів 5-НТ3 серотоніну. Застосування цитостатичної хіміотерапії і радіотерапії можуть викликати підвищення рівня серотоніну внаслідок подразнення слизової оболонки шлунка і тонкого кишечнику, що, у свою чергу, шляхом активації вагусних аферентних волокон, які містять рецептори 5-НТ3, викликає блювотний рефлекс. Подразнення вагусних аферентних волокон може призвести до підвищення рівня серотоніну і в area postrema, що знаходиться внижній частині четвертого шлуночка мозку. Це також спричинює виникнення блювання внаслідок стимуляції розташованих рецепторів 5-НТ3. Ондансетрон гальмує появу блювотного рефлексу внаслідок антагоністичної дії на рецептори 5-НТ3, що знаходяться на нейронах як центральної, так і периферичної нервової системи. Очевидно, на цьому механізмі дії базується попередження і терапія після операційного і викликаного цитостатичним лікуванням блювання та нудоти.

    Фармакокінетика. Ондансетрон при пероральному прийомі досягає максимуму концентрації у плазмі приблизно через 1,5 год., біодоступність препарату – близько 60%, а зв’язування з білками плазми становить 70 - 76%. Часнапів виведення – близько 3 год., у людей похилого віку може досягати 5год, апри важкому ураженні печінки – 15 - 32 год.

    Показання для застосування. Попередження і лікування нудоти і блювання, викликаних цитостатичною хіміотерапією і радіотерапією, а також після операційної нудоти та блювання.

    Спосіб застосування та дози. Цитостатична терапія.

    Дорослі. Дозування залежить від ступеня вираженості блювотної реакції у відповідь на проведення цитостатичної терапії.

    Добова доза, як правило, становить 8 - 32 мг, виходячи з нижченаведених критеріїв.

    При хіміо- або радіотерапії, яка супроводжується виникненням блювання:

    8 мг перорально (1 таблетка) за 1 - 2 год. до початку терапії, потім 8мг

    (1 таблетка) через 12 год. після початку терапії.

    При виборі дозування необхідно враховувати тяжкість блювання.

    У випадку вираженої блювотної реакції при проведенні хіміотерапії ефективність ондансетрону можна збільшити шляхом разового внутрішньо венного введення глюкокортикоїду (наприклад, 20 мг фосфорнокислої натрієвої солідексаметазону до початку хіміотерапії), див. нижче.

    Для попередження блювання, що виникає після перших 24 годин від початкухіміо- або радіотерапії, як при сильній, так і при менш вираженій блювотній реакції рекомендується застосовувати 8 мг двічі на день перорально (двічі по 1таб) протягом 5-ти днів.

    Діти. Дітям старшим 4-х років препарат призначають в дозі 5мг/м2поверхні тіла внутрішньо венно, безпосередньо перед початком хіміотерапії, потім, через 12 год. – 4 мг перорально (1 таблетка); рекомендується продовжити лікування в дозі 4 мг двічі на день перорально (2 рази по 1 таблетці) протягом 5 днів.

    Для попередження після операційної нудоти і блювання разову пероральну дозу 16 мг (2 таблетки) призначають за 1 год. до початку анестезії.

    Хворі похилого віку. Зміна дозування препарату не потребується. Хворі з ураженням нирок та печінки. При ураженні нирок змінювати

    звичайну добову дозу і частоту введення препарату не потрібно. При ураженні печінки значною мірою зменшується кліренс ондансетрону, причому збільшується час напів виведення його з плазми, тому дозу необхідно знизити домінімальної – 8 мг на добу.

    Побічна дія. Головний біль, гіперемія, відчуття жару, закреп, іноді безсимптомне перехідне підвищення рівня амінотрансфер аз. У рідких випадках спостерігалися реакції надчутливості (включаючи й анафілаксію); тимчасове порушення гостроти зору і запаморочення (при швидкомувнутрішньо венному введенні), кашель, діарея, спонтанні рухові розлади і напади судом, біль у грудній клітці, аритмія, брадикардія, артеріальна гіпотензія, гикавка.

    Протипоказання. Підвищена чутливість до будь-якого компонента препарату, вагітність, лактація (див. Особливості застосування).

    Передозування. Досвід обмежений. Лікування симптоматичне.

    Особливості застосування. Згідно з результатами досліджень, проведених на тваринах, ондансетрон не має тератогенної дії. Дані про тератогенність у людини відсутні, тому під час вагітності (особливо у першому триместрі) застосування препарату не допускається або можливе тільки в умовах ретельного виваження користі/ризику. Ондансетрон виділяється з материнським молоком, тому під час застосування препарату необхідно припинити годування груддю. Стерилізація ампулв автоклаві заборонена.

    Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Необхідна обережність при поєднаному застосуванні:

    з індукторами мікросомальних ферментів (барбітурати, карбамазепін, каризопродол, ноксирон, гризеофульвін, закис азоту, папаверин, бутадіон (фенілбутазон), дифенін (фенітоїн), пірамідон, рифампіцин, тол бутамід);

    з інгібіторами ферментів (алопуринол, макролідні антибіотики, антидепресанти – інгібітори МАО, хлорамфенікол, циметидин, контрацептиви, щомістять естрогени, дилтіазем, дисульфірам, вальпроєва кислота, вальпроатнатрію, еритроміцин, флюконазол, ізоніазид, фторхінолони, кетоконазол, лов астатин, метронідазол, омепразол, пропранолол, хінідин, хінін, верапаміл).

    Ондансетрон метаболізується ферментною системою – цитохром Р450 печінки, тому ферментативні індуктори або інгібітори можуть змінювати його кліренс і часнапів виведення.

    Умови та термін зберігання. Зберігати при температурі не вище 25 0С, у захищеному від світла і недоступному для дітей місці. Источник

    Термін придатності – 3 роки.





    На сайті також шукають: На сон, Фазижин інструкція, Мукосат застосування, Наксоджин побічні дії, Серетид дискус протипоказання