IНСТРУКЦIЯ
для медичного застосування препарату
МУЛЬТИМАКС® ПРЕНАТАЛ
(MULTIMAX® PRENATAL)
Загальна характеристика:
основнi фiзико-хiмiчнi властивості: круглі двояко випуклі таблетки, вкриті оболонкою рожевого кольору;
склад: 1 таблетка містить: вітаміну А (у вигляді ретинолу ацетату) 550 мкг (1600 МО); вітаміну Е (у вигляді альфа токоферолу ацетату) 15 мг (15 МО); вітаміну D3 (холекальциферолу) 6 мкг (250 МО); вітаміну С (аскорбінової кислоти) 60 мг; вітаміну В1 (у вигляді тіаміну моно нітрату) 2 мг; вітаміну В2 (рибофлавіну) 2 мг; пантотенової кислоти (у вигляді кальцію пантотенату) 10 мг; вітаміну В6 (піридоксину гідро хлориду) 5 мг; фолієвої кислоти 400 мкг; вітаміну В12 (ціанокобаламіну) 5 мкг; нікотинаміду 20 мг; біотину 20 мкг; кальцію (у вигляді кальцію карбонату) 50 мг; магнію (у вигляді магнію оксиду) 25 мг; заліза (у вигляді заліза фумарату) 18 мг; міді (у вигляді міді оксиду) 2 мг; цинку (у вигляді цинку оксиду) 10 мг; марганцю (у вигляді марганцю сульфату) 3 мг; йоду (у вигляді калію йодиду) 200 мкг; молібдену (у вигляді натрію молібдату) 25 мкг; селену (у вигляді селену хелат амін окислоти) 20 мкг; хрому (у вигляді хрому хлориду) 25 мкг;
допоміжні речовини: натрію кроскармелоза, целюлоза мікрокристалічна, магнію стеарат, кислота стеаринова, опадрай ІІ рожевий.
Форма випуску. Таблетки, вкриті оболонкою.
Фармакотерапевтична група. Полівітаміни з мікроелементами. Код АТС А 11А A04.
Фармакологічнi властивостi. Фармакодинаміка. Препарат забезпечує поповнення дефіциту вітамінів та мінералів в організмі жінки в період планування вагітності, виношування плоду та годування груддю.
Вітамін А забезпечує нормальне функціонування органу зору, структурну цілісність тканин, резистентність організму до негативного впливу навколишнього середовища.
Вітамін Е впливає на кровотворення, формування м’язової та інших тканин, протидіє ускладненням вагітності (не виношуванню, токсикозам та плацентарній недостатності).
Вітамін D відіграє важливу роль у підтримці гомеостазу кальцієвого та фосфорного обміну.
Вітамін С бере участь в окислювально-відновлювальних процесах, формуванні кісткової та інших тканин, впливає на згортання крові.
Вітамін В1 необхідний для вуглеводного обміну, функціонування нервової системи, серця, печінки.
Вітамін В2 бере участь в реакціях вуглеводного, білкового та жирового обміну. Він відіграє важливу роль у збереженні зору, підтримці нормального стану слизової оболонки травного тракту, в синтезі гемоглобіну, сприяє засвоєнню кисню тканинами шкіри, нігтів і волосся, покращує всмоктування заліза і вітаміну В6. Вітамін B2 бере участь у процесах перетворення енергії в клітинах.
Вітамін В6 необхідний для нормального функціонування нервової системи, впливає на стан фізичного та психічного здоров'я. Він бере участь у більшості процесів, що відбуваються в організмі, активізуючи обмін амін окислот та гістаміну. Сприяє всмоктуванню вітаміну В12, впливає на імунітет і вироблення антитіл.
Пантотенова кислота бере участь у вуглеводному, жировому та білковому обміні, синтезі ацетилхоліну, стероїдів, покращує скорочувальну діяльність міокарда, протидіє токсикозам вагітних.
Вітамін В12 бере участь у вуглеводному, білковому, ліпідному обміні, нормалізує кровотворення, функції печінки та нервової системи, активує систему згортання крові.
Нікотинамід сприяє засвоєнню білка з рослинної їжі, бере участь в обміні вуглеводів, сприяє нормалізації шлункової секреції, підсилює перистальтику шлунка, стимулює секреторну функцію підшлункової залози, активує функціональну активність печінки, сприяє кровотворенню.
Біотин – кофермент, що бере участь у реакціях перенесення вуглекислого газу до органічних сполук.
Фолієва кислота знижує ризик виникнення вроджених вад розвитку у дітей.
Кальцій бере участь у процесах утворення енергії, в синтезі генетичного матеріалу, входить до складу багатьох ферментів, що нормалізують обмін речовин, регулює проникність клітинних мембран. Він життєво необхідний для формування та росту кісток, зубів, здорового стану ясен, шкіри.
Магній активізує ферменти, що беруть участь у процесах перетворення енергії в клітинах, покращує засвоєння кальцію та калію. Магній відіграє важливу роль в профілактиці серцево-судинних захворювань, остеопорозу, допомагає запобіганню передчасним пологам та судомам у вагітних.
Залізо є основним елементом гемоглобіну та міоглобіну, входить до складу цілого ряду ферментів – каталізаторів окислювально-відновних процесів. З дефіцитом заліза пов'язують широке розповсюдження анемії, особливо серед вагітних жінок.
Мідь бере участь у кровотворенні та великій кількості реакцій обміну речовин.
Цинк – мікроелемент, важливий для поділу та відновлення клітин, імунної та нервової системи. Сприяє засвоєнню вітаміну A. Цинк – це антиоксидант, необхідний для нормального функціонування та цілісності кришталика ока.
Марганець бере участь у всіх видах обміну речовин. Особливе значення марганець має в реалізації функції статевих залоз, опорно-рухового апарату, нервової системи.
Йод необхідний для нормального функціонування щитоподібної залози, входить до складу її гормонів.
Молібден входить до складу ряду ферментів, що беруть участь в детоксикації чужорідних для організму речовин. Сприяє затриманню в організмі фтору, а також метаболізму заліза в печінці. Молібден має здатність прискорювати розпад пуринів та виводити з організму сечову кислоту.
Селен має виражені антиоксидантні властивості, стимулює утворення антитіл, бере участь у виробленні еритроцитів.
Хром сприяє підтримці рівня цукру в крові, профілактиці атеросклерозу і серцево-судинних порушень, знижує рівень вмісту в крові холестерину.
Фармакокiнетика. Фармакокінетика препарату не вивчалась.
Показання для застосування. Профілактика та лікування дефіциту вітамінів та мінералів у жінок в період планування вагітності, виношування плода та годування груддю.
Спосіб застосування та дози. По 1 таблетці на добу в періоди планування вагітності, виношування плода та годування груддю. Тривалість застосування зазвичай становить 1-2 місяці.
Побічна дія. При вживанні в рекомендованих дозах побічних ефектів не спостерігалось. Можливі незначні алергічні прояви (шкірний висип, почервоніння шкіри) у випадку передозування.
Протипоказання. Підвищена чутливість до компонентів препарату.
Передозування. При випадковому передозуванні необхідне промивання шлунка. Подальше лікування – симптоматичне.
Особливості застосування. Не перевищувати рекомендовану дозу. Не приймати разом з лікарськими засобами, що містять вітаміни та мінеральні речовини.
Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Препарат містить залізо та кальцій і тому може затримувати всмоктування в кишечнику антибіотиків з групи тетрациклінів, а також антимікробних засобів — похідних фторхінолонів.
Вітамін С посилює дію і побічні ефекти протимікробних засобів групи сульфаніламідів.
Антацидні препарати, що містять алюміній, магній, кальцій, а також холестирамін, зменшують всмоктування заліза.
При одночасному призначенні сечогінних засобів з групи тіазидів збільшується вірогідність гіперкальцемії.
Умови та термін зберігання. Зберігати при температурі до 30 0С в недоступному для дітей місці.
Термін придатності – 3 роки.
Умови відпуску. Без рецепта.
Упаковка. По 30 таблеток у блістері, по 1, 2 або 3 блістери в картонній коробці.
Виробник. Юніфарм, Інк. Источник
Адреса. 350 П’ята Авеню, 6701, Нью-Йорк, 10118, США.