Нормативна база

Лікарські засоби

Інші розділи

Зворотній зв'язок

ВІТРУМ® ФОЛІКУМ
Назва: ВІТРУМ® ФОЛІКУМ
Міжнародна непатентована назва: Folic acid
Виробник: Юніфарм, Інк., США
Лікарська форма: Таблетки, вкриті оболонкою
Форма випуску: Таблетки, вкриті оболонкою, по 400 мкг №30, або № 60, або № 90
Діючі речовини: 1 таблетка містить: фолієвої кислоти 400 мкг
Допоміжні речовини: Кальцію гідрофосфат дигідрат, целюлоза мікрокристалічна, кислота стеаринова, натрію кроскармелоза, магнію стеарат, кремнію діоксид колоїдний, гідроксипропілметилцелюлоза, титану діоксид, триацетин, пропіленгліколь
Фармакотерапевтична група: Група фолієвої кислоти
Показання: Лікування і профілактика анемічних станів під час вагітності та лактації. Для профілактики розвитку дефектів нервової трубки у плода під час вагітності.
Термін придатності: 3р.
Номер реєстраційного посвідчення: UA/6070/01/01
Термін дії посвідчення: з 19.03.2007 по 19.03.2012
Термін дії реєстраційного посвідчення закінчився.
Пошук даних про реєстрацію препарату ВІТРУМ® ФОЛІКУМ
АТ код: B03BB01
Наказ МОЗ: 391 від 11.07.2007


    Інструкція для застосування ВІТРУМ® ФОЛІКУМ

    IНСТРУКЦIЯ

    для медичного застосування препарату

    ВІТРУМ ® ФОЛІКУМ

    (VITRUM ® FOLICUM)


    Загальна характеристика:

    основнi фiзико-хiмiчнi властивості: круглі двоопуклi таблетки, вкриті оболонкою білого або майже білого кольору;

    склад: 1 таблетка містить: фолієвої кислоти 400 мкг;

    допоміжні речовини: кальцію гідро фосфат дигідрат, целюлоза мiкрокристалiчна, кислота стеаринова, натрiю кроскармелоза, магнiю стеарат, кремнію діоксид колоїдний, гідроксипропілм етилцелюлоза, титану діоксид, триацетин, пропіленгліколь.


    Форма випуску. Таблетки, вкриті оболонкою.


    Фармакотерапевтична група. Антианемічні засоби. Код АТС В 03ВВ 01.


    Фармакологічнi властивостi.

    Фармакодинаміка. Фолієва кислота (N- (4-(((2-аміно-1,4 дигідро 4 оксо 6 еридиніл) метил) аміно) бензоїл)L-глутамова кислота) відноситься до вітамінів групи В. Відіграє важливу роль у синтезі нуклеїнових ксилот і перетворення замінних амін окислот. Стимулює гемопоез, лейкопоез, тромбоцит опоез, сприяє живленню і регенерації ушкоджених тканин. Дефіцит фолієвої кислоти може викликати мегалобластну анемію. Потреба у фолієвій кислоті підвищується в період вагітності внаслідок формування і розвитку ембріона і швидкого росту плоду. При вагітності виконує захисну функцію по відношенню до впливу тератогенних і ушкоджуючих плід факторів. Дефіцит фолієвої кислоти пригнічує біосинтез амін окислот, нуклеїнових кислот, порушує синтез білків, жирів і утворення мієліну. Застосування фолієвої кислоти попереджує виникнення дефектів нервової трубки плода, а саме - spina bifida. Нервова трубка закривається приблизно на 24 - 27-й день вагітності, тому профілактична дія фолієвої кислоти триває від зачаття до кінця І триместру вагітності.

    Фолієва кислота в організмі (переважно у печінці) в присутності вітамінів В12, С і Н (біотину) відновлюється до тетрагідрофолієвої (фолеїнової, фолінієвої, фолінової) кислоти, яка є коф актором ряду ферментів, що беруть участь в транспорті одно вуглецевих залишків (метильної групи, формілу, оксиметилу, метилену та ін.). Останні необхідні для синтезу вуглеводного скелета пуринових і піримідинових основ (головних компонентів нуклеїнових кислот), білків, окремих амін окислот. В результаті активується поділ клітин і регенеративні процеси.

    Фармакокінетика. Після орального застосування добре всмоктується з травного тракту. Через 30 хвилин після прийому виявляється в крові і розподіляється в різні тканини, переважно в печінку. Метаболізується в печінці. Невелика частина прийнятої фолієвої кислоти піддається біо трансформації. Виводиться незначна частина нирками в незмінному стані, частина з жовчю і сечею.


    Показання для застосування.

    Лікування і профілактика анемічних станів під час вагітності та лактації.

    Для профілактики розвитку дефектів нервової трубки у плода під час вагітності.


    Спосіб застосування та дози.

    Для профілактики дефіциту фолієвої кислоти в організмі призначають по 400 мкг на добу протягом 20-30 днів.

    Жінкам, які планують вагітність, призначають по 400 мкг на добу. Приймання препарату рекомендується розпочинати до зачаття і продовжувати протягом І триместру вагітності.

    Жінкам, які раніше застосовували контрацептивні засоби, при плануванні вагітності призначають по 400 – 800 мкг на добу. Прийом препарату рекомендується розпочинати за 3 місяці до припустимого зачаття і продовжувати протягом І триместру вагітності.

    Вагітним жінкам призначають по 400 – 800 мкг на добу протягом І триместру вагітності.


    Побічна дія. Рідко: алергічні реакції, шкірний висип, свербіж, лихоманка.


    Протипоказання. Підвищена чутливість до компонентів препарату.


    Передозування. Випадки передозування препарату не відзначені. В дозі вище 15 мг на добу можуть спостерігатися алергічні реакції.


    Особливості застосування. При злоякісній анемії фолієву кислоту слід приймати тільки сумісно з ціанокобаламіном, оскільки фолієва килота, стимулюючи гемопоез, не попереджає неврологічних ускладнень (в т. ч. фунікулярного мієлозу).

    Довготривале застосування фолієвої кислоти (особливо в високих дозах) не рекомендується через ризик зниження концентрації в крові ціанокобаламіну.

    Не слід призначати при мегалобластній анемії, яка виникла внаслідок дефіциту вітаміну В12.


    Взаємодiя з iншими лiкарськими засобами.

    При одночасному застосуванні з хлорамфеніколом, неоміцином, полі міксинами, тетрациклінами всмоктування фолієвої кислоти знижується.

    При сумісному прийманні фолієва кислота знижує ефект фенітоїну, примідону, ПАСК, сульфазолі ну, гормональних контрацептивів для орального застосування, хлорамфеніколу.

    Фолієва кислота посилює метаболізм фенітоїну.


    Умови та термін зберігання. Зберігати при температурі до 30 0С в недоступному для дітей місці. Термін придатності – 3 роки.


    Умови відпуску. Без рецепта.


    Упаковка. По 30 таблеток в блістері; по 1 або 2, або 3 блістери в картонній коробці.

    Виробник. Юніфарм, Інк. Источник


    Адреса. 350 П’ята Авеню, 6701, Нью-Йорк, 10118, США.





    На сайті також шукають: Левомицетин, Діувер інструкція, Траватан застосування, Алфлутоп побічні дії, Диклак гель протипоказання