Нормативна база

Лікарські засоби

Інші розділи

Зворотній зв'язок

АПРОКАЛ®
Назва: АПРОКАЛ® | Шукати АПРОКАЛ® в аптеках →
Міжнародна непатентована назва: Aprotinin
Виробник: Дженом Біотек Пвт. Лтд., Індія
Лікарська форма: Розчин для ін'єкцій
Форма випуску: Розчин для ін'єкцій, 13 300 КІО/ 2 мл по 2 мл у флаконах № 10
Діючі речовини: 2 мл розчину містять: апротиніну концентрованого розчину 13 300 КІОД (10 000 АТрО)
Допоміжні речовини: Натрію хлорид, вода для ін'єкцій
Фармакотерапевтична група: Інгібітори протеолізу
Показання: Гіперфібринолітичні кровотечі.
Номер реєстраційного посвідчення: UA/7420/01/01
Термін дії посвідчення: з 11.12.2007 по 11.12.2012
Термін дії реєстраційного посвідчення закінчився.
Пошук даних про реєстрацію препарату АПРОКАЛ®
АТ код: B02AB01
Наказ МОЗ: 806 від 11.12.2007


Інструкція для застосування АПРОКАЛ®

І Н С Т Р У К Ц І Я

для медичного застосування препарату

А П Р О К А Л®

(A P R O K A L)


Загальна характеристика:

міжнародна   назва: аprotinin;

основні фізико-хімічні властивості: прозора, безбарвна рідина;

склад: 2 мл розчину містять апротиніну   концентрованого розчину 13 300 КІО

(10 000 АТрО);

допоміжні речовини: натрію хлорид, вода для ін’єкцій.


Форма випуску. Розчин для ін’єкцій.


Фармакотерапевтична група.  Інгібітори фібринолізу. Апротинін.

Код АТС В 02А В 01.


Фармакологічні властивості.

Фармакодинаміка. Апротинін є полівалентним інгібітором протеїназ. Шляхом утворення оборотних стехіометричних ферментно-інгібітор них комплексів апротинін інгібує найважливіші протеїн ази плазми крові, клітинних елементів і тканин, у тому числі калідиногенази, плазмін, трипсин, хімотрипсин, калікреїн, які відіграють важливу роль у розвитку патофізіологічних реакцій. Терапевтичний ефект апротиніну зумовлений пригніченням   протеолітичного впливу плазміну і в блокаді активізації плазміногенезу ауто генними активаторами. Апротинін має широкий спектр інгібуючої дії, тому може застосовуватись не лише як антифібринолітик, а також як профілактичний і терапевтичний засіб при порушеннях інших ферментних систем. Упереджує розвиток деструктивного процесу в підшлунковій залозі. Гальмівна дія на калікреїн-кінінову систему дозволяє застосовувати апротинін для профілактики й лікування різних форм шоку (ендо токсичного, травматичного, гемолітичного). Активність апротиніну виражають у калікреїнін активуючих одиницях (КІО), а також в анти трипсинових одиницях (АТрО). 1 АтрО відповідає 1,33 КІО.

Фармакокінетика. В шлунково-кишковому тракті не всмоктується. Після внутрішньо венного введення апротинін – відразу досягає максимального рівня в плазмі крові, а потім швидко знижується, розподіляється в зовнішньо клітинному просторі, короткочасно накопи чується в печінці. Виводиться нирками в неактивній формі. Період напіврозпаду активної речовини в сироватці крові становить 2 год. Розпад молекули апротиніну на неактивні частини відбувається за рахунок лізосомальної активності нирок. В сечі визначається 1,5 % введеної дози препарату.


Показання для застосування. Гіперфібринолітичні кровотечі.


Спосіб застосування та дози. Застосовують внутрішньо венно. Вводять у вигляді інфузій або повільної ін'єкції. Перед застосуванням розводять у 0,9 % розчині натрію хлориду.

З метою виявлення ймовірної підвищеної чутливості до апротиніну спочатку слід ввести 1,5 мл розчину (10 000 КІО), і у разі відсутності алергічної реакції протягом 10 хвилин вводять основну дозу.

Початкова доза для дорослих і дітей старше 15 років становить 500 000 КІО (75 мл) інфузійно (не швидше 5 мл/хв). Надалі вводять 200 000 КІО (30 мл) кожні 4 дні у вигляді тривалої краплинної інфузії.

Дітям віком від 6 до 15 років вводять із розрахунку 20 000 КІО/кг маси тіла на добу.


Побічна дія. Можливі шкірно-алергічні реакції (еритема, кропив’янка), інколи – бронхоспазм, нудота, блювання, міалгія, можлива артеріальна гіпотензія (коливання рівня артеріального тиску), тахікардія, в окремих випадках – психотичні реакції, галюцинації, сплутаність свідомості. В поодиноких випадках після довготривалих крапельних вливань можливі тромбофлебіти в місцях введення.


Протипоказання. Підвищена чутливість до препарату, І та ІІІ триместри вагітності, період годування груддю, десеміноване внутрішньо судинне згортання крові.


Передозування. Можливі алергічні реакції, в тому числі анафілактичний шок. У таких випадках введення препарату слід припинити й призначити симптоматичну терапію.


Особливості застосування. Застосовують виключно у стаціонарі.

Досвід застосування у дітей до 6 років відсутній.

Вагітність і годування груддю. Застосовувати препарат у ІІ триместрі вагітності можна лише після ретельної оцінки співвідношення користь для жінки / ризик для плода.


Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Не можна вводити разом з ін фузійними розчинами, що містять декстран (підвищується ризик алергічних реакцій). Залежно від дози препарат знижує активність стрептокінази й урокінази, може пригнічувати активність неспецифічної холін естерази сироватки крові. Апрокал® не слід комбінувати з антибіотиками, гепарином і кортикостероїдами. Він несумісний з іншими препаратами в розчині. Не слід вводити Апрокал® одночасно з препаратами для парентерального харчування, що містять амін окислоти й ліпіди (хімічна несумісність).


Умови та термін зберігання. Зберігати в захищеному від світла та недоступному для дітей місці при температурі не вище 25 ОС.

Термін придатності – 2 роки.


Умови відпуску. За рецептом.


Упаковка. По 2 мл у флаконі. По 10 флаконів у картонній коробці.


Виробник. Дженом Біотек ПВТ. ЛТД.


Адреса. 504, Делфі, Хіранандані Гарденс, Источник

Повай, Мумбаї, 400 076, Індія.


Смотрите также: Цены на Апрокал в аптеках


Загрузка...На сайті також шукають: Септогал, Стимулотон інструкція, Санорин застосування, Гексорал побічні дії, Евра протипоказання