ІНСТРУКЦІЯ
для медичного застосування препарату
АЛЮМАГ®
Склад лікарського засобу:
діючі речовини: 1 таблетка містить: алюмінію гідроксиду 200 мг і магнію гідроксиду 200 мг;
допоміжні речовини: крохмаль картопляний, желатин, сорбіт (Е 420), маніт (Е 421), магнію стеарат, олія м’ятна.
Лікарська форма. Таблетки.
Таблетки білого кольору, злегка двоопуклі, круглої форми, з гравіюванням “ALUMAG” на одній стороні.
Назва та місцезнаходження виробника.
Гродзиський фармацевтичний завод “Польфа” Сп. з о. о.
05-825, м. Гродзиськ Мазовецький, вул. кн. Ю. Понятовського, 5, Польща.
Фармакотерапевтична група.
Препарати для лікування кислотозалежних хвороб. Антациди. Комбінації простих солей.
Код ATC A02A D01.
Фармакологічні властивості.
Гідроксиди алюмінію та магнію у реакції з соляною кислотою шлункового соку утворюють солі (хлориди). Ця реакція підвищує рН шлункового соку і зменшує пошкоджуючу дію соляної кислоти на слизову оболонку шлунку, при цьому також зменшує активність пепсину. Крім того, алюміній, що міститься в препараті, може зв'язувати пепсин та жовчні кислоти, що виявляє позитивний вплив при лікуванні виразкової хвороби. Алюмаг® виявляє місцеву дію. Обгрунтованим є застосування препарату після прийому їжі, тому що це подовжує його дію. Прийом препарату приблизно через 1,5 години після їжі забезпечує нейтралізацію соляної кислоти саме в той час, коли її пошкоджуюча дія на слизову оболонку шлунка найсильніша і може спричинити появу болю.
Гідроксид магнію швидко реагує з кислотою, яка знаходиться у шлунку і може проявляти проносну дію; гідроксид алюмінію має повільнішу і слабкішу нейтралізуючу дію, але завдяки в’яжучим властивостям виявляє закріплюючий ефект. Правильно збалансований склад препарату Алюмаг® зменшує ймовірність виникнення запору або діареї.
Препарат практично не всмоктується в шлунково-кишковому тракті і не проявляє системного ефекту. Внаслідок нейтралізації соляної кислоти гідроксиди алюмінію і магнію перетворюються на хлориди і виводяться з організму з калом.
Показання для застосування.
• Симптоматична терапія захворювань шлунково-кишкового тракту, що супроводжуються підвищеною кислотністю шлункового соку (гастрит, печія, гастроезофагеальна рефлюксна хвороба, кила стравохідного отвору діафрагми).
• Як допоміжний засіб при лікуванні пептичної виразки шлунка та виразки дванадцяти палої кишки.
Протипоказання.
• Гіпер чутливість до будь-якої з діючих або допоміжних речовин;
• тяжка ниркова недостатність;
• дитячий вік до 15 років.
Належні заходи безпеки при застосуванні.
Пацієнтам слід рекомендувати звернутися за медичною допомогою у випадках втрати маси тіла, утрудненому ковтанні, постійному дискомфорті у животі, розладах травлення, що з’явилися вперше або зміні перебігу існуючих порушень травлення; нирковій недостатності. Якщо розлади травлення зберігаються після 10 днів лікування або їх перебіг погіршується, слід з’ясувати причину їх виникнення та переглянути призначене лікування.
Слід дотримуватися обережності при ознаках дегідратації пацієнта.
З обережністю призначають пацієнтам з нирковою недостатністю у зв’язку з можливою кумуляцією іонів магнію і алюмінію.
Не можна безперервно застосовувати препарат більше 4-х тижнів. Через відкладення фосфатів магнію та алюмінію при тривалому застосуванні препарату можливий розвиток ниркової недостатності. Тривале застосування сполук алюмінію у великих дозах у пацієнтів з нирковою недостатністю або у пацієнтів, які знаходяться на постійному гемодіалізі, може призвести до зменшення всмоктування фосфатів, спричинити або посилити остеомаляцію, збільшити ризик появи енцефалопатії.
У зв’язку з вмістом сорбіту Алюмаг® не можна застосовувати пацієнтам зі спадковою непереносимістю фруктози.
При необхідності одночасного лікування іншими пероральними лікарськими засобами, необхідно витримувати перерву між прийомом Алюмагу® та інших засобів, як це зазначено у розділі “Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій”.
Особливі застереження.
Застосування у період вагітності або годування груддю.
Безпека застосування препарату під час вагітності та годування груддю не вивчалась, тому під час вагітності препарат слід застосовувати тільки в тих випадках, коли користь для матері перевищує потенційний ризик для плода.
Під час лікування можна продовжувати годування груддю.
Перед застосуванням препарату Алюмаг® цим категоріям пацієнток слід порадитися з лікарем та дотримуватися рекомендованого дозового і курсового режиму.
Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні авто транспортом або роботі з іншими механізмами.
В терапевтичних дозах Алюмаг® не впливає на швидкість реакції при керуванні авто транспортом або роботі з іншими механізмами.
Діти.
Дітям до 15 років застосування препарату протипоказане через відсутність клінічного досвіду.
Спосіб застосування та дози.
Зазвичай застосовується дорослим та дітям старше 15 років по 2 таблетки 3 рази на день приблизно через 1,5 години після прийому їжі і 2 таблетки безпосередньо перед сном або у разі виникнення болю. Не слід застосовувати більше 12 таблеток на добу.
Таблетки слід розкришити або розжувати, або потримати у роті до розм’якшення та запити водою.
У разі пропуску прийому препарату не можна приймати подвійну дозу.
Тривалість лікування: Алюмаг® не слід застосовувати безперервно довше 4 тижнів.
Передозування.
Випадки гострого передозування і симптоми гострої інтоксикації у людей невідомі.
При тривалому застосуванні великих доз можуть виникати електролітні порушення (підвищення концентрації магнію і алюмінію або зниження концентрації фосфатів у сироватці крові).
Побічні ефекти.
Препарат зазвичай добре переноситься, але зрідка можливі порушення зі сторони шлунково-кишкового тракту (діарея або запор, нудота, блювання, світле забарвлення калу); реакції гіпер чутливості, в тому числі шкірні висипи, ангіо невротичний набряк.
У разі тривалого застосування підвищених доз можливе зменшення запасів фосфору в організмі, пов’язане з дією гідроксиду алюмінію, що міститься у препараті.
Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій.
Уповільнення або зменшення всмоктування: можливе для інших пероральних засобів, що приймаються одночасно з препаратом Алюмаг®. У зв'язку з цим слід витримати перерву, щонайменше 2 години, між прийомом препарату Алюмаг® та інших пероральних засобів. Більше 2 годин повинна бути перерва між прийомом препарату Алюмаг® та наступних лікарських засобів: Н2-блокатори гіста мінових рецепторів; пероральні протитуберкульозні засоби (етамбутол, ізоніазід); атенолол, метопролол, пропранолол, хлорохін, тетрацикліни, дифлунізал, дигоксин, дифосфонати, фексофенадин, солі заліза, фторхінолони, натрію фторид, глюкокортикоїди (преднізолон, дексаметазон), індометацин, кетоконазол, лансопразол, кайєксалат, лінкозаміни, нейролептики фенотіазинового ряду, пеніциламін, препарати фосфору, тироксин, резерпін, хінідин, препарати літію, мексилетин. Зменшення всмоктування цих препаратів пов’язане з утворенням нерозчинних комплексів.
Інші взаємодії: при одночасному застосуванні препарату Алюмаг® з саліцилатами можливе прискорене виведення саліцилатів нирками.
Термін придатності. 4 роки.
Не застосовуйте препарат після закінчення терміну придатності, зазначеного на упаковці.
Умови зберігання.
Зберігати при температурі не вище 25 °С.
Зберігати у недоступному для дітей місці!
Категорія відпуску. Без рецепта.
Упаковка. Источник
По 30 (10х 3) таблеток у блістерах у картонній коробці.