ІНСТРУКЦІЯ
для медичного застосування препарату
КАЛЬЦІЮ ГЛЮКОНАТ
(Calcium gluconate)
Склад лікарського засобу:
Діючі речовини: 1 таблетка містить кальцію глюконату 500 мг;
допоміжні речовини: крохмаль картопляний, тальк, кальцію стеарат.
Лікарська форма. Таблетки.
Таблетки білого кольору з плоскою поверхнею, рискою та фаскою.
Назва і місцезнаходження виробника.
ВАТ «Хімфармзавод «Червона зірка».
61010, Україна, м. Харків, вул. Гордієнківська, 1.
Фармакотерапевтична група. Мінеральні домішки. Препарати кальцію. Кальцію глюконат.
Код АТС А 12А А 03.
Іони кальцію беруть участь у передачі нервових імпульсів, скороченні гладеньких та поперечносмугастих м'язів, функціонуванні серцевого м'яза, згортанні крові; вони необхідні для формування кісткової тканини, функціонування інших систем та органів. Кальцію глюконат зменшує проникність судин, запобігає розвитку запальних реакцій, підвищує стійкість організму до інфекцій, чинить проти алергічну та кровоспинну дію.
Показання для застосування.
Захворювання, що супроводжуються гіпокальціємією, підвищенням проникності клітинних мембран, порушенням проведення нервових імпульсів у м’язовій тканині.
Гіпопаратіоз (латентна тетанія, остеопороз), порушення обміну вітаміну D (рахіт, спазмофілія, остеомаляція), гіперфосфатемія у хворих з хронічною нирковою недостатністю.
Підвищена потреба в кальції (період інтенсивного росту дітей та підлітків, вагітність, період годування груддю), недостатній вміст Са2+ у їжі, порушення його обміну у пост менопаузальному періоді, переломи кісток.
Посилене виведення Са2+ (тривалий постільний режим, хронічна діарея, гіпокальціємія при тривалому застосуванні діуретиків, проти епілептичних лікарських засобів, глюкокортикостероїдів). В комплексній терапії: кровотечі різної етіології; алергічні захворювання (сироваткова хвороба, кропив’янка, пропасний синдром, свербіж, сверблячі дерматози, ангіо невротичний набряк); бронхіальна астма, дистрофічні аліментарні набряки, легеневий туберкульоз, еклампсія, паренхіматозний гепатит, токсичні ураження печінки, нефрит.
Отруєння солями магнію, щавлевою кислотою, розчинними солями фтористої кислоти (при взаємодії з кальцію глюконатом утворюються нерозчинні та нетоксичні кальцію оксалат та кальцію фторид).
Протипоказання.
Не слід застосовувати препарат при схильності до тромбозів, вираженому атеросклерозі, гіперкальціємії, тяжкій нирковій недостатності, підвищеній чутливості до препарату. Дитячий вік до 3 років.
Належні заходи безпеки при застосуванні.
Хворим з помірною гіперкальціурією, зниженням клуб очкової фільтрації або з нефроуролітіазом в анамнезі препарат необхідно призначати з обережністю і під контролем вмісту кальцію в сечі. Для зниження ризику розвитку нефроуролітіазу рекомендується вживати багато рідини.
Особливі застереження.
Застосування у період вагітності або годування груддю.
Застосування препарату допустиме з урахуванням співвідношення користь для жінки / ризик для плода (дитини), яке визначає лікар.
Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні авто транспортом або роботі з іншими механізмами
При застосуванні препарату у рекомендованих дозах – не впливає.
Діти
Не застосовувати у дітей віком до 3 років.
Спосіб застосування та дози.
Приймають перед їдою. Перед застосуванням таблетку подрібнюють, запиваючи невеликою кількістю води. Дорослі та діти старше 14 років: 1 - 3 г (2 - 6 таблеток) 2 - 3 рази на добу. Діти віком 3 - 4 роки - по 1 г (2 таблетки), 5 - 6 років - по 1 - 1,5 г (2 - 3 таблетки), 7 - 9 років - по 1,5 - 2 г (3 - 4 таблетки), від 10 до 14 років - по 2 - 3 г (4 - 6 таблеток). Приймають 2 - 3 рази на добу. Доза для людей літнього віку не повинна перевищувати 2 г на добу. Тривалість лікування залежить від перебігу захворювання та стану хворого.
Передозування.
У разі передозування можливий розвиток гіперкальціємії (поліурія, полідипсія, гіпопстенурія, сонливість, анорексія, гіпотонія, нудота, блювання, депресія, міалгія, артралгія, порушення серцевого ритму, артеріальна гіпертензія).
Лікування: симптоматичне. Як антидот застосовують кальцитонін.
Побічні ефекти.
Препарат звичайно добре переноситься, але іноді можливі порушення:
з боку серцево-судинної системи – брадикардія;
з боку обміну речовин – гіперкальциємія, гіперкальціурія;
з боку шлунково-кишкового тракту – запори, нудота, блювання, пронос, біль в епігастральній ділянці.
Зазначені явища швидко зникають після зменшення дози або відміни препарату.
Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій.
Кальцій може послаблювати всмоктування тетрацикліну і препаратів заліза, тому Кальцію глюконат необхідно приймати за 3 години до або після прийому перерахованих вище препаратів. Не сумісний з карбонатами, саліцилатами, сульфатами, оскільки утворює з ними нерозчинні або важко розчинні солі кальцію. При одночасному застосуванні послаблює дію блокаторів «повільних» кальцієвих каналів (верапаміл), при одночасному застосуванні з хінідином можливе сповільнення внутрішньошлуночкової провідності і підвищення токсичності хінідину, дигоксину.
Термін придатності.
8 років.
Умови зберігання.
Зберігати у сухому місці при температурі не вище 25 °С. Зберігати у недоступному для дітей місці.
Упаковка. По 10 таблеток у блістері.
Категорія відпуску. Источник
Без рецепта.