Нормативна база

Лікарські засоби

Інші розділи

Зворотній зв'язок

ФЛУІМУЦИЛ
Назва: ФЛУІМУЦИЛ
Міжнародна непатентована назва: Acetylcysteine
Виробник: Замбон С.п.А., Італія
Лікарська форма: Розчин для ін'єкцій
Форма випуску: Розчин для ін'єкцій 10 % по 3 мл в ампулах № 5
Діючі речовини: 1 мл розчину містить: ацетилцистеїну - 100 мг
Допоміжні речовини: Динатрію едетат, натрію гідроксид, вода для ін'єкцій
Фармакотерапевтична група: Муколітичні препарати
Показання: Захв-ня органів дихання, що супроводжують ся утворенням мокротиння підвищеної в'яз кості: бронхіти, пневмонія, бронхоектази, муковісцидоз, бронхіальна астма.
Термін придатності: 5р.
Номер реєстраційного посвідчення: UA/8504/01/01
Термін дії посвідчення: з 19.02.2007 по 19.02.2012
Термін дії реєстраційного посвідчення закінчився.
Пошук даних про реєстрацію препарату ФЛУІМУЦИЛ
АТ код: R05CB01
Наказ МОЗ: 352 від 04.07.2008


    Інструкція для застосування ФЛУІМУЦИЛ

    ІНСТРУКЦІЯ

    для медичного застосування препарату

    ФЛУІМУЦИЛ

    (FLUIMUCIL)


    Загальна характеристика:

    міжнародна назва: ацетил цистеїн;

    основні фізико-хімічні властивості: прозорий безбарвний або ледь рожево-фіолетового забарвлення розчин   зі слабким сірчаним запахом;

    склад: 1мл містить ацетил цистеїну – 100 мг;

    допоміжні речовини: динатрію едетат, натрію гідроксид, вода для ін’єкцій.


    Форма випуску. Розчин для ін’єкцій.


    Фармакотерапевтична група. Муколітичний засіб. АТС R05СВ 01.


    Фармакологічні властивості.

    Фармакодинаміка.

    Ацетил цистеїн розріджує мокротиння. Навіть у структурі ацетил цистеїну сульфгідрильних груп сприяє розриву дисульфід них зв’язків кислих мукополісахаридів мокротиння, що призводить до деполяризації мукопротеїдів і зменшення в’язкості слизу. Препарат зберігає активність за наявності гнійного мокротиння.

    Ацетил цистеїн має антиоксидантну дію, обумовлену наявністю нуклеофільної тіолової SH-групи, що легко віддає водень, нейтралізуючи окисні радикали.

    При профілактичному застосуванні ацетил цистеїну відзначається зменшення частоти і тяжкості загострень у пацієнтів з хронічним бронхітом і муковісцидозом. Захисний механізм ацетил цистеїну ґрунтується на здатності його реактивних сульфгідрильних груп зв’язувати вільні радикали.

    Ацетил цистеїн легко проникає усередину клітини, деацетилюється до L-цистеїну, з якого синтезується внутрішньоклітинний глютатіон.

    Глютатіон – високо реактивний трипептид, потужний антиоксидант, цитопротектор, що захоплює ендогенні й екзогенні вільні радикали і токсини. Ацетил цистеїн запобігає виснаженню і сприяє підвищенню синтезу внутрішньоклітинного глютатіону, який бере участь в окисно-відновних процесах клітин, сприяючи у такий спосіб детоксикації шкідливих речовин. Цим пояснюється дія ацетил цистеїну як антидота при отруєнні парацетамолом.

    Фармакокінетика. При внутрішньо венному введенні 600 мг ацетил цистеїну максимальна концентрація у плазмі становить 300 ммоль/л, період напів виведення з плазми – 2 год. Загальний кліренс дорівнює 0,21 л/год/кг, а об’єм розподілу при плато дорівнює 0,34 л/кг. Ацетил цистеїн проникає у міжклітинний простір, переважно розподіляється у печінці, нирках, легенях, бронхіальному секреті. Ацетил цистеїн та його метаболіти виводяться, в основному, нирками.




    Показання для застосування. Захворювання органів дихання, що супроводжуються утворенням мокротиння підвищеної в’язкості: гострий і хронічний бронхіти, пневмонія, бронхоектатична хвороба, муковісцидоз, бронхоектатична хвороба.


    Спосіб застосування і дози.

    Парентеральне введення.

    Дорослим 1 ампулу 300 мг вводять глибоко внутрішньом’язово або внутрішньо венно крапельно чи повільно болюсно 1-2 рази на день. Дітям 6 – 14 років вводять 150 мг двічі на добу, доза для дітей молодше 6 років – 10 мг/кг маси тіла кожні 12 год. Курс лікування становить 5 - 10 днів.

    Інгаляції: по 1 ампулі 1-2 рази на день за призначенням лікаря протягом 5-10 днів або більше тривалими курсами. Немає необхідності зміни дорослої дози у разі застосування препарату для лікування дітей.

    Ендобронхіальне введення: для дорослих і дітей вводити по 1 ампулі (за необхідності 2) 1-2 рази на день, відповідно до обраного пристрою для введення (постійний катетер, бронхоскоп та ін.).


    Побічна дія. При парентеральному введенні Флуімуцилу можливе легке печіння у місці введення, шкірні висипання, кропив’янка, нудота, блювання, шум у вухах.

    При інгаляційному введенні – рефлекторний кашель, місцеве подразнення дихальних шляхів, стоматит, риніт, у поодиноких випадках – бронхоспазм (у такому разі призначають бронходилятатори).


    Протипоказання. Підвищена чутливість до ацетил цистеїну та компонентів препарату. Тяжкі захворювання печінки та нирок. Виразкова хвороба шлунка та дванадцяти палої кишки у стадії загострення, кровохаркання, легеневі кровотечі, бронхіальна астма без згущення харкотиння.


    Передозування. Використання препарату в зазначених дозах не спричиняє симптомів передозування ацетил цистеїном. Високі дози препарату можуть ініціювати масоване виділення бронхо-легеневого секрету, що призведе до обструкції дихальних шляхів. Це може зробити   необхідним механічне видалення слизу з трахеобронхеального дерева.


    Особливості застосування. Флуімуцил слід застосовувати з обережністю у хворих із захворюваннями печінки, нирок, порушенням функцій надниркових залоз.

    Хворим із бронхіальною астмою та обструктивним бронхітом Флуімуцил слід призначати з обмеженнями під систематичним контролем бронхіальної прохідності. У разі виникнення бронхоспазму лікування слід негайно припинити.

    Препарат містить аспартам, тому не рекомендується його застосування у хворих на фенілкетонурію.

    При вагітності і лактації використання Флуімуцилу можливе тільки у разі, коли очікувана користь для матері перевищує потенційний ризик для плода або немовляти.

    Розчин Флуімуцилу не повинен контактувати з гумовими та металевими поверхнями.

    Використовувати препарат з попередньо відкритої ампули для ін’єкцій забороняється.


    Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Спільне застосування ацетил цистеїну з протикашльовими засобами може посилити застій мокротиння через пригнічення кашльового рефлексу.

    При одночасному застосуванні з такими антибіотиками, як тетрацикліни (крім доксицикліну), ампіцилін, амфотерицин В, можлива їхня взаємодія з тіоловою групою ацетил цистеїну, що призводить до зниження активності обох препаратів. Тому інтервал між прийомами цих препаратів повинен становити не менше 2 год.

    Одночасний прийом ацетил цистеїну і нітрогліцерину може призвести до посилення судинорозширювальної дії останнього.

    Ацетил цистеїн усуває токсичні ефекти парацетамолу.


    Умови та термін зберігання. Зберігати при кімнатній температурі (+15° С до +25° С). Термін придатності – 5 років.

    Розкрита ампула може зберігатися у холодильнику протягом 24 год.


    Умови відпуску. За рецептом.


    Упаковка. Розчин   для ін’єкцій 10% по 3 мл в ампулах №5.


    Виробник. «Замбон Груп С. п. А.», Італія. Источник


    Адреса. Віа Делла Кіміка, 9 – Віченца- Італія.







    На сайті також шукають: Колдакт, Сорбекс інструкція, Симватин застосування, Пепонен побічні дії, Белласпон протипоказання