основні фізико-хімічні властивості: подрібнена сировина має сірувато-зелений збілувато – жовтуватими вкрапленнями колір, слабкий ароматний запах. Смак –пряний, гіркуватий.
склад: 1 пачка містить деревію трави 50 г.
Форма випуску.Трава.
Фармакотерапевтична група. Гемостатичні засоби рослинного походження. Код В 02В Х 04.
Фармакологічні властивості. Деревію звичайного трава (Achillea millefolium L.) містить алкалоїдахілеїн, ефірну олію, до складу якої входить хамазулен, складні ефіри, камфору, туйон, борнеол, цинеол, глікозиди апігенін і лютеолін, дубильні речовини, смоли, амін окислоти, органічні кислоти, каротин, вітамін К, аскорбінову кислоту, гіркі речовини.
Препарати деревію посилюють зсідання крові, виявляють протизапальну, бактерицидну, антиалергічну дію, мають спазмолітичний ефект відносно гладкихм´ язів кишечнику, сечовивідних і жовчогінних шляхів.
Показання для застосування. Деревію траву застосовують у комплексній терапії як кровоспинний засіб (при кровотечах різного походження) а також як засіб, який покращує діяльність шлунково-кишкового тракту. Як кровоспинний засіб призначають в комплексній терапії при кровотечах.
Спосіб застосування та дози. 8 г (1 столова ложка) деревію трави кладуть в емальований посуд, заливають 200 мл кип’ятку, закривають кришкою і витримують у киплячій воді (наводяній бані) 15 хвилин. Охолоджують до кімнатної температури, проціджують. Сировину, що залишилася, віджимають, об’єм настою доводять кип’яченою водою до 200 мл. Дорослі приймають внутрішньо у теплому вигляді по 1/3 – 1/2 склянки 2–3рази на день (за півгодини до їди). Діти по 1/8-1/4 склянки на прийом, 2-3 разина день (за півгодини до їди).
Побічна дія. Невстановлена.
Протипоказання. Невстановлені.
Передозування. Не встановлено.
Особливості застосування. Перед вживанням настій рекомендується збовтувати.
Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Не виявлена.
Умови та строки зберігання. Деревію траву зберігають у сухому місці при кімнатній ( 15-25 °С ) температурі.
Приготовлений настій зберігають у прохолодному (8-15 °С) місці небільше 2 діб. Источник