Нормативна база

Лікарські засоби

Інші розділи

Зворотній зв'язок

ПАНАДОЛ ЕКСТРА
Назва: ПАНАДОЛ ЕКСТРА
Міжнародна непатентована назва: Comb drug
Виробник: "GlaxoSmithKline Consumer Healthcare" на заводі "GlaxoSmithKline Dangarvan Limited", Великобританія/Ірландія
Лікарська форма: Каплети
Форма випуску: Каплети, вкриті оболонкою, № 2, № 12, № 24, № 48
Діючі речовини: 1 таблетка містить: парацетамолу - 500.0 мг, кофеїну - 65.0 мг
Допоміжні речовини: Крохмаль прежелатинізований, крохмаль кукурудзяний, полівідон, калію сорбат, тальк, кислота стеаринова, натрію кроскармелоза, вода очищена, гідроксипропілметилцелюлоза, триацетин
Фармакотерапевтична група: Аналгетики-антипіретики
Показання: Головний біль, мігрень, біль у спині, зубний біль, невралгія, ревматичний біль, біль у м'язах та періодичний біль під час менструації та ін.
Термін придатності:
Номер реєстраційного посвідчення: UA/2691/01/01
Термін дії посвідчення: з 22.02.2005 до 22.02.2010
Термін дії реєстраційного посвідчення закінчився.
Пошук даних про реєстрацію препарату ПАНАДОЛ ЕКСТРА
АТ код: N02BE51
Наказ МОЗ: 77 від 22.02.2005


    Інструкція для застосування ПАНАДОЛ ЕКСТРА

    ІНСТРУКЦІЯ

    для медичного застосування препарату

    ПАНАДОЛ ЕКСТРА

    (PANADOL EXTRA)

    Загальна характеристика:

    основні фізико-хімічні властивості: білі таблетки капсулоподібної форми воболонці, з плоскими краями, з написом “PANADOL EXTRA“, що видавлений з одного боку;

    склад: 1 каплета містить 500 мг парацетамолу та 65 мг кофеїну;

    допоміжні речовини: крохмаль преже латинізований, крохмаль кукурудзяний, полівідон, калію сорбат, тальк, кислота стеаринова, натрію кроскармелоза, гідроксипропілм етилцелюлоза, триацетин, вода очищена.

    Форма випуску. Каплети, вкриті оболонкою.

    Фармакотерапевтична група. Ненаркотичні аналгетики та не стероїдні протизапальні засоби. Код АТС N02B E51.

    Фармакологічні властивості.

    Фармакодинаміка. Парацетамол є аналгетиком-антипіретиком. Ефект базується на інгібуванні синтезу простагландинів у ЦНС. Кофеїн збільшує ефективність аналгезії завдяки збуджуючому впливу на ЦНС, що може усувати депресію, яка часто супроводжує біль.

    Фармакокінетика. Парацетамол добре всмоктується у ШКТ. Пік концентрації у плазмі настає через 0,5-2 години після перорального прийому (доза 1 г, дорослі). Метаболізується в печінці та виводиться із сечею здебільшого у формі глюкуронід- і сульфаткон’югатів. Час напів виведення - від 1до 4 годин.

    Після перорального прийому кофеїн всмоктується швидко. Максимальні концентрації в плазмі досягаються приблизно через 20-60 хвилин, часнапів виведення - близько 4 годин.

    Показання для застосування. Полегшення болю середньої та сильної інтенсивності (головного болю, мігрені, болю у спині, зубного, ревматичогоболю, болю у м’язах і під час менструації) та послаблення симптомів застуди, грипу і запалення горла.

    Спосіб застосування та дози. Препарат призначений для перорального прийому.

    Дорослим та підліткам старше 12 років: по дві каплети чотири рази надень. Інтервал між прийомами - не менше 4 годин. Не приймати більше 8 каплетпротягом 24 годин.

    Побічна дія. Побічні реакції трапляються дуже рідко, можуть виникати алергічні реакції, такі як шкірний висип, біль в епігастрію, нудота, анемія, тромбоцит опенія, агранулоцит оз. При довго тривалому застосуванні високих доз можливі гематолітична і а пластична анемії, панцитопенія, гепатотоксична інефротоксична (інтерстиціальний нефрит, капілярний некроз) дія.

    Протипоказання. Гіпер чутливість до будь-якого компонента препарату. Ниркова і печінкова недостатність, лейкопенія, виражена анемія, уродженігіпербілірубінемії.

    Препарат не рекомендується дітям до 12 років, в період вагітності ілактації.

    Передозування. Симптоми передозування зумовлені симптоматикою передозування окремих компонентів. Симптоми передозування парацетамолу в перші 24 години: блідість, нудота, блювання, анорексія та абдомінальний біль. Ураження печінки може стати явним через 12-48 годин після передозування. Можуть виникати порушення метаболізму глюкози та метаболічний ацидоз. При тяжкому отруєнні печінкова недостатність може прогресувати в енцефалопатію, кому тасмерть. Гостра ниркова недостатність з гострим некрозом канальців можерозвинутись навіть за відсутності тяжкого ураження печінки. Відмічалась також серцева аритмія. Ураження печінки можливо у дорослих, що прийняли 10 г і більшепарацетамолу, та у дітей, що прийняли більше 150 мг/кг маси тіла.

    Великі дози кофеїну можуть спричинити головний біль, тремор, нервозність і роздратованість.

    При передозуванні потрібна швидка медична допомога. Метіонін пероральноабо ацетил цистеїн внутрішньо венно можуть мати позитивний ефект протягом 48годин після передозування. Необхідно також вжити загально підтримуючих заходів.

    Особливості застосування. Не призначати препарат з іншими засобами, що містять парацетамол. Прийом парацетамолу може впливати на результати лабораторного дослідження вмісту в крові сечової кислоти і глюкози.

    Надмірне вживання кави або чаю під час прийому цього препарату можестати причиною відчуття напруження та роздратованості. Якщо симптоми не зникають, потрібна консультація лікаря.

    Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Швидкість всмоктування парацетамолу може збільшуватись метоклопрамідом і домперидоном і зменшуватись холестераміном. Антикоагуляторний ефект варфарину та інших кумаринів може бути посилений тривалим регулярним вживанням парацетамолу з підвищенням ризику кровотечі. Періодичний прийом не має значної взаємодії з іншими лікарськими засобами.

    Умови та термін зберігання. Зберігати при температурі нижче 25°С. Источник

    Термін придатності – 4 роки.





    На сайті також шукають: Андипал-в, Еналаприл інструкція, Магнію сульфат застосування, Рисполепт побічні дії, Ірин протипоказання