Нормативна база

Лікарські засоби

Інші розділи

Зворотній зв'язок

ФОЛІЄВА КИСЛОТА
Назва: ФОЛІЄВА КИСЛОТА
Міжнародна непатентована назва: Folic acid
Виробник: ВАТ "Щолківський вітамінний завод", м.Щолково-1, Московська обл., Російська Федерація
Лікарська форма: Таблетки
Форма випуску: Таблетки 0,001 г № 50 у банках
Діючі речовини: 1 таблетка містить фолієвої кислоти - 1.0 мг
Фармакотерапевтична група: Група фолієвої кислоти
Показання: Макроцитарна гіперхромна анемія; хронічні гастроентерити, туберкульоз кишечнику; профілактика дефіциту фолієвої кислоти; лейкопенія та анемія, спричинені лікарськими препаратами та іонізуючою радіацією; аліментарні лейкоцитарні анемії новонароджених.
Термін придатності:
Номер реєстраційного посвідчення: UA/0181/01/01
Термін дії посвідчення: з 11.12.2003 до 11.12.2008
Термін дії реєстраційного посвідчення закінчився.
Пошук даних про реєстрацію препарату ФОЛІЄВА КИСЛОТА
АТ код: B03BB01
Наказ МОЗ: 572 від 11.12.2003


    Інструкція для застосування ФОЛІЄВА КИСЛОТА

    ІНСТРУКЦІЯ

    для медичного застосування препарату

    ФОЛІЄВАКИСЛОТА

    (FOLICACID)

    Загальна характеристика:

    міжнародна та хімічна назви: folic acid, К-[4-[(2-аміно-1,4-дипдро-4-оксо-

    6птеридил) метил]аміно]бензоїл-4(+)-глутамінова кислота);

    основні фізико-хімічні властивості: таблетки від блідо-жовтого до жовтого кольору,

    допускається різна інтенсивність забарвлення поверхні;

    склад:1 таблетка містить 0,001 г фолієвої кислоти.

    Форма випуску. Таблетки.

    Фармакотерапевтичнагрупа. Проти анемічні засоби. Фолієва кислота та її похідні. КодАТСВОЗВВОІ.

    Фармакологічні властивості.

    Фармакодинаміка.Фолієва кислота належить до вітамінів групи В. В організмі людини синтезується кишковою мікрофлорою. Як ендогенна, так і екзогенна фолієва кислотав організмі відновлюється до тетрагідрофолієвої кислоти - коферменту, який бере участь у багатьох метаболічних процесах. Бере участь у синтезі амін окислот, нуклеїнових кислот, пуринів, піримідинів, обміні холіну. Разом з вітаміном Впстимулює еритропоез. Фолієва кислота необхідна для нормального утворення та розвитку клітин крові, у тому числі дозрівання мегалобластів і утвореннянормобластів. Наслідком дефіциту фолієвої кислоти в організмі ємегалобластичний тип кровотворення. Участю фолієвої кислоти у переносі одноуглецевихферментів зумовлена її ліпот ропна дія. Фолієва кислота не тільки зменшує вміст жирів у печінці, а й сприяє підвищенню вмісту холіну в печінці та в плазмі крові. Фармакокінетика. Після прийому внутрішньо добре всмоктується з шлунково-кишкового тракту, за 3 - 6 год у крові виявляється 92,5 - 98,5% введеної кількості С 14- птероїлглутамінової кислоти. Фолати всмоктуються в дванадцяти палій та проксимальній частині тонкої кишки. Всмоктуванню фолатів передує їх відновлення в просвіті кишок специфічним ензимом дигідрофолатредуктазою. До 87% фолатів, що потрапили у кров, знаходиться в еритроцитах, 10 - 13% - у сироватці. В еритроцитах фолати знаходяться головним чином у зв'язаному^вигляді якполіглутамати. Сирова токові фолати зв'язані з різними фракціями протеїнів крові. Із крові фолати надходять допечінки, де депонуються та активно перетворюються. Запасу фолатів у печінки достатньо для запобігання розвитку анемії протягом 3 - 5 місяців за відсутності їх у їжі. Здатність печінки накопичувати та використовувати фолати знаходиться у безпосередній залежності від забезпеченості організму протеїнами, окремими амін окислотами (особливо метіоніном) таіншими


    розвиток анемії. До 50% введених фолатіввиводяться із організму із сечею, решта - із фекаліями.

    Показання для застосування.Призначають як стимулятор еритропоезу при макроцитарних анеміях, а також при анеміях і лейкопеніях, спричинених іонізуючою радіацією, хімічними речовинами, в тому числі лікарськими препаратами; при анеміях, що виникаютьунаслідок резекції шлунка та кишечнику; при туберкульозі кишечнику та хронічному гастроентериті.

    Спосіб застосування тадози. Препарат приймають перорально, після їди. Дорослим з лікувальною метою призначають по 1- 2 мг, 1 - 3 рази на добу. Максимальна добова доза становить 5 мг. Тривалість курсу лікування 20-30 діб.

    Побічна дія. При тривалому застосуванні можливі алергічні реакції, зниження у крові концентрації вітаміну В 12.

    Протипоказання. Підвищена чутливість до препарату.

    Особливості застосування. При лікуванні Фолієвоюкислотою роблять систематичний аналіз крові. Тривале застосування Фолієвоїкислоти (особливо у високих дозах) не рекомендується, оскільки це може призвести до зниження рівня ціанокобаламіну (вітаміну В 12) у крові.

    Фолієву кислоту застосовують приперніциозній анемії тільки у поєднанні з ціанокобаламіном (вітамін Віг).

    Взаємодія з іншими лікарськими засобами. При одночасному застосуванні Фотієвої кислоти з неоміцином, полі міксинами, тетрациклінами зменшується її всмоктування. Фолієва кислота зменшує ефекти фенітоїну, сульфасалазину, гормональних контрацептивів. Источник

    Умови та термін зберігання.Зберігатиу недоступному для дітей, сухому, захищеному від світла місці при температурі від 15°С до 25°С. Термін придатності - 3 роки.





    На сайті також шукають: Циталам, Меновазин інструкція, Дискус композитум застосування, Ревмоксикам побічні дії, Пропосол протипоказання