Нормативна база

Лікарські засоби

Інші розділи

Зворотній зв'язок

ЦЕФАЛЕКСИН
Назва: ЦЕФАЛЕКСИН
Міжнародна непатентована назва: Cefalexin
Виробник: "Hemofarm", Сербія і Чорногорія
Лікарська форма: Гранули
Форма випуску: Гранули для приготування суспензії по 100 мл (250 мг/5 мл) у флаконах № 1
Діючі речовини: 5 мл готової суспензії містять цефалексину - 250.0 мг
Фармакотерапевтична група: Антибіотики групи цефалоспоринів
Показання: Інфекційні гнійно-запальні процеси, спричинені чутливими до цефалексину мікроорганізмами: інфекції дихальних шляхів, ЛОР-органів, інфекції шкіри та м'яких тканин, інфекції кісток тощо.
Термін придатності: 3p
Номер реєстраційного посвідчення: 3101
Термін дії посвідчення: з 07.07.2003 до 07.07.2008
Термін дії реєстраційного посвідчення закінчився.
Пошук даних про реєстрацію препарату ЦЕФАЛЕКСИН
АТ код: J01DA01
Наказ МОЗ: 298 від 07.07.2003


    Інструкція для застосування ЦЕФАЛЕКСИН

    ІНСТРУКЦІЯ

    для медичного застосування препарату

    ЦЕФАЛЕКСИН

    (Cefalexin)

    Загальна характеристика:

    міжнародна та хімічна назви: cefalexin;

    (6R,7R)-7-[(R)-2-аміно-2-феніл ацетамідо]-3-метил-8-оксо-5-тіа-1-азабіцикло[4.2.0.]окто-2-

    ен-2-карбонова кислота;

    основні фізико-хімічні властивості: гранульований порошок жовто-оранжевого кольору;

    склад: 5 мл готової суспензії містять 250мг цефалексину у формі моногідрату;

    допоміжні речовини: натрію сахарин, кислота лимонна, заліза оксид, натрію бензоат, симетикон, сахароза, агент в’язкості “guargalaktomanan”, аромат суниці, аромат яблук, аромат малини, аромат фруктовий.

    Форма випуску. Гранули для приготування суспензії.

    Фармакотерапевтична група. Антибактеріальні засобидля системного застосування. Цефалоспорини. Код АТС J01D A01

    Фармакологічні властівості. Фармакодинаміка. Цефалексинмає бактерицидну дію. Активний відносно таких мікро організмів: b-гемолітичніStreptococcus spp. групи А, Staphylococcus spp. (включаючи стафілококи, що продукують пеніцилін азу), Streptococcus pneumoniae, Escherichia coli, Proteusmirabilis, Klebsiella spр., Haemophilus influenzae, Moraxella catarrhalis,Neisseria spp.

    Резистентні до цефалексину більшість ентерококів (Enterococcus fаecalis), Morganella morganii, Proteus vulgaris, Pseudomonasspp, Acinetobacter calcoaceticus.

    Фармакокінетика. Препарат стійкий у кислому середовищі. Після внутрішнього застосування натще швидко та майже повністю (97%) всмоктується, при застосуванні після їжі - трохи повільніше. Терапевтична концентрація у крові після однократного прийому препарату досягається через 1годину та спостерігається протягом 4-6 годин. Проникає у різні органи: жовчний міхур, печінку, легені, підшлункову залозу, серце та ін., проникає крізь плаценту. Погано проникає у молоко матері, не проникає крізь гематоенцефалічнийбар’єр. Практично не метаболізується. Виводиться нирками (90%) у незміненому вигляді шляхом клуб очкової фільтрації, незначна частина препарату виводиться ізжовчю.

    Показання для застосування. Інфекційні гнійно-запальні процеси, що спричинені чутливими до Цефалексину мікро організмами: інфекції дихальних шляхів, ЛОР-органів, інфекції шкіри та м’яких тканин, інфекції кісток, інфекції сечостатевого тракту, у т. ч. гонорея.

    Спосіб застосування та дози. Дозу та курс лікування встановлюють індивідуально, залежно від локалізації та тяжкості хвороби, атакож чутливості мікро організмів.

    Цефалексин у вигляді суспензії призначають, як правило, дітям віком до 10 років. При масі тіла менше 40 кг середня добова доза становить 25-50 мг/кг маси тіла при кратності прийому 4 рази на добу, апри більш тяжких інфекціях доза збільшується до 100 мг/кг маси тіла на добу при кратності прийому 6 разів на добу (кожні 4 години). При лікуванні фарингіту удітей старше 1 року, а також при лікуванні інфекції шкіри добову дозу можна поділити на 2 прийоми (кожні 12 годин). При лікуванні отиту рекомендується доза 75-100 мг/кг/добу, поділена на 4 прийоми, але добова доза для дорослих і дітей старше 6 років не повинна перевищувати 4 г. Тривалість лікування - від 7 до 14днів. При терапії інфекцій, що спричинені бета-гемолітичними стрептококами, курс лікування продовжується не менше 10 діб. Препарат рекомендується приймати за 30 - 60 хвилин до їжі та запивати водою.

    Приготування суспензії. Для приготування 100 мл суспензії у пляшку з гранулами додати 74 мл (або до мітки) очищеної води та збовтати.

    Побічна дія.

    З боку ШКТ та печінки: нудота, блювання, біль ушлунку, частіше всього пронос, транзиторне підвищення активності печінкових трансаміназ.

    З боку системи кровотворення: еозинофілі я, нейтропенія.

    З боку ЦНС: головний біль, запаморочення, слабкість.

    Алергічні реакції: свербіж, лущення, кропив’янка, анафілактичний шок.

    Можливий розвиток суперінфекції (кандидоз піхви).

    Протипоказання.

    Підвищена чутливість до препарату та його компонентів;

    алергія на антибіотики цефалоспоринового тапеніцилінового ряду (можлива перехресна алергія).

    Передозування. Передозування може призвести до конвульсій. Лікування: гемодіаліз.

    Особливості застосування. У разі порушення ниркової функції необхідно зменшення доз залежно від кліренсу креатині ну. У пацієнтів, які приймали цефалоспорини, можлива позитивна реакція Кумбса, а такожхибно позитивна реакція сечі на цукор.

    Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Одночасне застосування пероральних антикоагулянтів з цефалоспоринами може призвести до збільшення протромбі нового часу. Источник

    Умови та термін зберігання. Зберігати при температурі від 15 до 25 °С, у захищеному від світла та вологи місці. Термін придатності складає 3 роки. Термін зберігання приготованої суспензії при температурі від 15до 25 °С - 2 тижні. Зберігати в недоступному для дітей місці.





    На сайті також шукають: Рибоксин, Артрикюр інструкція, Тіоцетам застосування, Пол-пала побічні дії, Декстроза протипоказання