ІНСТРУКЦІЯ
для медичного застосування препарату
РЕДЖУНУРОН
(REJUNURON)
Загальна характеристика:
основні фізико-хімічні властивості: капсули розміру “1” фіолетового кольору;
склад: 1 капсула містить метилкобаламіну 500 мкг, a-ліпоєвої кислоти 100 мг;
допоміжні речовини: кальцію фосфат двохосновний, метилгідроксибензоат, пропілгідроксибензоат, магнію стеарат, кремнію діоксид колоїдний.
Форма випуску. Капсули.
Фармакотерапевтична група. Комплекс вітамінів групи В з іншими речовинами.
Код АТС А 11ЕХ.
Фармакологічні властивості.
Фармакодинаміка. Метилкобаламін є активною формою вітаміну В12. Він є коф актором ферменту метіонінсинтетази, який бере участь в переносі метильної групи для регенерації метіоніну з гомо цистеїну. Застосування високих доз метилкобаламіну звільнює організм від необхідності перетворення гідроксокобаламіну в метилкобаламін при використанні метил-тетрагідрофолату для регенерації тетрагідрофолату. Таким чином, з’являється додатковий тетрагідрофолат для участі в детоксикацій них процесах унервовій системі. Введення метилкобаламіну в високих дозах сприяє процесам перетворення гомо цистеїну в S-аденозин метіонін (SAM), активізує реакціїтрансметилювання всього організму. Застосування підвищених доз також призводить до більшої регенерації гомо цистеїну, який є попередником цистеїну і реакцій детоксикації. Метилкобаламін віддає метильні групи мієліновій оболонці, якаізолює нервові волокна і регенерує ушкоджені нейрони. Метилкобаламін сприяєаксональному транспорту і аксон альній регенерації та мієлінізації (синтезу фосфоліпідів). Він сприяє синтезу лецитину (основна складова медулярних ліпідних оболонок) і підвищує мієлінізацію нейронів в культурах тканин більшою мірою, ніж кобамамід.
Метилкобаламін відновлює уповільненусинаптичну передачу і знижує нейротрансміттери до нормального рівня.
a-ліпоєва (тіоктова) кислота є коензимомкомплексу ферментів, що прискорюють окисне декарбоксилювання a-кетокислот (пірувата, альфа-кетоглутарата і розгалужених альфа-кетокислот). Препарат активує піруватдегідрогеназу і пригнічує піруваткарбоксил азу. При застосуванні підвищується засвоєння глюкози за рахунок стимуляції її транспортування. Крімтого, a-ліпоєва кислота є високоактивним антиоксидантом: знижує кількість вільних радикалів і відновлює рівень АТФ, зменшуючи в такий спосіб дефіцит енергії втканинах. Також a-ліпоєва кислота знижує глікозилювання білків, що призводить до зменшення вмісту глікозильованного гемоглобіну. Бере участь в регулюванні ліпідного та вуглеводного обміну. При застосуванні a-ліпоєвої кислоти спостерігається значне зменшення больового синдрому.
Фармакокінетика. Не вивчалася.
Показання для застосування. Діабетична нейропатія, периферична та алкогольна нейропатії, захворювання печінки і серця, що пов’язані із зловживанням алкоголю, атеросклероз, ауто імунні захворювання, нейроциркуляторнірозлади, коронарна серцева недостатність, захворювання сітківки, стареча деменція.
Спосіб застосування препарату та дози. Дорослі приймають препарат по 1 капсулі на добу. Тривалість курсу лікування залежить від форми та перебігу захворювання. Середня тривалість лікування – 20-30 днів.
Побічна дія. При прийомі препарату відмічалися диспептичні прояви (печія), алергічні висипи на шкірі. Іноді спостерігалася гіпоглікемія, головний біль, запаморочення.
Протипоказання. Підвищена чутливість до будь-якого з компонентів препарату.
Вагітність, лактація. Дитячий вік.
Передозування. При передозуванні можливі диспептичні прояви (печія), запаморочення, головний біль, алергічні висипи на шкірі. Терапія симптоматична.
Особливості застосування. a-ліпоєва кислота впливає на метаболізм навіть у людей з порушеним обміном речовин. Дослідження, проведені на пацієнтах з інсулінзалежним діабетом, показали, що a-ліпоєвая кислота значно збільшує використання тканинами глюкози крові. Відомо, що основний фактор профілактикидіабетичної нейропатії - підтримка близького до нормального рівня глікемії. Разом з тим твердий контроль глікемії у більшості пацієнтів неможливий, а вдеяких випадках може супроводжуватися значним збільшенням частотигіпоглікемічних станів, особливо тяжких гіпоглікемій.
Застосування більшості препаратів придіабетичній полінейропатії пов’язано із серйозними побічними ефектами. Виняткомє похідні a-ліпоєвої кислоти. a-ліпоєвая кислота має настільки виражений симптоматичний ефект, що можна при її застосуванні відмовитися від одночасного призначення препаратів симптоматичної дії.
Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Не вивчалася.
Вітамін В12, що входить до складу препарату, може посилювати алергічні реакції, спричинені вітаміном В1. Источник
Умови та термін зберігання. Зберігати при температурі до 30º С в сухому, захищеному від світла місці, недоступному для дітей. Термін придатності – 2 роки.