Нормативна база

Лікарські засоби

Інші розділи

Зворотній зв'язок

ПІРАЦЕТАМ
Назва: ПІРАЦЕТАМ
Міжнародна непатентована назва: Piracetam
Виробник: ЗАТ НВЦ "Борщагівський ХФЗ", м.Київ, Україна
Лікарська форма: Таблетки, вкриті оболонкою
Форма випуску: Таблетки, вкриті оболонкою, по 200 мг № 10х3, № 10х6, № 60 у контурних чарункових упаковках
Діючі речовини: 1 таблекта містить пірацетаму - 0.2 г
Допоміжні речовини: Крохмаль картопляний, повідон (полівінілпіролідон), магнію карбонат, кальцію стеарат, плівкоутворююче покриття (39G22433 Opadry II Yellow)
Фармакотерапевтична група: Ноотропні препарати
Показання: Атеросклероз судин головного мозку, судинний паркінсонізм, явища хронічної церебрально-судинної недостатності з порушенням пам'яті, уваги, мови; захворювання нервової системи та ін.
Термін придатності: 3р.
Номер реєстраційного посвідчення: UA/3622/01/01
Термін дії посвідчення: з 17.08.2005 до 17.08.2010
Термін дії реєстраційного посвідчення закінчився.
Пошук даних про реєстрацію препарату ПІРАЦЕТАМ
АТ код: N06BX03
Наказ МОЗ: 412 від 17.08.2005


    Інструкція для застосування ПІРАЦЕТАМ

    ІНСТРУКЦІЯ

    для медичного застосування препарату

    ПІРАЦЕТАМ

    (pIracetam)

    Загальна характеристика:

    міжнародна та хімічна назви: piracetam; 2-Оксо-1-піролідинілацетамід;

    основні фізико-хімічні властивості: круглі таблетки, вкриті оболонкою, жовтого кольору, з двоопуклою поверхнею. На поперечному розламі видно два шари;

    склад: 1 таблетка містить пірацетаму 200 мг у перерахунку на 100% суху речовину;

    допоміжні речовини: крохмаль картопляний, повідон, магнію карбонат основний, кальцію стеарат, плівкоутворююче покриття (39G22433 Opadry IIYellow).

    Форма випуску. Таблетки, вкриті оболонкою.

    Фармакотерапевтична група. Психостимулятори та ноотропні засоби. Пірацетам. Код АТС N06BX03.

    Фармакологічні властивості. Фармакодинаміка. Пірацетам належить до групиноотропних препаратів. Препарат позитивно впливає на обмінні процеси і мозковий кровообіг, стимулює окисно-відновні процеси, регулює споживання мозковою тканиною глюкози та кисню, покращує кровопостачання головного мозку, процесинейрональної передачі імпульсів. Під впливом пірацетаму збільшується вміст ацетилхоліну на синаптичному рівні і щільність холінорецепторів. Препарат посилює синтез дофаміну, збільшує вміст норадреналіну в мозку, покращуємікро циркуляцію в ішемізованих ділянках мозку, збільшує енергетичний потенціал організму за рахунок прискорення оберту АТФ і підвищення активності аденілатциклази. Оптимізація енерг етичних процесів сприяє підвищенню стійкості ЦНС до гіпоксії й різноманітних токсичних чинників.

    Пірацетам покращує асоциативні процеси, інтегративну діяльність мозку, стимулює процеси мислення та пам’яті, покращує здатність до концентрації та навчання, розумову діяльність.

    Препарат не виявляє седативної дії та не викликає ейфорії.

    Фармакокінетика. Швидко всмоктується з травного тракту і через 30 - 40хв досягає максимальної концентрації в крові. Добре проникає крізьгематоенцефалічний і плацентарний бар’єри. У мозковій тканині накопи чуєтьсячерез 1 – 4 години. Період напів виведення становить приблизно 4 години. Зі спинномозкової рідини виводиться значно повільніше, що свідчить про високий тропізм до мозкової тканини. Практично не метаболізується. 90% виділяється нирками в незміненому вигляді.

    Показання для застосування. Атеросклероз судин головного мозку, судинний паркінсонізм, патологічні процеси із явищами хронічної церебрально-судинної недостатності, які проявляються порушеннями пам’яті, уваги, мови, запамороченнями. Порушення мозкового кровообігу внаслідок травм мозку й інтоксикацій в період відновлювальної терапії. Захворювання нервової системи зі зниженням інтелектуально-мне стичних функцій і порушеннями емоційно-вольової сфери.

    Невротичні і астеноадинамічні депресивні стани з переважанням ознакадинамії, астенічних, сенесто-іпохондричних порушень, ідеаторназагальмованість, в’яло апатичні дефектні стани, шизофренія, психоорганічнісиндроми різної етіології, сенільні та атрофічні процеси, у комплексній терапії психічних захворювань.

    У складі комплексної терапії старечих деменцій, включаючи хворобуАльцгеймера.

    Церебростенічні, енцефалопатичні порушення, розлади пам’яті, інтелектуальна недостатність у дітей.

    При хронічному алкоголізмі Пірацетам призначають для зменшення явищастенії, інтелектуально-мне стичних та інших порушень психічної діяльності.

    При гострих вірусних нейроінфекціях для зменшення гіпоксії та ішемії мозку.

    Спосіб застосування та дози. Пірацетам призначають внутрішньо доїди, починаючи з 1,2 г (по 0,4 г 3 рази на добу) і підвищуючи дозу до 2,4 г (іноді до 3,2 г і більше) на добу. Надалі дозу знижують до 1,2 – 1,6 г (0,4 г 3– 4 рази на добу).

    Дітям призначають: віком з 3 до 5 років – по 0,2 г 3 рази на добу (до 0,8 г на добу); від 5 до 16 років – по 0,4 г 3 рази на добу. Максимальна добова доза – 1,8 г. Курс лікування становить від 2 – 3 тижнів до 2 – 6 місяців. При необхідності курс повторюють через 6 – 8 тижнів.

    Побічна дія. Пірацетам практично нетоксичний і, звичайно, добре переноситься. У деяких хворих можливе підвищене роздратування, занепокоєння, порушення сну, диспепсичні явища. У хворих літнього віку може виникати загострення коронарної недостатності (слід зменшити дозу або припинити прийом препарату). Не виключені алергічні реакції, прояви індивідуальної несприйнятливості.

    Протипоказання. Гостра ниркова недостатність. Препарат не рекомендується призначати дітям віком до 3 років, вагітним у перший триместр вагітності та у період годування груддю.

    Передозування. При передозуванні можливі дратівливість, безсоння, тремор. У хворих літнього віку можливе загострення серцевої недостатності. Лікування симптоматичне.

    Особливості застосування. Терапевтичний ефект, звичайно, настає через 2 – 3тижні від початку лікування. Слід з обережністю застосовувати препарат під час керування транспортними засобами.

    Людям літнього віку з нирковою недостатністю необхідно коригувати дозу препарату.

    У випадку порушення сну рекомендують відмінити вечірній прийом препарату, приєднавши цю дозу до денного прийому.

    При тривалій терапії необхідний контроль функціонального стану нирок. Пацієнти з порушеннями функції печінки корекції доз не потребують.

    Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Пірацетам може посилювати дію препаратів, що стимулюють ЦНС, та нейролептиків. Не зазначено взаємодії з клоназепамом, фенітоїном, фенобарбіталом, вальпроатом натрію.

    При одночасному застосуванні препарат може потенціювати дію непрямих антикоагулянтів. Источник

    Умови та термін зберігання. Зберігати у сухому, захищеному від світла та недоступному для дітей місці при температурі не вище 250С. Термін придатності – 3 роки.





    На сайті також шукають: Локсоф, Ацефен інструкція, Гліцин застосування, Атусин побічні дії, Міролют протипоказання