ІНСТРУКЦІЯ
для медичного застосування препарату
БІСАКОДИЛ
(BISACODYLUM)
Загальна характеристика:
міжнародна та хімічна назви: bisacodyl;4,4’-(2-піридилметилен) дифеніл діацетат;
основні фізико-хімічні властивості: круглі двоопуклі таблетки зісвітло-помаранчевою оболонкою, білі на зламі;
склад: 1 таблетка містить 5 мг бісакодилу;
допоміжні речовини: ядро: сахароза, лактоза моногідрат, крохмаль картопляний, тальк, кальцію стеарат, м етилцелюлоза, твін-80; оболонка, розчинав кишечнику: метакрилової кислоти сополімер (Eudragit L), тальк, титанудіоксид, триетилцитрат, барвник Sunset Yellow Lake.
Форма випуску. Таблетки, вкриті оболонкою, кишково розчинні.
Фармакотерапевтична група. Контактні проносні засоби. Код АТС А 06А В 02.
Фармакологічні властивості. Фармакодинаміка. Бісакодил безпосередньо впливає на слизову оболонку кишечнику, посилює його перистальтику і має проносну дію.
Фармакокінетика. Після прийому Бісакодилу вдень проносна дія препарату настає приблизно через 6 год, після прийому перед сном – через 8 або 12 год. Всмоктування бісакодилу з шлунково-кишкового тракту мінімальне.
Резорбтивний компонент може відігравати лише другорядну роль у здійсненні специфічного ефекту бісакодилу. Бісакодил виділяється частково ізсечею у вигляді глюкуроніду, але в основному він виділяється з організму зкаловими масами.
Показання для застосування. Запори різної етіології.
Спосіб застосування та дози. Препарат приймають внутрішньо, перед сном, незалежно від часу вживання їжі. Таблетку слід ковтати не розжовуючи! Ковтання таблетки з пошкодженою оболонкою призводить до подразнення слизової оболонки шлунка та виникнення болів у животі.
Доза для дорослих: разова доза – 1 або 3 таблетки (5 або 15 мг). При недостатньому проносному ефекті препарат приймають додатково наступного ранку,1 або 2 таблетки (5 або 10 мг).
Доза для дітей старше 6 років – 1 таблетка (5 мг) на ніч.
Побічна дія. Болі в животі, алергічні реакції.
У пацієнтів похилого віку, які часто застосовують цей лікарський засіб, може виникати слабкість, порушення координації, гіпотензія.
Протипоказання. Кишкова непрохідність, синдром “гострого живота”, апендицит, аноректальні і маткові кровотечі, підвищена чутливість до проносних засобів, дитячий вік (до 6 років), ущемлена грижа, болі в животі неясного генезу, спастичний запор.
Передозування. При тривалому прийомі Бісакодилу або при його передозуванні розвивається діарея, тяжка дегідратація організму із втратою електролітів, особливо іонів калію, можливі атонія товстої кишки, артеріальнагіпотензія, судоми, слабкість.
Застосовують заходи, спрямовані на усунення зневоднення та/або відновлення іонної рівноваги. Симптоматичне лікування.
Особливості застосування. При лікуванні Бісакодилом не слід вживати лужні продукти під час прийому препарату і протягом години до і після прийому.
Не застосовувати препарат довше одного тижня.
Бісакодил практично не всмоктується у кишечнику, йому не властива такожембріотоксична та утеротонічна дія. Проте Бісакодил слід приймати тільки увипадку, коли користь від застосування переважає ризик, оскільки безпека застосування препарату в періоди вагітності та лактації не досліджена.
Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Прийом Бісакодилу одночасно з натрію гідро карбонатом та іншими антацидними засобами, лужними мінеральними водами, молоком, а також з блокаторами гіста мінових Н2-рецепторів (наприклад з циметидином, ранітидином) чинить швидке руйнуванню оболонки таблетки іви звільнення активної речовини, що призводить до подразнення слизової оболонки шлунка та дванадцяти палої кишки. Источник
Умови та термін зберігання. Зберігати при температурі не вище 25°С у недоступному для дітей місці! Термін придатності – 5 років.