Нормативна база

Лікарські засоби

Інші розділи

Зворотній зв'язок

ВАЛЕВІГРАН
Назва: ВАЛЕВІГРАН | Шукати ВАЛЕВІГРАН в аптеках →
Міжнародна непатентована назва: Valeriana
Виробник: ЗАТ НВЦ "Борщагівський ХФЗ", м.Київ, Україна
Лікарська форма: Капсули
Форма випуску: Капсули по 50 мг № 10х2 у контурних чарункових упаковках
Діючі речовини: 1 капсула містить: валеріани комплексу гідрофільного 50 мг
Допоміжні речовини: Целюлоза мікрокристалічна, крохмаль картопляний, аеросил
Фармакотерапевтична група: Седативні засоби
Показання: Психічне та розумове перевантаження, хвилювання, що супроводжуються пригніченістю, втомою, неуважністю, підвищенною нервовою збудливістю.
Термін придатності: 3р.
Номер реєстраційного посвідчення: UA/3801/01/01
Термін дії посвідчення: з 09.11.2005 до 09.11.2010
Термін дії реєстраційного посвідчення закінчився.
Пошук даних про реєстрацію препарату ВАЛЕВІГРАН
АТ код: N05C
Наказ МОЗ: 589 від 09.11.2005


Інструкція для застосування ВАЛЕВІГРАН

ІНСТРУКЦІЯ

для медичного застосування препарату

ВАЛЕВІГРАН

(VALEVIGRAN)

Загальна характеристика:

основні фізико-хімічні властивості: тверді желатинові капсули циліндричної форми, з напівсферичними кінцями, з кришечкою оливково-зеленого і корпусом білого кольору. Вміст капсул гранули світло-коричневого кольору із слабким специфічним запахом. Допускаються включення білого кольору;

склад: 1 капсула містить валеріани комплекс гідрофільний - 50 мг ;

допоміжні речовини: целюлоза мікрокристалічна, крохмаль картопляний, аеросил.

Форма випуску. Капсули.

Фармакотерапевтична група. Снодійні та седативні засоби. Код АТС NO5C.

Фармакологічні властивості. Фармакодинаміка. Дія препарату зумовлена властивостями гідрофільного комплексу валеріани лікарської. Крім складних ефірів борнеолу та ізовалеріанової кислоти, які входять до складу валеріани, у препараті міститься сума гідрофільних амін окислот. Наявність гідрофільного комплексу амін окислот, який представлений в основному γ‑ аміномасляноюкислотою (ГАМК), забезпечує препарату виражений вплив на мозковий метаболізм. Це проявляється покращанням та інтенсифікацією обміну речовин у ЦНС, розширенням капілярів мозкової тканини. ГАМК одночасно забезпечує стійкість нейронів до гіпоксії. Складні ефіри борнеолу та ізовалеріанової кислоти, що містяться у валеріані, зменшують збудливість центральної нервової системи, знижують напруження і дратівливість, виявляють седативні, снодійні, спазмолітичні властивості і тим самим запобігають виникненню та розвитку побічних явищ, що властиві γ‑ аміномасляній кислоті. Крім того, складний фітокомплекс біологічно активних речовин валеріани уповільнює серцевий ритм, розширює вінцеві судини серця, має жовчогінну дію, посилює секреторну активність залоз слизової оболонки шлунково-кишкового тракту.

Препарат навіть при тривалому застосуванні не викликає розвитку залежності, не пригнічує психомоторну функцію, не погіршує працездатність.

Фармакокінетика. Не встановлена.

Показання для застосування. Психічне та розумове перенапруження, хвилювання, що супроводжуються пригніченістю, втомленістю, неуважністю, підвищеною нервовою збудливістю, напруженням, легкими формами розладу сну, головним болем; нейроциркуляторна дистонія з тахікардією, кардіалгією і артеріальною гіпертензією. Лікування початкових форм психоорганічного синдрому (у т. ч. у пацієнтів похилого віку при недостатній концентрації уваги, зниженні процесів запам’ятовування та частій зміні настрою).

Спосіб застосування та дози. Дорослим та дітям старше 12 років призначають Валевігран по 1-2 капсулі 2-3 рази на добу за півгодини до їжі; при початковій формі безсоння – по 1-2 капсулі за 1-1,5 години до сну. Тривалість лікування становить 3-4 тижні.

Побічна дія. Препарат добре переноситься, але при підвищенні рекомендованих доз можлива поява в’ялості, пригніченості, слабкості, гіпотензії, сонливості, головного болю, зниження працездатності та концентрації уваги. Можливі нудота, біль у животі.

Протипоказання. Підвищена чутливість до компонентів препарату, гіпотензія, депресивний стан, сонливість, жовчокам’яна хвороба, дитячий вік до 12 років.

Передозування. Клінічних симптомів передозування Валевіграномнемає. При перевищенні рекомендованих доз підвищується ймовірність виникнення побічних ефектів.

Особливості застосування. Не слід перевищувати рекомендовані дози препарату. Не рекомендується застосування великих доз у пацієнтів, професійна діяльність яких вимагає швидкої фізичної та психічної реакції. При застосуванні з алкоголем можливе посилення снодійного ефекту.

При вираженому атеросклерозі мозкових судин та при артеріальнійгіпотензії препарат можна застосовувати тільки під контролем лікаря.

Необхідно з обережністю застосовувати при вагітності та лактації.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Препарат можна застосовувати з іншими заспокійливими засобами, які пригнічують діяльність ЦНС, але потрібно мати наувазі, що Валевігран підсилює дію снодійних препаратів, транквілізаторів, спазмолітичних, антигіпертензивних засобів центральної дії, нейролептиків, спирту етилового, ноотропних засобів, засобів для наркозу, курареподібнихміо релаксантів.

Умови та термін зберігання. Зберігати в сухому, недоступному для дітей, захищеному від світла місці при температурі не вище 25°С.

Термін придатності – 2 роки. Источник

Упаковка. По 10 капсул у контурній чарунковій упаковці, по 2 контурні чарункові упаковки в пачці.

Смотрите также: Цены на Валевигран в аптеках




На сайті також шукають: Синестрол, Ацик інструкція, Вітамін в6 застосування, Пурегон побічні дії, Синкумар протипоказання