Нормативна база

Лікарські засоби

Інші розділи

Зворотній зв'язок

АМПІЦИЛІНУ ТРИГІДРАТ
Назва: АМПІЦИЛІНУ ТРИГІДРАТ
Міжнародна непатентована назва: Ampicillin
Виробник: РУП "Бєлмедпрепарати" для ТОВ "БІОТРЕЙДИНГ", Республіка Білорусь
Лікарська форма: Таблетки
Форма випуску: Таблетки по 0.25 г № 20
Діючі речовини: 1 таблетка містить ампіциліну - 0.25 г
Допоміжні речовини: Тальк, кальцію стеарат або магнію стеарат, крохмаль картопляний
Фармакотерапевтична група: Препарати групи пеніциліну
Показання: Пневмонія, бронхіт, абсцес легенів, перитоніт, сепсис, ангіна; інфекції сечо- та жовчовидільдних шляхів, шлунково-кишкового тракту, інфекції м'яких тканин тощо; гонорея.
Термін придатності: 2р.
Номер реєстраційного посвідчення: UA/4487/01/01
Термін дії посвідчення: з 18.05.2006 до 18.05.2011
Термін дії реєстраційного посвідчення закінчився.
Пошук даних про реєстрацію препарату АМПІЦИЛІНУ ТРИГІДРАТ
АТ код: J01CA01
Наказ МОЗ: 289 від 18.05.2006


    Інструкція для застосування АМПІЦИЛІНУ ТРИГІДРАТ

    ІНСТРУКЦIЯ

    для медичного застосування препарату

    АМПІЦИЛІНУТРИГІДРАТ

    (Ampіcillinumtrihydratum)

    Загальна характеристика:

    міжнародна та хімічна назви: ампіцилін;(6R)-6-(α-феніл-D-гліциламіно) пеніциланової кислоти;

    основні фізико-хімічні властивості: таблетки білого кольору, плоско циліндричні, з рискою i фаскою;

    склад: 1 таблетка містить ампіциліну три гідрату (в перерахуванні на 100 % вміст ампіциліну i суху речовину) – 250 мг;

    допоміжні речовини: тальк, кальцію стеарат абомагнію стеарат, крохмаль картопляний.

    Форма випуску. Таблетки.

    Фармакотерапевтична група. Протимікробні засобидля системного застосування. Пеніциліни широкого спектра дії. Код АТС J01C А 01.

    Фармакологічні властивості. Фармакодинаміка.Діє бактерицидно, пригнічуючи синтез клітинної стінки бактерій. Активний відносно грам позитивних мікро організмів: Staphylococcus spp. (за винятком штамів, що продукують пеніцилін азу), Streptococcus spp. (у тому числіS.pneumoniae, Enterococcus spp.), Listeria monocytogenes. Препарат активний відносно грам негативних мікро організмів Neisseria gonorrhoeae, Neisseria meningitidis,Escherichia coli, Shigella spp., Salmonella spp., Bordetella pertussis, деяких штамів Haemophilus influenzae.

    Ампіцилін руйнується пеніцилін азою. Кислотостійкий.

    Фармакокінетика. Ампіцилін не руйнується в кислому середовищі шлунка, добре всмоктується з травного тракту, 30 – 40 % дози розподіляється в більшості органів та тканин. Проникає крізь плаценту, погано проникає крізь гематоенцефалічний бар’єр. Максимальна концентрація в крові досягається через 1,5-2 години та знижується через 60-120 хвилин за два рази. Виводиться переважно нирками, при цьому в сечі та жовчі утворюються високі концентрації незміненого антибіотика. 10 – 30 % зв’язується з білками крові.

    30 % введеної дози ампіциліну три гідрату виводиться протягом 6-8 годин, 60 % – за 24 години. При повторних введеннях не кумулює, щодає можливість приймати його довгостроково у великих дозах. Виводиться згрудним молоком.

    Показання для застосування. Пневмонії, бронхіти, бронхопневмонії, абсцеси легенів, перитоніт, ceпcис, ангіна; інфекції (включаючи змішані) сечо-та жовчовивідних шляхів (пієліт, пієлонефрит, цистит, холангіт, холецистит), шлунково-кишкового тракту (в тому числі сальмонельоз), інфекції м’яких тканин таінші захворювання, спричинені чутливими до дії антибіотика мікро організмами. Ефективний при лікуванні гонореї.

    Cпociб застосування та дози.

    Препарат призначають внутрішньо, незалежно від прийому їжі.

    Доза встановлюється лікарем індивідуально, залежно від ступеня тяжкості перебігу та локалізації інфекції, чутливості збудника до препарату.

    Для дорослих та дітей з масою тіла понад 20 кг разова до застановить 250-500 мг, кратність прийому – 4 рази на добу. Максимальна добова доза – 4 г.

    Тривалість лікування, залежно від локалізації інфекції та особливостей перебігу захворювання, становить від 5-10 днів до 2-3тижнів.

    Побічна дія. Алергічні реакції (висипи на шкірі, кропив’янка, набряк Квінке, риніт, кон’юнктивіт, рідко – гарячка, біль у суглобах, еозинофілі я; дуже рідко – анафілактичний шок), диспептичні розлади (нудота, блювання, діарея).

    В ослаблених хворих при тривалому лікуванні можерозвинутись суперінфекція, спричинена стійкими до препарату мікро організмами (дріжджоподібні гриби, грам негативні мікро організми).

    Протипоказання. Підвищена чутливість добета-лактамних антибіотиків, порушення функції печінки, період лактації, інфекційний мононуклеоз, лімфолейкоз. Маса тіла менше 20 кг.

    Передозування. Проявляється токсичною дією на центральну нервову систему. Лікування – симптоматичне.

    Особливості застосування. Систематичний контроль функції нирок, печінки та картини периферичної крові. Корегування режиму дозування відповідно до значень кліренса для пацієнтів з порушенням функції нирок. Можлива токсична дія на центральну нервову систему при застосуванні високих дозу хворих з нирковою недостатністю. Можлива реакція бактеріолізу (реакціяЯриш-Герксгеймера) у хворих з бактеріемією (сепсис).

    При вагітності можливе застосування за життєвими показаннями. В період лактації необхідно вирішити питання про припинення годування груддю.

    Взаємодія з іншими лікарськими засобами. При одночасному застосуванні з пробенецидом знижується кальцієва секреція ампіциліну, що підвищує концентрацію ампіциліну в плазмі крові, та збільшується ризик розвитку токсичної дії. При одночасному застосуванні з пероральними естрогенвміщуючи мипрепаратами зменшується їх ефективність, можливо за рахунок послаблення печінкової циркуляції естрогенів. Ампіцилін посилює ефект пероральних антикоагулянтів. При одночасному застосуванні з алопуринолом збільшується ймовірність появи висипу на шкірі. Источник

    Умови та термін зберігання. Зберігати у сухому місці при температурі від 15 до 25 °С. Зберігати в недоступному для дітей місці. Термін придатності - 2роки.





    На сайті також шукають: Персен форте, Зидолам інструкція, Цел застосування, Гомеовокс побічні дії, Примолют-нор протипоказання