Нормативна база

Лікарські засоби

Інші розділи

Зворотній зв'язок

ЛЕЙКОВОРИН-ТЕВА
Назва: ЛЕЙКОВОРИН-ТЕВА
Міжнародна непатентована назва: Calcium folinate
Виробник: "TEVA Pharmaceutical Works Со. Ltd" для "TEVA Pharmaceutical Industries Ltd", Угорщина/Ізраїль
Лікарська форма: Розчин для ін'єкцій
Форма випуску: Розчин для ін'єкцій, 10 мг/мл по 5 мл або 10 мл у флаконах № 1
Діючі речовини: 1 мл розчину містить кальцiю фолiнату 5-водного - 12.71 мг (що еквiвалентно 10.0 мг кислоти фолiнової)
Допоміжні речовини: Натрію хлорид, натрію гідроксид, розведена 1:20 кислота хлористоводнева, вода для ін'єкцій
Фармакотерапевтична група: Група фолієвої кислоти
Показання: Попередження токсичної дії високих та надвисоких доз метотрексату, лікування побічних явищ, спричинених токсичною дією звичайних доз метотрексату; комплексна паліативна терапія колоректального раку; дефіцит фолієвої кислоти при різних захворюваннях.
Термін придатності:
Номер реєстраційного посвідчення: UA/5402/01/01
Термін дії посвідчення: з 16.11.2006 до 16.11.2011
Термін дії реєстраційного посвідчення закінчився.
Пошук даних про реєстрацію препарату ЛЕЙКОВОРИН-ТЕВА
АТ код: V03AF03
Наказ МОЗ: 758 від 16.11.2006


    Інструкція для застосування ЛЕЙКОВОРИН-ТЕВА

    IHCTPУKЦIЯ для мeдичнoгoзacтocyвaння пpeпapaтy ЛЕЙКОВОРИН-ТЕВА (LEUCOVORIN-TEVA)

    Загальна характеристика:

    міжнародна та хімічна назва: фолінієва кислота;5-форміл-5,6,7,8-тетрагідрофолієва кислота;

    основні фізико-хімічні властивості: жовтий прозорий розчин;

    склад: 1 мл розчину містить 10 мг фолінієвої кислоти у вигляді кальцієвої солі;

    допоміжні речовини: натрію хлорид, натрій гідроксид, розбавлена 1:20 кислота хлористоводнева, вода для ін’єкцій.

    Форма випуску. Розчин для ін’єкцій.

    Фармакотерапевтична група. Засоби, що застосовуються для усунення токсичних ефектів протипухлинної терапії.

    Фармакологічні властивості. Лейковорин-ТЕВА похідне метаболіту тетрагідрофолієвоїкислоти, відновлена форма фолієвої кислоти. Тетрагідрофолієва кислота як кофермент бере участь у синтезі нуклеїнових кислот. Препарат застосовують якантидот лікарських засобів -- інгібіторів дегідрофолатредуктази (антагоністівфолієвої кислоти -’ метотрексату, піриметаміну, триметоприму), оскільки метаболізм Лейковорину-ТЕВА здійснюється без участі цього ферменту. У зв’язку з відмінностями у механізмах транспорту препарату через мембрани здорових та пухлинних клітин захисна дія Лейковорину-ТЕВА при терапії антиметаболітами проявляється вибірково по відношенню до здорових клітин. Чинить лікувальний ефект при мегалобластній анемії, викликаній дефіцитом фолієвої кислоти.

    Фармакокінетика. В організмі Лейковорин-ТЕВА швидко та інтенсивнометаболізується з утворенням інших похідних тетрагідрофолієвої кислоти, включаючи 5-метилтетрагідрофолат, який є головною транспортною та депо-формоюфолатів в організмі.

    Після в/м введення терапевтичний ефект розвивається через 10-20 хв., після в/в введення -менш ніж через 5 хв.; пік концентрації у плазмі крові - в середньому через 10 хв. після введення. Парентеральне введення та прийом всередину дають однаковий біологічний ефект. Тетрагідрофолієва кислота та її деривати розподіляються у всіх тканинах; печінка містить майже половину загальної кількості фолатів в організмі. Фолати в помірній кількості проникають через ГЕБ. Лейковорин-ТЕВА метаболізується у печінці головним чином з утворенням активного 5-метилтетрагідрофолату. Протягом 30 хв. після в/ввведення метаболізується 66%, після в/м — 72% Лейковорину-ТЕВА. Періоднапів виведення препарату після в/м, в/в введення становить 6,2 год. Тривалість дії —3-6 год незалежно від шляху введення. Лейковорин-ТЕВА виводиться переважно з сечею (80 - 90% від введеної дози) у вигляді метаболітів. Приблизно 5 - 8% препарату виділяється з калом.

    Показання для застосування. Як антидот антагоністів фолієвої кислоти (метотрексат, піріметамін або триметоприм), у тому числі як протекторний засіб після високодозової терапії метотрексатом у хворих з остеогенною саркомою; при паліативному лікуванні поширеного раку коло ректального відділу кишечнику (перед введенням 5-фтор урацилу); лікування мегалобластної анемії, обумовленої дефіцитомфолієвої кислоти.

    Спосіб застосування та дози. Введення після інфузії високих дозметотрексату (12 – 15 мг/м2 протягом 4 год.):

    - при нормальній елімінації метотрексату (рівень в плазмі крові через 24 год після інфузії приблизно 1.0 мкМ, через 48 год. - 1 мкМ, через 72 год. -менше 0,2 мкМ). Лейковорин-ТЕВА вводять у дозі 15 мг (приблизно 10 мг/м2) кожні 4 год. 10 разів через 24 год. від початку інфузії метотрексату; принудоті та блюванні - Лейковорин-ТЕВА вводять парентерально;

    - при уповільненому пізньому виведенні метотрексату (рівень у плазмі крові через 72 год. після інфузії - більше 0,2 мкМ, через 96 год. - більше 0,05мкМ) Лейковорин-ТЕВА вводять у дозі 15 мг в/м або в/в кожні 6 год. до зниження рівня метотрексату нижче 0,05 мкМ;

    - при уповільненому ранньому виведенні метотрексату і/або ОПН (через 24год. рівень метотрексату у сироватці крові 50 мкМ або вищий, через 48 год. - 5мкМ або вищий; рівень креатині ну у крові через 24 год після введенняметотрексату підвищується на 100% або вище) Лейковорин-ТЕВА вводять в дозі 150мг в/в кожні 3 год. до зниження рівня метотрексату нижче 1 мкМ, потім по 15 мгв/в кожні 3 год. до зниження рівня метотрексату нижче 0,05 мкМ. Під час лікування визначають рівень креатині ну та метотрексату у сироватці крові не менше 1 разу на добу. Введення Лейковорину-ТЕВА, гідратацію та залуження сечі (рН 7,0) продовжують доти, доки рівень метотрексату не стане меншим 0,05 мкМ.

    У разі виражених проявів токсичності терапію Лейковорином-ТЕВАпродовжують додатково протягом 24 год. (всього 14 послідовних доз за 84 год.).

    При мегалобластній анемії, викликаній дефіцитом фолієвої кислоти, Лейковорин-ТЕВА вводять парентерально щоденно у дозі до 1 мг.

    При раку коло ректального відділу кишечнику Лейковорин-ТЕВА в дозі 200мг/м2 вводять в/в повільно безпосередньо перед в/в введенням 5-фтор урацилу в дозі 370 мг/м2 щоденно протягом 5 днів. Повторні курси проводять з інтервалом 4 тижні, коректуючи дозу 5-фтор урацилу в залежності від переносимості препарату.

    Для приготування розчину у флакон з препаратом додають 5 мл стерильної води для ін’єкцій, яка містить 0,9% бензилового спирту. Приготований розчин залишається стабільним протягом 7 днів. Якщо для розчинення використовують звичайну воду для н’єкцій, невикористаний розчин зберіганню не підлягає

    Побічна дія. Можливі кропив’янка, розвиток анафілактичного шоку. Описані випадки розвитку тромбоцит озу у хворих, які отримували Лейковорин-ТЕВАв поєднанні з в/а інфузією метотрексату.

    Протипоказання. Мегалобластна анемія, обумовлена дефіцитом вітамінуВ12.

    Передозування. Фолієва кислота має низьку токсичність; не відзначено побічних ефектів у дорослих після прийому в дозі 400 мг/добу протягом 5 місяців або 10 мг/добу протягом 5 років. ПередозуванняЛейковорину-ТЕВА може нівелювати хіміотерапевтичну дію антагоністів фолієвоїкислоти.

    Особливості застосування. При передозуванні антагоністів фолієвої кислоти лікування Лейковорином-ТЕВА потрібно починати якомога раніше, оскільки ефективність анти токсичної дії препарату при призначенні у пізній строк передозування знижується.

    Уповільнення елімінації метотрексату може бути пов’язане з затримкою рідини (набряки, асцит, плеврит), нирковою недостатністю або неадекватною гідратацією під час лікування. У таких випадках показане триваліше застосуванняЛейковорину-ТЕВА у високих дозах. При призначенні Лейковорину-ТЕВА в дозах, що перевищують рекомендовані для перорального прийому, препарат слід вводити в/в.

    Ліофілізована форма Лейковорину-ТЕВА містить як консервант бензиловийспирт і її не варто застосовувати у дітей у віці до 1 року.

    Вагітним препарат призначають тільки за абсолютними показаннями. З обережністю призначають у період грудного вигодовування.

    Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Лейковорин-ТЕВА у високих дозах може послаблювати проти судомну дію фенобарбіталу, фенітоїну та примідону та збільшувати частоту епілептичних нападів, особливо у дітей. Лейковорин-ТЕВАможе посилювати токсичні ефекти 5-фтор урацилу, що потребує корекції дози останнього. Лейковорин-ТЕВА у високих дозах може знижувати ефективністьметотрексату при його інтралюмбальному введенні. Источник

    Умови та термін зберігання. 3 роки у холодильнику при температурі 2°С - 8°С. Захищати від світла.





    На сайті також шукають: Аскорутин, Сальбутамол інструкція, Тестостерону пропіонат застосування, Омепразол побічні дії, Транексам протипоказання