Нормативна база

Лікарські засоби

Інші розділи

Зворотній зв'язок

ВІРОДІН
Назва: ВІРОДІН
Міжнародна непатентована назва: Indinavir
Виробник: "Ranbaxy Laboratories Limited", Індія
Лікарська форма: Капсули
Форма випуску: Капсули по 400 мг № 100 (10х10)
Діючі речовини: 1 капсула містить індинавіру - 400.0 мг
Фармакотерапевтична група: Противірусні препарати
Показання: Лікування ВІЛ-інфекції у комбінації з іншими антиретровірусними препарату.
Термін придатності:
Номер реєстраційного посвідчення: UA/0433/01/01
Термін дії посвідчення: з 30.12.2003 до 30.12.2008
Термін дії реєстраційного посвідчення закінчився.
Пошук даних про реєстрацію препарату ВІРОДІН
АТ код: J05AE02
Наказ МОЗ: 630 від 30.12.2003


    Інструкція для застосування ВІРОДІН

    ІНСТРУКЦІЯ

    для медичного застосування препарату

    ВІРОДИН

    (VIRODIN)

    Загальна характеристика:

    міжнародна та хімічна назви: indinavir; [1(1S, 2R),5(S)]-2,3,5-тридеоксо-N-(2,3-дигідро-2-гідрокси-1Н-інден-1-іл)-5-[2-[[1,1-диметил-етил) аміно]карбоніл]-4-(3-піридинілметил)-1-піперазиніл]-2-(феніл метил)-D-еритро-пептон-амід сульфат;

    основні фізико-хімічні властивості: майже білі, прозорі, тверді желатинові капсули розміром “00”, з маркуванням “400” блакитними харчовими чорнилами на кришці капсули і чорними харчовими чорнилами - на корпусі капсули, капсули містять білий або майже білий гранульований порошок;

    склад: 1 капсула містить індинавіру сульфату, еквівалентно індинавіру 400 мг;

    допоміжні речовини: магнію стеарат, лактоза безводна.

    Форма випуску. Капсули.

    Фармакотерапевтична група. Противірусні засоби для системного застосування.

    Код АТС J05A Е 02.

    Фармакологічні властивості.

    Фармакодинаміка.

    ПротеазаВІЛ - це фермент, необхідний для протеолітичного розщеплення попередників вірусних полі протеїнів на індивідуальні функціональні протеїни, що виявляються при ВІЛ-інфекціії. Індинавір зв'язується з активним місцем протеази і пригнічує активність цього ферменту. Таке пригнічення перешкоджає розщепленню віруснихполі протеїнів, що приводить до утворення незрілих незаразних часток вірусу. Перехресна резистентність була відмічена між індинавіром і ритонавіром. Різною мірою перехресна резистентність спостерігалася між індинавіром і іншими інгібіторами ВІЛ-протеази.

    Фармакокінетика.

    Дорослі. Індинавір швидко всмоктується після прийому натщесерце; час досягнення пікової концентрації в плазмі (ППК) становить 0,8 ±0,3 год. Введення індинавіру з їжею, багатою на калорії, жири і білки, приводить до зниження ППК і Сmax. Прийом препарату з легкою їжеюмайже не впливає на ППК і Сmax. Індинавір майже на 60% зв'язується збілками плазми крові. Ідентифіковано 7 метаболітів - один глюкуроніднийкон’югат і 6 окисних метаболітів. Дослідження in vitro показали, що цитохром Р 450 3А 4 (СУР 3А 4) є головним ферментом, що відповідає за утворення окисних метаболітів. Індинавір швидко елімінується, час напів виведення становить 1,8 ± 0,4 год. Істотної кумуляції препарату після багаторазового введення дози 800 мг кожні 8 год не спостерігалося.

    Фармакокінетика в особливих клінічних випадках.

    Печінкова недостатність: пацієнти зі слабкою або помірною печінковою недостатністю і клінічними проявами цирозу мали ознаки зниженого метаболізму. Періоднапів виведення індинавіру зростав до 2,8 ± 0,5 год. Фармакокінетика індинавіруне вивчалася у пацієнтів з тяжкою печінковою недостатністю.

    Ниркова недостатність: фармакокінетика індинавіру не вивчалась у пацієнтів з тяжкою нирковою недостатністю.

    Стать: фармакокінетика індинавіру не залежить відстаті людини.

    Раса: фармакокінетика індинавіру не залежить відраси людини.

    Педіатрія: фармакокінетика у дітей відрізняється від фармакокінетики у дорослих тим, що ППК і Сmax трохи вищі, а мінімальна концентрація- значно нижча.

    Показання для застосування. Віродин показаний для лікування ВІЛ-інфекції в комбінації з іншимиантиретровірусними препаратами.

    Спосіб застосування та дози. Рекомендована доза Віродину становить 800 мг (2 капсули) кожні 8 год. Для забезпечення оптимального всмоктування препарат слід приймати натщесерце, за 1 год до абочерез 2 год після їди, запиваючи капсули водою. У разі необхідності Віродінможна приймати з іншими рідинами, такими як знежирене молоко, сік, кава, чай, або з легкою їжею, такою як кукурудзяні пластівці, цукор. Для підтримання адекватного водного балансу дорослим рекомендується випивати не менше 1,5 літри рідини протягом доби.

    Лікування при печінковій недостатності. Дозуіндинавіру необхідно знизити.

    Лікування при нефролітіазі/уролітіазі. Додатково до адекватної гідратації пацієнтів може стати необхідною тимчасова відміна препарату (наприклад на 1 - 3 дні) або повна відміна.

    Побіч надія. Індинавір не змінює типу, частоти або ймовірності відомих істотних несприятливих ефектів, пов'язаних з використанням зидовудину, диданозину або ламівудину. Клінічно вагомі побічні ефекти, які спостерігалися при прийомі Віродину окремо або в комбінації з іншими препаратами, включають нудоту (35,3%), головний біль (25,2%), діарею (24,6%), астенію (24,3%), висипанння (19,1%), порушення смакових відчуттів (19,1%), сухість шкіри (16,2%), біль у животі (14,6%), блювання (11,0%), запаморочення (10,7%), диспепсію (10,7%), метеоризм (7,8%), безсоння (7,4%), свербіж (7,4%), гіпестезію (7,1%), сухість у роті (6,8%), дизурію (6,5%), печію (6,5%), парестезії (5,2%), міалгії (5,2%). Нефролітіаз, включаючи біль з гематурією (включаючи мікроскопічну гематурію), спостерігався майже у 10% пацієнтів, які приймали препарат під час клінічних випробувань, у порівнянні з 2,2% у контрольній групі. Загалом ці явища не асоціювалися здисфункцією нирок і купірувалися за допомогою адекватної гідратації ітимчасової відміни препарату (на 1 - 3 доби).

    Показники лабораторних тестів.

    Відхилення лабораторних показників можуть спостерігатись у менш ніж 10% пацієнтів, які приймають індинавір окремо або в комбінації з іншими препаратами та можуть включати підвищення рівнів MCV, ALT, AST, непрямого білірубіну, загального білірубіну в сироватці; зниження числа нейтрофілів, гематурію, протеїнурію, кристалурію. Ізольована а симптоматична гіпербілірубінемія (загальний білірубін> 2,5 мг/дл (43 мкмоль/л), про яку повідомлялося головним чином як про “підвищений непрямий білірубін” і яка рідко асоціюється з підвищенням рівнів ALT, AST ілужної фосфатази, відмічалася у 14% пацієнтів, які лікувалися індинавіромокремо або в комбінації з іншими антиретровірусними препаратами. Більшість пацієнтів продовжили лікування індинавіром без зниження дози, і рівні білірубіну поступово знизились до початкового рівня. Гіпербілірубінеміянайчастіше спостерігається при прийомі доз, які перевищують 2,4 г/день.

    Підчас прийому інгібіторів протеази можливі такі побічні ефекти, якгіпертри гліцеридемія, гіперхолестеринемія, розвиток резистентності до інсуліну та гіперглікемія.

    Можливі також такі побічні ефекти:

    збоку шлунково-кишкового тракту: порушення функції печінки; гепатит, включаючи поодинокі випадки печінкової недостатності; панкреатит, метеоризм;

    збоку ендокринної системи: розвиток цукрового діабету, гіперглікемія, декомпенсація існуючого цукрового діабету;

    збоку системи крові: підвищення кровотечі у хворих на гемофілію, гостра гемолітична анемія;

    реакціїгіпер чутливості: анафілактичний шок;

    збоку скелетно-м'язової системи: підвищена КФК, міалгії, міозит і рабдоміоліз (рідко);

    шкірні реакції: висипання, включаючи полі формну еритему та синдром Стівенса-Джонсона, гіперпігментація, алопеція, кропив’янка, пароніхія;

    з боку нервової системи: оральна парестезія.

    Протипоказання. Віродін протипоказаний пацієнтам з гіперчутливістю до індинавіру або інших складових препарату.

     

    Передозування.Симптоми: нефролітіаз/уролітіаз, гематурія, шлунково-кишкові розлади (нудота, блювання, діарея).

    Лікування: специфічного антидоту немає; рекомендовані загальні заходи невідкладної допомоги.

    Досіне встановлено, чи виводиться індинавір при гемодіалізі або перитонеальномудіалізі.

    Особливості застосування.

    Вагітність.

    Адекватніі добре контрольовані дослідження у вагітних не проводились. Під час вагітності індинавір слід використовувати тільки тоді, коли його потенційна користь перевищує можливий ризик для плоду.

    Лактація.

    Хоча невідомо, чи екскретується індинавір з грудним молоком, існує ймовірність прояву побічних ефектів індинавіру у немовлят. Рекомендація полягаєв тому, щоб ВІЛ-інфіковані матері не годували своїх немовлят грудним молоком, аби уникнути постнатальної передачі ВІЛ. Як варіант матері повинні припинити годування груддю, якщо вони приймають індинавір.

    Педіатрія.

    Оптимальна схема дозування індинавіру для дітей поки не встановлена. Лікарі, які призначають індинавір дітям, повинні пам'ятати про обмеженість даних для цієї категорії хворих і про підвищений ризик розвитку нефролітіазу.

    Геріатрія.

    Досіне відмічено будь-яких обмежень щодо використання препарату геріатричнимипацієнтами.

    Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Під час терапії Віродином не можна одночасно приймати рифампіцин, препарати звіробою, лов астатин, симвастатин. Існує ризик розвитку міопатії, включаючирабдоміоліз, тому з обережністю призначають Віродин одночасно з інгібіторамиредуктази HMG-Co, які метаболізуються системою цитохрому СУР 3А 4 (наприкладаторвастатин, церивастатин).

    Препарати, що потребують корекцію дози.

    Делавірдин: делавірдин пригнічує метаболізміндинавіру; одночасне застосування призводить до підвищення рівнів ППКіндинавіру на 40%, необхідно зниження дози Віродину.

    Ефавіренц: рекомендовано збільшення дози індинавіру.

    Ітраконазол, кетоконазол: ітраконазол ікетоконазол підвищують концентрацію індинавіру в плазмі крові, рекомендовано зниження дози індинавіру.

    Рифабутин: рекомендовано зниження дози рифабутину і збільшення дози індинавіру.

    Препарати, що не потребують корекції дози.

    Метадон, зидовудин, ламівудин, ставудин, гормональні контрацептиви, які містятьноретиндрон і етинілестрадіол, триметоприм/сульфаметоксазол, флуконазол, ізоніазид, кларитроміцин. Источник

    Умови та термін зберігання. Зберігати у недоступному для дітей тасухому місці при температурі не вище 25°С. Термін придатності – 2 роки.





    На сайті також шукають: Саліцилова кислота, Холосас інструкція, Неуробекс застосування, Нервохеель побічні дії, Фелодип протипоказання