Нормативна база

Лікарські засоби

Інші розділи

Зворотній зв'язок

КИСЛОТА ФОЛІЄВА
Назва: КИСЛОТА ФОЛІЄВА
Міжнародна непатентована назва: Folic acid
Виробник: ВАТ "Вітаміни", м.Умань, Черкаська обл., Україна
Лікарська форма: Таблетки
Форма випуску: Таблетки по 0.001 г № 50 у банках
Діючі речовини: 1 таблетка містить фолієвої кислоти - 1.0 мг
Фармакотерапевтична група: Група фолієвої кислоти
Показання: Макроцитарна гіперхромна анемія; хронічні гастроентерити, туберкульоз кишечнику; профілактика дефіциту фолієвої кислоти; лейкопенія та анемія, які викликані лікарськими препаратами і іонізуючою радіацією; аліментарні лейкоцитарні анемії новонароджених
Термін придатності:
Номер реєстраційного посвідчення: П.02.02/04296
Термін дії посвідчення: з 06.02.2002 до 06.02.2007
Термін дії реєстраційного посвідчення закінчився.
Пошук даних про реєстрацію препарату КИСЛОТА ФОЛІЄВА
АТ код: B03BB01
Наказ МОЗ: 39 від 06.02.2002


    Інструкція для застосування КИСЛОТА ФОЛІЄВА

    ІНСТРУКЦІЯ

    для медичного застосування препарату

    КИСЛОТА ФОЛІЄВА

    (ACIDUM FOLICUM)

    Загальна характеристика:

    міжнародна та хімічна назви: Acidum folicum; N-[ 4-[ (2-аміно-1,4-дигідро-4-оксо-6-птеридил ) метил ] аміно ] бензоїл-L (+)-глутамінова кислота;

    основні фізико-хімічні властивості: таблетки світло-жовтого кольору, з плоскою поверхнею та фаскою, допускається неоднорідність забарвлення і незначні вкраплення;

    склад: 1 таблетка містить кислоти фолієвої 0,001 г;

    допоміжні речовини: глюкоза кристалічна гідратна або глюкоза, кислота стеаринова, полівінілпіролідон низь комолекулярний.

    Форма випуску. Таблетки.

    Фармакотерапевтична група. Антианемічні засоби. В 03В В 01.

    Фармакологічні властивості. Фолієва кислота потрібна для нормального утворення клітин крові. В організмі вітамін Вс відновлюється дотетрагідрофолієвої кислоти - коферменту, необхідного для багатьох процесів метаболізму. Вона потрібна для нормального дозрівання мегалобластів та утворення нормобластів. Стимулює еритропоез, бере участь у синтезі амін окислот (метіоніна, серина та ін.), нуклеїнових кислот, пуринів, піримідинів, а також вобміні холіну. В період вагітності виконує певну захисну функцію відповідно діїтератогенних факторів.

    Фармакокінетика. Після прийому всередину 100 мг кислоти фолієвоївона через 30 хв надходить до плазми крові і із неї протягом 3 хв 95 % вітаміну потрапляє в тканини. Елімінація здійснюється переважно нирками в незміненому вигляді.

    Показання для застосування. Макроцитарна гіперхромна анемія, зумовлена дефіцитом фолієвої кислоти. В складі комбінованої терапії таких захворювань: анемії та лейкопенії, зумовлені лікарськими засобами та іонізуючою радіацією; спру; хронічні гастроентерити; туберкульоз кишечника. Профілактика дефіцитуфолієвої кислоти в організмі, в тому числі в періоди вагітності та годування груддю.

    Спосіб застосування та дози. Застосовують за призначенням лікаря. кислотуфолієву приймають внутрішньо після їди.

      З лікувальною метою дорослим призначають по 0,001-0,002 г (1-2мг) 1-3 рази на день. Добова доза – до 0,005 г (5 мг). Дітям призначають вменших дозах, в залежності від віку. Тривалість курсу лікування визначає лікар. Добова потреба у фолієвій кислоті становить для дітей у віці 1-6 місяців – 25мкг, 6-12 місяців – 35 мкг, 1-3 роки – 50 мкг, 4-6 років – 75 мкг, 7-10 років –100 мкг, 11-14 років – 150 мкг, 15 років і після – 200 мкг.

      Для профілактики фолієвої недостатності, зумовленої незбалансованим або незадовільним харчуванням, призначають внутрішньо по 20-50мкг щодня. В період вагітності застосовують по 400 мкг на добу, в період лактації – по 300 мкг.

    Побічна дія. При тривалому вживанні можливе зниження концентрації в крові вітаміну В12, а також алергічні реакції, які усуваються відміною препарату або призначенням проти алергічних засобів.

    Протипоказання. Підвищена чутливість до фолієвої кислоти.

    Передозування. Дуже високі дози кислоти фолієвої можуть підвищити збудливість ЦНС і спричинити судоми внаслідок пригнічення активності ГАМК.

    Особливості застосування. При лікуванні кислотою фолієвою проводять систематичний контроль стану крові. Тривалий прийом препарату не рекомендується (особливо у великих дозах) через можливе зниження концентрації в крові вітамінуВ12.

    Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Кислоту фолієву застосовують у поєднанні зіншими лікарськими засобами: при перніціозній анемії – потрібно призначати тільки в комбінації з ціанокобаламіном, оскільки фолієва кислота, стимулюючигемопоез, не запобігає розвиткові неврологічних ускладнень (фунікулярногомієлоза та ін.), при спру – в поєднанні з кислотою аскорбіновою, ціанокобаламіном, препаратами печінки з проведенням гемотерапії. При одночасному призначенні цитостатиків знижується ефективність кислоти фолієвої. Источник

    Умови та термін зберігання. Зберігати в сухому, захищеному від світла та недоступному для дітей місці. Термін зберігання – 3 роки.





    На сайті також шукають: Панкреатин, Оваріум композитум інструкція, Ко-пренеса застосування, Моторикс побічні дії, Пімафуцин протипоказання