ІНСТРУКЦІЯ
для медичного застосування препарату
АРДУАН
(ARDUAN)
Загальна характеристика:
міжнародна та хімічна назви: піпекуронію бромід;
2β,16β-біс (4-диметил піперазин)-3α-17β-діацетокси-5α-андростанадибромід;
основні фізико-хімічні властивості: ліофілізований порошок білого абомайже білого кольору;
склад: 1 флакон препарату містить 4 мг ліофілізованого порошку піпекуроніюброміду для ін’єкцій;
допоміжні речовини: манітол;
1 ампула доданого розчинника містить 2 мл - 0,9% розчину натрію хлориду (фізіологічний розчин).
Форма випуску. Порошок ліофілізований для ін’єкцій.
Фармакотерапевтична група. Міо релаксанти з периферичним механізмом дії.
Код АТС М 03А С 06.
Фармакологічні властивості. Ардуан є недеполяризуючим нейром’язовим блокатором, що діє на рухові кінцеві пластинки поперечно-смугастих м’язів.
Дія піпекуронію броміду при інтубації ізсукцинілхоліном після припинення деполяризуючої блокади розвивається через 2-3хвилини; його дія при інтубації самостійно розвивається через 4-5 хвилин. Тривалість дії препарату становить 40-60 хвилин залежно від застосовуваної дозита індивідуальної чутливості пацієнта.
Фармакокінетика: Ардуан виводиться в незміненому вигляді переважно нирками і в мінімальній кількості з жовчю. Після введення повторних доз препарату можлива незначна кумуляція.
Показання для застосування. При проведенні загальної анестезії для забезпечення релаксації скелетної мускулатури. Застосовується при хірургічних втручаннях різного типу, при яких необхідно забезпечити міорелаксацію протягом більше 20-30 хвилин.
Спосіб застосування та дози.
Дорослі. При хірургічних втручаннях середньої тривалості та тривалих препарат застосовують внутрішньо венно:
з метою проведення ендотрахеальної інтубації і для повної релаксації під час операції вводять 0,06-0,08 мг/кг маси тіла;
хворим, інтубація в яких проведена за допомогою сукцинілхоліну, початкова доза Ардуану становить 0,04-0,06 мг/кг маси тіла;
для хворих з порушеннями функції нирок не рекомендується перевищувати дозу 0,04 мг/кг маси тіла;
повторні дози препарату складають 1/4 або 1/3 від початкової дози. Вищідози можуть викликати подовження ефекту.
Застосування у дітей і немовлят:
У разі комбінованого, урівноваженого наркозу початкова доза Ардуану становить 0,08-0,09 мг/кг.
Для немовлят рекомендуються більш низькі дози – 0,05-0,06 мг/кг.
Зазначені дози препарату забезпечують релаксацію при 25-35 - хвилинному хірургічному втручанні. При необхідності подовження міорелаксації ще на 25-35хвилин, препарат уводять повторно, у дозі, що становить 1/3 від початкової дози.
Припинення ефекту.
При 80-85 % блокаді, виміряної периферичним нервовим стимулятором, абопри частковій блокаді, визначеній за клінічними симптомами, ефект Ардуану можна припинити у дорослих неостигміном у дозі 1-3 мг разом з атропіном, абогалантаміном у дозі 10-30 мг.
Припинення ефекту потрібно встановити за допомогою периферичного нервового стимулятора або шляхом спостереження за звичайними клінічними симптомами.
Побічна дія. У деяких випадках можлива помірна брадикардія, особливо у хворих, у яких під час наркозу застосовувався галотан або фентаніл. Інші побічні явища не відмічалися.
Протипоказання. Тяжка форма міастенії, а також у хворих з відомоюгіперчутливістю до інгредієнтів препарату (до піпекуронію або до брому).
Передозування. Симптоми: слабкість скелетних м’язів, апное.
Лікування. Антидотами Ардуану є антихолін естеразні засоби прозерин 0,05% 2 - 4 мл для дорослих, галантамін 0,25% 2 - 4 мл для дорослих, у комбінації з атропіном 0,1% 2-3 мл для дорослих. Одночасно варто проводити штучну вентиляцію легень.
Особливості застосування.
Ардуан має застосовуватися винятково вумовах спеціалізованого стаціонару, за наявності апаратури для проведенняендотрахеальної інтубації, штучної вентиляції легенів, кисневої терапії.
Використовується винятково свіжо приготований розчин.
Хворим з відомими нейром’язовими розладами, якщо в анамнезі є посилання на перенесений поліомієліт, а також при ожирінні (через можливість відносного передозування Ардуану) дозу препарату варто зменшити.
Початкову дозу Ардуану варто зменшити і при захворюваннях печінки та/чижовчних шляхів.
Вартомати на увазі, що у хворих з нирковою недостатністю дія препарату подовжується. Гіпотермія може пролонгувати ефект дії препарату.
Перед початком анестезії варто компенсувати наявні водно-електролітні розлади і порушення рН крові. До збільшення чи подовження дії препарату призводять: гіпокаліємія, гіпокальціємія (наприклад, після трансфузії крові), гіпермагнезіємія, гіпопротеїнемія, дегідратація, ацидоз, гіперкапнія, кахексія, застосування серцевих глікозидів та сечогінних препаратів.
Застосування Ардуану під час операції кесарева розтину не змінює показники шкали Апгар, м’язовий тонус і кардіоваскулярну адаптацію плода. Через плаценту проникає лише мінімальна кількість активної речовини препарату.
У вагітних, яким для лікування токсикозу застосовували солі магнію (здатні потенціювати нейром’язову блокаду), Ардуан варто застосовувати в менших дозах і з обережністю.
Взаємодія з іншими лікарськими засобами.
Сукцинілхолін підсилює ефект Ардуану.
Інгаляційні наркотичні засоби (галотан, метоксифлуран, діетиловий ефір) і барбітурати підсилюють і подовжують ефектАрдуану.
Деякі антибіотики (гентаміцин, кліндаміцин, ампіциллін і тетрациклін), що застосовуються під час операції, були досліджені в звичайних дозах. Ці антибіотики не впливали на дію Ардуану на основі дослідження з тетанічного виснаження. Відсутність тетанічного виснаження не виключає взаємодії, тому у деяких випадках можливий подовжений ефект у ранньому після операційному періоді. Одночасне застосування Ардуану з антибіотиками (наприклад, аміноглікозиди) вимагає особливої обережності та моніторингу.
Посилення та/або подовження дії Ардуану можливе при одночасному застосуванні: засобів для внутрішньо венного наркозу (кетамін, пропанідид, барбітурати); діуретичних засобів, бета-адреноблокаторів, тіаміну, інгібіторівмоноаміно оксидази, гуанідину, протаміну, дифеніну (фенітоїну), альфа-адреноблокаторів, антагоністів кальцію, лідокаїну при внутрішньо венному введенні.
При використанні в період до хірургічного втручання глюкокортикоїдів, неостигміну, норадреналіну, теофіліну, калію хлориду, натрію хлориду, кальцію хлориду - можливе ослаблення дії Ардуану.
Зміна (посилення або ослаблення) дії Ардуануможливо при одночасному застосуванні деполяризуючих міо релаксантів (залежно віддози, тривалості застосування та індивідуальної чутливості пацієнта). Источник
Умови і терміни зберігання. Зберігати у недоступному для дітей, захищеному від світла місці, при температурі 2-80С. Термін придатності– 3 роки.