Нормативна база

Лікарські засоби

Інші розділи

Зворотній зв'язок

КИСЛОТА АСКОРБІНОВА
Назва: КИСЛОТА АСКОРБІНОВА
Міжнародна непатентована назва: Ascorbic acid
Виробник: ВАТ "Вітаміни", м.Умань, Черкаська обл., Україна
Лікарська форма: Таблетки
Форма випуску: Таблетки по 0.5 г № 10 у контурних безчарункових упаковках; по 0.4 кг у пакетах з плівки поліетиленової
Діючі речовини: 1 таблетка містить аскорбінової кислоти - 0.5 г
Фармакотерапевтична група: Група вітаміну С
Показання: Гіпо- та авітаміноз С; гемофілія, геморагічні діатези, різні види кровотеч; інтоксикації і інфекційні захворювання; нефропатія вагітних, хвороба Аддісона, дистрофії, карієс, піорея, стоматити.
Термін придатності:
Номер реєстраційного посвідчення: П.03.02/04449
Термін дії посвідчення: з 21.03.2002 до 21.03.2007
Термін дії реєстраційного посвідчення закінчився.
Пошук даних про реєстрацію препарату КИСЛОТА АСКОРБІНОВА
АТ код: A11GA01
Наказ МОЗ: 105 від 21.03.2002


    Інструкція для застосування КИСЛОТА АСКОРБІНОВА

    ІНСТРУКЦІЯ

    для медичного застосування препарату

    АСКОРБІНОВА КИСЛОТА

    ASCORBIC ACID

    Загальна характеристика:

    міжнародна та хімічна назви: аскорбінова кислота, вітамін С; g-лактон,2-3-дегідро - L – гулонова кислота;

    основні фізико-хімічні властивості: таблетки, світло-зеленого кольору, зі смакомі запахом ківі або яблука або жовто-оранжевого кольору зі смаком та запахом апельсина, або світло-жовтого кольору зі смаком та запахом банана.

    Таблетки двоопуклі, з рискою. На поверхні таблеток допускаються вкраплення;

    склад: 1 таблетка містить кислоти аскорбінової 500 мг;

    допоміжні речовини:

      глюкоза, крохмаль картопляний або кукурудзяний, аспартам, кислота стеаринова або кальцію стеарат, желатин, коригенти смаку та запаху –ароматизатори харчові: ківі або яблуко, або апельсин, або банан, барвники харчові “Євро бленд зелений” (“Євро бленд зелене яблуко”) або жовтий “Сонячний захід”, або хіноліновий жовтий;

    Форма випуску. Таблетки для жування.

    Фармакотерапевтична група. Прості препарати аскорбінової кислоти.

    Код АТС А 11G А 01.

    Фармакологічні властивості. Фармакодинаміка. Має виражені відновлювальні властивості, що зумовлені участю аскорбінової кислоти в окисно-відновних процесах, регуляції обміну вуглеводів, процесі згортання крові, біосинтезі стероїдних гормонів, регенерації тканин, синтезі колагену і про колагену, нормалізації проникності капілярів. Сприяє абсорбції заліза в кишечнику та бере участь у синтезі гемоглобіну. Підвищує неспецифічну резистентність організму, має антидотнівластивості.

    Фармакокінетика. Всмоктування відбувається у дванадцяти палій кишці, частково – у здухвинній. Максимальна концентрація після прийому препарату внутрішньо досягається через 4 години. Легко проникає в лейкоцити, тромбоцити, а потім – у всі тканини. Метаболізується переважно в печінці. Незміненийаскорбат і метаболіти виводяться із сечею, фекаліями, потом, грудним молоком. При високих дозах, коли концентрація в плазмі досягає 1,4 мг/дл, виведення різко посилюється, підвищена екскреція може зберігатися після припинення прийому препарату.

    Показання для застосування. Лікування гіпо- та авітамінозу вітаміну С. Лікування захворювань, при яких потребується додаткове введення вітаміну С: геморагічнийдіатез, носові, легеневі, маткові та інші кровотечі, променева хвороба, інфекційні захворювання та різні інтоксикації, захворювання печінки, хворобаАддісона, передозування антикоагулянтів, рани, що довго не загоюються, виразки, переломи кісток, дистрофії.

    Для забезпечення підвищеної потреби організму у вітаміні С у періоди вагітності, лактації, при тяжких навантаженнях, перевтомі, в період реконвалесценції після тривалих тяжких захворювань, а також у зимовий період, при підвищеному ризику розвитку інфекційних захворювань.

    Спосіб застосування та дози. Призначають Аскорбінову Кислоту внутрішньо, після їди. Дорослим з лікувальною метою препарат призначають у дозі 250-1000 мг (1/2-2 таблетки) на добу. Високі дози (500-1000 мг) показані при гострих респіраторних захворюваннях і грипі. Тривалість застосування препарат установить 5-7 днів.

    Побічна дія. Аскорбінова Кислота, як правило, добре переноситься. Однак при тривалому застосуванні у великих дозах не виключений негативний вплив на підшлункову залозу, поява алергічних реакцій, гіпервітаміноз С. Прийом препарату у дозі вище 1 г на добу може спричинити печію, діарею, кристалурію, утворення уратних та/або оксалатних конкрементів унирках і сечових шляхах, головний біль, почервоніння шкіри. У хворих з дефіцитом глюкозо-6-фосфат-дегідрогенази кров’яних тілець препарат може спричинити гемоліз еритроцитів.

    Протипоказання. Гіпер чутливість до Аскорбінової Кислоти, тромбофлебіт, схильність до тромбозів. Лікування великими дозами не призначають хворим на цукровий діабет і схильним до рецидивуючої сечокам’яної хвороби.

    Передозування. При передозуванні надлишок Аскорбінової Кислоти виводиться нирками, при цьому можливі алергічні реакції, головний біль, порушення функції нирок, підвищення артеріального тиску. У випадку передозування препарату та виявлення токсичних ефектів необхідно відмінити прийом препарату.

    Особливості застосування. При застосуванні препарату необхідний контроль функції нирок і підшлункової залози, а також артеріального тиску. Аскорбінова Кислота, як відновлювач, може спотворювати результати різних лабораторних тестів: вміств крові глюкози, білірубіну, активності трансаміназ, лактатдегідрогенази. Одночасне вживання препарату зі свіжими фруктовими та овочевими соками, лужним питтям знижує всмоктування Аскорбінової Кислоти в кишечнику.

    Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Підвищує всмоктування пеніциліну, заліза, зменшує ефективність гепарину, непрямих антикоагулянтів, антибіотиків; збільшує ризик виникнення кристалурії при лікуванні саліцилатами. Ацетил саліцилова кислота, пероральні контрацептиви знижують всмоктування та засвоювання препарату. Спільний прийом вітаміну С і дефероксаміну підвищує тканинну токсичність заліза, особливо в серцевому м’язі, що може призвести до декомпенсації системи кровообігу. Його можна приймати через 2 години після ін’єкції дефероксаміну. Довготривале застосування великих доз особами, які лікуються дисульфірамом, гальмує дисульфірам-алкогольну реакцію. Великі дози препарату знижують ефективність трициклічних антидепресантів. Источник

    Умови та термін зберігання. Зберігати в недоступному для дітей, сухому, захищеному від світла місці при кімнатній температурі (15-25оС). Термін зберігання – 1,5 року.





    На сайті також шукають: Фенобарбитал, Фторокорт інструкція, Застосування препарату Цинкова паста, Інструкція з використання Травоген, Показання для застосування Хофітол, Барбовал побічні дії, Геломиртол протипоказання, Спосіб застосування та дози препарату Велвумен