Нормативна база

Лікарські засоби

Інші розділи

Зворотній зв'язок

ЛОПЕРАМІД
Назва: ЛОПЕРАМІД
Міжнародна непатентована назва: Loperamide
Виробник: "Elegant India", Індія
Лікарська форма: Таблетки
Форма випуску: Таблетки по 2 мг № 10, № 10х40
Діючі речовини: 1 таблетка містить лопераміду - 2.0 мг
Фармакотерапевтична група: Симптоматичні засоби для лікування діареї
Показання: Симптоматичне лікування гострих неспецифічних і хронічних проносів, пов'язаних із запаленням кишечнику; також для зменшення об'ємів виділень при ілеостомії.
Термін придатності:
Номер реєстраційного посвідчення: П.03.03/06150
Термін дії посвідчення: з 14.03.2003 до 14.03.2008
Термін дії реєстраційного посвідчення закінчився.
Пошук даних про реєстрацію препарату ЛОПЕРАМІД
АТ код: A07DA03
Наказ МОЗ: 111 від 14.03.2003


    Інструкція для застосування ЛОПЕРАМІД

    ІНСТРУКЦІЯ

    для медичного застосування препарату

     

    ЛОПЕРАМІД

    (LOPERAMIDE)

     

    Загальна характеристика:

    міжнародна тахімічна назви: loperamidum, 4-(4-хлорфеніл)-4-окси-N,N-диметил-a, a-дифеніл-1-піперидин-бутан аміду гідро хлорид;

    основні фізико-хімічні властивості: таблетки білі, плоскі, круглі, з рискою;

    склад: 1 таблетка містить лоперамідугідро хлориду 2 мг;

    допоміжні речовини: лактоза, крохмаль, магніюстеарат, тальк, сіль крохмальгліколят натрію, кальцію гідро фосфат.

     
    Форма випуску. Таблетки.

    Фармакотерапевтична група. Засоби, які пригнічують перистальтику кишечнику. Код АТС А 07DA03.

    Фармакологічні властивості.

    Фармодинаміка. Лоперамід уповільнює перистальтику кишечник уза рахунок безпосередньої дії на нервові закінчення та внутрішні ганглії кишкової стінки. Препарат порушує холінергічний та нехолінергічний механізми, що відповідають за перистальтичний рефлекс, знижує активність довгастих ікруглих шарів м’язової оболонки стінок кишечнику. Лоперамід може діяти якдифеноксалат і морфін, посилюючи скорочення кругової мускулатури кишечнику, збільшує сегментацію й уповільнює рухомість маси кишечнику.

    Лоперамід збільшує час проходження вмісту кишечнику і тим самим зменшує об’єм фекальних мас, збільшує їх в’язкість і щільність, зменшує втрати рідини і солей.

    Фармакокінетика. Лоперамід добре (майже 40 %) і швидко всмоктується зі шлунково-кишкового тракту. Максимальна концентрація препарату в сироватці крові досягається через 4-5 годин після прийому, а метаболітів - через 8 годин. Період напів виведення становить 9-14 годин. Лоперамід метаболізує у печінці і виділяється з організму з калом у вигляді неактивного кон’югата, незначна кількість препарату видаляється із сечею.

    Показання для застосування.

    Лоперамід призначають для симптоматичного лікування гострих неспецифічних і хронічних проносів, пов’язаних із запаленням кишечнику. Препарат показаний також для зменшення об’ємів виділень при ілеостомії.

    Спосіб застосування та дози. При гострому проносі звичайна початкова доза для дорослих становить 4 мг, а потім - по 2 мг, після кожного рідкого випорожнення. Звичайна добова доза – від 6 до 8 мг, але небільше 16 мг на добу. Лоперамід приймають 1-6 разів на добу. Для дітей рекомендовані початкові дози у 1 день лікування становлять: у віці від 2 до 5 років (масатіла від 13 до 20 кг) – 3 мг на добу, поділені на декілька прийомів; у віці від 5 до 8 років (маса тіла від 20 до 30 кг) – 4 мг на добу, поділені на декілька прийомів; у віці від 8 до 12 років (маса тіла більше 30 кг) – від 6 до 8 мг надобу, поділені на декілька прийомів. Рекомендовані схеми дозування – 1 мг на 10кг маси тіла на добу - призначають тільки після рідкого випорожнення, за умови, що загальна добова доза не повинна перевищувати ту, що була прийнята у перший день лікування. Якщо через 48 годин після початку лікування не буде спостерігатися зменшення гострого проносу, прийом Лопераміду слід припинити.

    При хронічному проносі звичайна початкова доза для дорослих становить від 4 до 8 мг на добу, поділених на декілька прийомів; далі, за необхідності, це дозування коригується; звичайна добова доза також може становити від 4 до 8 мг на добу, але не більше 16 мг надобу.

    Побічна дія. Можливі біль вшлунку, здуття живота або шлунково-кишковий дискомфорт, сонливість, запаморочення, втомленість, сухість у роті, нудота і блювання, а такожепігастральні болі. Діти більш чутливі до дії препарату на ЦНС. Іноді виникаютьалергічні реакції, у тому числі шкірні висипання. При тривалому застосуванні препарату можливі запори.

    Протипоказання. Не призначати дітям до 2років, вагітним і в період лактації, при захворюваннях печінки, гепатиті та підвищеній чутливості до препарату.

    Передозування. Симптоми: запор, блювання. У якості антидоту використовують наласон.

    Особливості застосування. Лоперамід не призначають при пропасниці, якщо у калі є кров. З обережністю призначають препарат при хворобах печінки та нирок. Якщо при прийомі Лопераміду виникли побічні ефекти, прийом препарату припиняють.

    Взаємодія з іншими лікарськими засобами.

    Не рекомендується призначати Лоперамід разом з атропіном та іншими хінолітичнимипрепаратами.

    Умови та термін зберігання. Зберігати у недоступному для дітей, сухому, місці при темпкратурі від 80 до 250 С. Источник

    Термін зберігання - 3 роки.





    На сайті також шукають: Хартил -н, Тифлокс інструкція, Папаверин застосування, Пангрол 10000 побічні дії, Трисоль протипоказання