ІНСТРУКЦІЯ
для медичного застосування препарату
МЕТИЛУРАЦИЛ
(Methyluracilum)
Загальна характеристика:
міжнародна назва: Methyluracil; 2,4-діоксо-6-метил-1,2,3,4-тетрагідропіримідин;
основні фізико-хімічні властивості: таблетки круглої форми з плоскою поверхнею, рискою і фаскою білого або майже білого кольору;
склад: одна таблетка містить метил урацилу -0,5 г;
допоміжні речовини: крохмаль картопляний, тальк, кислота стеаринова, спирт полівініловий.
Форма випуску. Таблетки.
Фармакотерапевтична група. Не стероїдні анаболічні препарати для системного застосування. АТС А 14В.
Фармакологічна дія. Метил урацилпроникаючи в клітину активує синтез піримідиновихоснов, нуклеїнових кислот і білків. Він спроможний прискорювати поділ клітин, можливо шляхом інгібуванняферментів, що руйнують вже синтезовані нуклеїнові основи. Таким чином він посилює синтез (по піримідинкіназномушляху) фосфатів, уридину та піримідину - основних компонентів нуклеїнових кислот; збільшує концентрацію нуклеїнових кислот в ядрі, що є основною умовою для синтезу структурних і ферментних білків (компоненти системи комплементу, лізоцим, інтерферон). У В-лімфоцитах метил урацил підвищує активність основних ферментів циклу Кребса, стимулює трансформацію В-лімфоцитів у плазматичні клітини, що продукують імуноглобуліни різних типів (M, G, E, A, D). Одночасно активується синтез ферментів у нейтрофілах і макрофагах, що підвищує їхню фагоцитарну активність. Таким чином препарат впливає на протікання запальних процесів, стимулює клітинні і гуморальні ланки імунітету а також регенераторні процеси в ушкоджених тканинах.
Фармакокінетика. Не вивчена.
Показання для застосування. Агранулоцитарнаангіна, аліментарно-токсична алейкія, хронічна бензольна інтоксикація; лейкопенія, обумовлена хіміотерапією пухлин, рентгено-або радіотерапією та іншими чинниками; запальні захворювання кишечнику, панкреатит; рани, які повільно загоюються, опіки, трофічні виразки, переломи кісток.
Спосіб застосування та дози. Препарат приймають всередину під час або після їди. Дорослим призначають по 1 таблетці (500 мг) 4 рази на добу (в разі потреби - 6 разів надобу). Дітям віком від 3 до 8 років призначають по 250 мг 3 рази на добу, дітям віком понад 8 років - по 250 - 500 мг 3 рази на добу. Курс лікування при захворюваннях шлунково-кишкового тракту складає в середньому 30 - 40 днів, вінших випадках тривалість лікування залежить від клінічної ефективності.
Побічна дія. У деяких пацієнтів можуть спостерігатися місцеві алергічні реакції у вигляді висипки, свербіння шкіри, головного болю, запаморочення.
Протипоказання. Підвищена чутливість до компонентів препарату. Гострі та хронічні форми лейкозу (особливо мієлоїдного), лімфогранульоматоз, злоякісні новоутворення шлунково-кишкового тракту.
Передозування. Випадки передозування не описані.
Особливості застосування. Метил урацилдоцільно призначати при легких формах лейкопенії. При середньому ступені тяжкості препарат застосовують тільки після відновлення порушеної регенерації клітин крові. При важких формах ураження кровотворення метил урацил не призначають.
Застосування під час вагітності та в період годування груддю: оскільки застосування препарату у даної категорії хворих не вивчалося, застосуванняМетил урацилу можливе лише в тому разі, коли очікуваний терапевтичний ефект буде перевищувати можливий ризик впливу препарату на плід та дитину.
Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Препарат посилює хіміотерапевтичну активність антибіотиків та сульфаніламідних препаратів, сприяючи поліпшенню стану пацієнтів із туберкульозом, ревмокардитом, лепрою, що мають млявий перебіг. Источник
Умови та термін зберігання. Зберігати всухому, недоступному для дітей місці при температурі не вище +25°С. Термін придатності 5 років.