Нормативна база

Лікарські засоби

Інші розділи

Зворотній зв'язок

БРОМГЕКСИН
Назва: БРОМГЕКСИН
Міжнародна непатентована назва: Bromhexine
Виробник: ПАТ "Гріндекс", Латвія
Лікарська форма: Таблетки
Форма випуску: Таблетки по 8 мг № 50
Діючі речовини: 1 таблетка містить бромгексину - 8.0 мг
Допоміжні речовини: Сахароза, крохмаль картопляний, магнію стеарат, лактоза
Фармакотерапевтична група: Муколітичні препарати
Показання: Гострі й хронічні бронхіти різної етіології, бронхоектази; інфекційно-алергічна бронхіальна астма, туберкульоз легенів, гостра і хронічна пневмонія.
Термін придатності: 5р.
Номер реєстраційного посвідчення: П.09.00/02231
Термін дії посвідчення: з 09.11.2005 до 09.11.2010
Термін дії реєстраційного посвідчення закінчився.
Пошук даних про реєстрацію препарату БРОМГЕКСИН
АТ код: R05CB02
Наказ МОЗ: 718 від 15.12.2005


    Інструкція для застосування БРОМГЕКСИН

    ІНСТРУКЦІЯ

    для медичного застосування препарату

    БРОМГЕКСИН

    (BROMHEXINЕ)

    Загальна характеристика:

    міжнародна та хімічна назви: bromhexine;

    N-(2-аміно-3,5-дибромбензил)-N-метилциклогексил-аміну гідро хлорид;

    основні фізико-хімічні властивості: круглі, плоско циліндричні таблетки білого кольору, з фаскою;

    склад: 1 таблетка містить 8 мг бромгексину гідро хлориду;

    допоміжні речовини: сахароза, лактоза, крохмаль картопляний, магніюстеарат.

    Форма випуску. Таблетки.

    Фармакологічна група. Муколітичні засоби. Код АТС R05С В 02.

    Фармакологічні властивості. Фармакодинаміка. Бромгексин розріджує мокротиння, збільшує його об’єм і сприяє відхаркуванню. Муколітична дія препарату зумовлена здатністю де полімеризувати і розріджу вити мукопротеїни і мукополісахаридніволокна.

    Бромгексину притаманна слабка протикашльова дія, у великих дозах препарат спричиняє блювання.

    Фармакокінетика. Бромгексин абсорбується у шлунково-кишковому тракті і виділяється із сечею, головним чином у вигляді метаболітів. Основним активним метаболітом препарату є амброксол. Найбільша концентрація в плазмі досягається через 1 год. після введення бромгексину гідро хлориду. Періоднапів виведення становить 0,4 год., з білками плазми зв’язується 99% препарату. У незміненому вигляді із сечею виділяється лише невелика кількість препарату. Бромгексин проходить крізь плаценту, потрапляє в спинномозкову рідину, в груднемолоко.

    Показання для застосування. Гострі й хронічні бронхіти різної етіології, бронхоектази; бронхіальна астма, туберкульоз легенів, пневмонія, які супроводжуються утворенням секрету, що важко виділяється. Для санації бронхів перед операцією і профілактики після операційних ускладнень з метою запобігання накопиченню мокротиння у бронхах.

    Спосіб застосування та дози. Бромгексин приймають внутрішньо, 3 рази надобу, незалежно від прийому їжі, за необхідності запивають водою.

    Разова доза для дорослих – 8 або 16 мг, для дітей від 6 до 14 років – 4або 8 мг.

    Терапевтичний ефект звичайно спостерігається на 2-й або 5-й день застосування. Лікувальний курс триває від 4 до 28 днів, при хронічних захворюваннях – кілька тижнів.

    Побічна дія. У поодиноких випадках можуть спостерігатися болі утравному тракті, нудота, блювання, оборотне підвищення рівня печінкових трансаміназ або алергічні реакції (висипання на шкірі і слизових, набряк обличчя, дихальна недостатність, підвищення температури тіла і пропасниця). Дуже рідко може розвиватися анафілактичний шок.

    При виникненні симптомів алергії застосування препарату слід припинити.

    Протипоказання. Підвищена чутливість до бромгексину та інших складових препарату.

    Препарат не призначають при виразковій хворобі шлунка, в періоди вагітності та годування груддю. Тяжкі порушення функції печінки та нирок, виразкова хвороба шлунка. Дітям до 6-річного віку рекомендується застосовувати сироп Бромгексину.

    Передозування. Випадки передозування Бромгексину дотепер неописані.

    Особливості застосування. Препарат слід з обережністю призначати ослабленим хворим, а також пацієнтам з механічними звуженнями бронхів (ускладнена евакуація секрету бронхів). У цих випадках для видалення секрету бронхів використовують аспірацію.

    Застосування в періоди вагітності і годування груддю протипоказано.

    Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Бромгексин сприяє проникненню антибіотиків (еритроміцину, цефалексину) в тканини легенів, але його сумісне застосування із саліцилатами, фенілбутазоном і оксифенбутазоном може спричинити сильне подразнення слизової оболонки шлунка. Препарат не застосовують одночасно із протикашльовимизасобами, що пригнічують кашльовий рефлекс (наприклад з кодеїном), особливо перед сном. Таке комбіноване застосування препаратів утруднює відхаркування. Источник

    Умови та термін зберігання. Зберігати в сухому, темному місці при температурі не вище 25°С. Зберігати в недоступному для дітей місці! Термін придатності – 5 років.





    На сайті також шукають: Утрожестан, Андріол інструкція, Сульфадимезин застосування, Шавлія побічні дії, Фастин протипоказання