Нормативна база

Лікарські засоби

Інші розділи

Зворотній зв'язок

ВАЗОНІТ
Назва: ВАЗОНІТ
Міжнародна непатентована назва: Pentoxifylline
Виробник: "Lannacher Heilmittel GmbH", Австрія
Лікарська форма: Таблетки ретард
Форма випуску: Таблетки ретард, вкриті оболонкою, по 600 мг № 20 (10х2)
Діючі речовини: 1 таблетка містить пентоксифіліну - 600.0 мг
Фармакотерапевтична група: Спазмолітичні засоби, які розслаблюють гладкі м'язи кровоносних судин, а також бронхів та інших внутрішніх органів
Показання: Порушення кровопостачаня периферічних тканин, спричинених погіршеням трофіки; недостатність мозкового кровообігу; порушення кровопостачання тканин очей та внутрішнього вуха.
Термін придатності:
Номер реєстраційного посвідчення: Р.02.03/05995
Термін дії посвідчення: з 24.02.2003 до 24.02.2008
Термін дії реєстраційного посвідчення закінчився.
Пошук даних про реєстрацію препарату ВАЗОНІТ
АТ код: C04AD03
Наказ МОЗ: 82 від 24.02.2003


    Інструкція для застосування ВАЗОНІТ

    ІНСТРУКЦІЯ

      для медичного застосування препарату

    ВАЗОНІТ

    (VASONIT)

    Загальна характеристика:

    міжнародна назва: пентоксифілін;

    основні фізико-хімічні властивості: таблетки довгастої форми, вкриті плівковою оболонкою білого кольору, з лінією розподілу на обох сторонах;

    склад: 1 таблетка містить 600 мг пентоксифіліну;

    допоміжні речовини: гідроксипропилметил целюлоза, кросповідон, целюлоза мікрокристалічна, кремнію діоксид колоїдний безводний, магнію стеарат, полі етиленгліколь 6000, тальк, титану діоксид, агент проти пінний SE 2, полі- етил акрилат (метил акрилат), Еудражит NE30D.

    Форма випуску. Таблетки, вкриті оболонкою (ретард).

    Фармакотерапевтична група. Периферичні вазодилататори.

    Код АТС: С 04А D03.

    Фармакологічні властивості.

    Фармакодинаміка. Вазоніт покращує мікро циркуляцію та реологічні властивості крові, має судинорозширювальну дію. Містить активну речовинупентоксифілін, похідну ксантину. Механізм діїпов’язаний з інгібуванням фосфодіестерази і накопиченням цАМФ в клітинах гладкої мускулатури судин, в клітинах крові, в інших тканинах та органах. Пентоксифілін гальмує агрегацію тромбоцитів і еритроцитів, підвищує їх еластичність, знижує рівень фібриногену в плазмі крові і посилює фібриноліз, щозменшує в’язкість крові і поліпшує ії реологічні властивості. Препарат поліпшує забезпечення тканин киснем в зонах порушеного кровообігу, передусім в кінцівках, ЦНС, менше – в нирках. У незначній мірі розширює коронарні судини.

    Фармакокінетика. Прийом таблеток Вазоніту забезпечує безперервне вивільнення активної речовини та її рівномірне всмоктування з шлунково-кишкового тракту. Препарат піддається метаболізму в печінці при “першому проходженні”, внаслідок чого утворюється низка фармакологічно активних метаболітів. Абсолютна біодоступність препарату становить в середньому 19,4%. Максимальна концентрація пентоксифіліната його активних метаболітів в плазмі досягається через 3 – 4 години і зберігається на терапевтичному рівні близько 12 годин. Препарат виводиться, головним чином, з сечею, у вигляді метаболітів.

    Показання для застосування. Порушення периферичного кровообігу (об літеруючий ендартеріїт, діабетична ангіопатія, хвороба Рейно). Порушення мозкового кровообігу ішемічного типу (ішемічний церебральний інсульт). Атеросклеротична і дисциркуляторна енцефалопатія, ангіонейропатія. Трофічні зміни тканин внаслідок порушення артеріальної або венозної мікро циркуляції (посттромбофлебітичний синдром, варикозне розширення вен, трофічні виразки, гангрена, відмороження). Порушення кровообігу ока (гостра, підгостра та хронічна недостатність кровообігу в сітківці або в судинній оболонці ока). Порушення слуху судинного генезу, що супроводжуються туговухістю. Препарат застосовується для лікування дорослих.

    Спосіб застосування та дози. Тривалість лікування і режим дозування встановлюється лікарем індивідуально, залежно від клінічної картини захворювання і терапевтичного ефекту після прийому препарату. Таблетки Вазонітслід приймати після їжі, не розжовуючи і запиваючи достатньою кількістю води. Звичайно дорослим препарат призначають по 1 таблетці 2 рази на добу (вранці іввечері).

    Побічна дія. Шлунково-кишкова система. Нудота, втрата апетиту, блювання, пронос, відчуття переповнення шлунка та біль в епігастрії.

    Центральна нервова система. Іноді – головний біль, запаморочення, неспокій, порушення сну.

    Серцево-судинна система. При застосуванні великих доз може спостерігатися зниження артеріального тиску, тахікардія, стенокардія, порушення серцевого ритму, почервоніння обличчя.

    Алергічні реакції. Можуть виникати свербіж, шкірний висип, кропив’янка, набряк Квінке, у поодиноких випадках – анафілактичний шок.

    Система кровотворення та система згортання крові. В поодиноких випадках кровотечі (у ШКТ, у шкіру, услизові оболонки), а також тромбоцит опенія, а пластична анемія. В зв’язку з цимпри застосуванні Вазоніту слід регулярно контролю вати картину крові.

    Протипоказання. Гострий інфаркт міокарда, масивні кровотечі, гострий геморагічний інсульт, крововилив в сітківку ока, підвищена чутливість до пентоксифіліну та інших похідних метилксантину (кофеїн, теофілін, теобромін). Період вагітності і лактації.

    Передозування. Симптоми: нудота, запаморочення, зниження артеріального тиску, підвищення температури тіла (озноб), втрата свідомості, можливі тоніко-клонічнісудоми, блювання (“кавова гуща”), аритмія, арефлексія. Лікування: симптоматична терапія та промивання шлунка. Специфічного антидоту немає.

    Особливості застосування. З обережністю призначати Вазоніт пацієнтам з вираженою артеріальною гіпотензією, хворим зі схильністю до ортостатичноїгіпотензії, при вираженому коронаросклерозі і церебральному атеросклерозі з артеріальною гіпертензією, пацієнтам з серцевою недостатністю, порушенням серцевого ритму, при виразкових ураженнях шлунково-кишкового тракту, хворим, що перенесли оперативне втручання (ризик виникнення кровотечі), при порушеній функції нирок. Рекомендований регулярний контроль за рівнем артеріального тискуі картини крові. При необхідності застосування препарату в період лактації годування груддю слід припинити.

    Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Пентоксифілін посилює дію антигіпертензивнихзасобів, антикоагулянтів, інсуліну, пероральних цукрознижувальних препаратів. Источник

    Умови та термін зберігання. Зберігати в сухому, захищеному від світла місці при температурі не вище 25º С. Термін придатності 5 років.





    На сайті також шукають: Азитрал, Неотризол інструкція, Пумпан застосування, Феназепам побічні дії, Фурамаг протипоказання