Нормативна база

Лікарські засоби

Інші розділи

Зворотній зв'язок

НІТРОГЛІЦЕРИН
Назва: НІТРОГЛІЦЕРИН
Міжнародна непатентована назва: Nitroglycerol
Виробник: АТ "Стома", м.Харків, Україна
Лікарська форма: Таблетки
Форма випуску: Таблетки по 0.0005 г № 40 у банках полімерних
Діючі речовини: 1 таблетка містить нітрогліцерину - 0.5 мг
Фармакотерапевтична група: Препарати, які поліпшують кровопостачання та метаболізм міокарда
Показання: Купірування чи попередження нападів стенокардії, лівошлуночкова недостатність, інфаркт міокарда
Термін придатності:
Номер реєстраційного посвідчення: Р.03.02/04386
Термін дії посвідчення: з 06.03.2002 до 06.03.2007
Термін дії реєстраційного посвідчення закінчився.
Пошук даних про реєстрацію препарату НІТРОГЛІЦЕРИН
АТ код: C01DA02
Наказ МОЗ: 85 від 06.03.2002


    Інструкція для застосування НІТРОГЛІЦЕРИН

    ІНСТРУКЦІЯ

    для медичного застосування препарату

    НІТРОГЛІЦЕРИН

    (NITROGLYCERINUM)

    Загальна характеристика:

    міжнародна та хімічна назви: Nitroglycerinum(1,2,3-пропантриолтринітрат);

    основні фізико-хімічні властивості: таблетки двоопуклі, білого кольору, з жовтуватим відтінком, зі специфічним запахом;

    склад: 1 таблетка містить нітрогліцерину розведеного 0,0005 г;

    допоміснсні речовини: олія м’ятиперцевої, лактоза, крохмаль картопляний, тальк, магнію стеа-рат.

    Форма випуску. Таблетки.

    Фармакологічна группа. Вазодилататори, що застосовуються у кардіології. АТС СО 1D А 02.

    Фармакологічні властивості.Нітрогліцерин утворює вільний радикал оксиду азоту, що активує гуанілатциклазу і збільшує вміст цГМФ у гладком’язових клітинах. Розширює судини, переважно венозні, викликає депонування крові у венозній системі та знижує венозне повернення крові до серця (перед навантаження) і кінцеве діастолічне наповнення лівого шлуночка. Системна артеріальна вазодилатація знижує пост навантаження. Зниження перед- і пост навантаження на серце спричиняє зменшення потреби міокарда укисні; знижує підвищений центральний венозний тиск і тиски заклинювання у легеневих капілярах, робить слабшим опір коронарних артерій і поліпшує серцевийкровотік. Після сублінгвального застосування напад стенокардії купіруєтьсячерез 1,5 хв, а гемодінамичний і анти ішемічний ефекти зберігаються до 30 хв і 5год. - відповідно.

    Фармакокінетика. Нітрогліцерин швидко абсорбується з поверхні слизових оболонок. Після прийому всередину значною мірою руйнується в печінці, а потім біотрансформується в оксид азоту вгладком’язових клітинах. Метаболітами є ди- і моно нітрати, кінцевим-гліцерин. Т ½ метаболітів становить 4 год. У плазмі препаратзв’язується з білками (60%). Метаболіти зкскретуютьс ’в основному, через нирки.

    Показання для застосування.Купіруваннячи попередження нападів стенокардії, лівошлуночкова недостатність в тому числіпри інфаркті міокарда.

    Спосіб застосування тадози. Нітрогліцерин призначають дорослим по 0,5 - 1 таблетці. Таблетку не ковтають, а тримають підязиком до повного розчинення. Частота і тривалість прийому таблеток нітрогліцерину залежить від частоти, інтенсивності нападів стенокардії, ефективності і переносимості. Максимальна разова доза для дорослих хворих -1,5таблетки, добова - 6 таблеток.

    Побічна дія. Можливий пульсуючий головний біль, гіперемія обличчя, запаморочення, тахікардія, відчуття жару, нудота, блювання, пітливість; в поодиноких випадках - висипання на шкірі.

    Протипоказання. Підвищена чутливість до нітрогліцерину та інших органічних нітратів, крововилив у мозок, підвищення внутрішньо черепного тиску, виражена гіпотензія, а також закрито кутова форма глаукоми з високим внутрішньочним тиском. При відкритокутовій глаукомі нітрогліцерин не протипоказаний.

    Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Можливе посилення гіпотензивної дії нітрогліцерину при одночасному прийомі з іншими судинорозширювальними лікарськими засобами іантигіпертензивними препаратами, антагоністами кальцію, нейролептиками, трициклічними антидепресантами, а також при вживанні алкоголю. Інгібітори АПФ і саліцилати підвищують антиангінальну активність.

    Передозування. Слабке чи прискорене серцебиття, підвищена температура тіла, ціаноз губ, нігтів чи долонь, судоми, запаморочення.

    Особливості застосування. При безконтрольному прийомі може розвинутись толерантність до нітратів, що виражається у зменшенні тривалості і виразності ефекту. Источник

    Умови та термін зберігання.Зберігати в сухому, захищеному від світла, та недоступному для дітей місці. Термін придатності - 2 роки.





    На сайті також шукають: Крушини кора, Цефтазидим інструкція, Симепар застосування, Елеутерококу екстракт побічні дії, Азарга протипоказання