Нормативна база

Лікарські засоби

Інші розділи

Зворотній зв'язок

СЕНАЛЕКС
Назва: СЕНАЛЕКС
Міжнародна непатентована назва: Sennosides A & B
Виробник: "Nabros Pharma Pvt. Ltd.", Індія
Лікарська форма: Таблетки
Форма випуску: Таблетки № 20, № 20х25
Діючі речовини: 1 таблетка містить сенозидів А і В - 13.5 мг
Фармакотерапевтична група: Засоби, які стимулюють рецептори слизової оболонки кишечнику
Показання: Гострий і хронічний запор; регулювання випорожнень при геморої, проктиті, анальних тріщинах.
Термін придатності:
Номер реєстраційного посвідчення: Р.03.03/06224
Термін дії посвідчення: з 27.03.2003 до 27.03.2008
Термін дії реєстраційного посвідчення закінчився.
Пошук даних про реєстрацію препарату СЕНАЛЕКС
АТ код: A06AB06
Наказ МОЗ: 138 від 27.03.2003


    Інструкція для застосування СЕНАЛЕКС

    ІНСТРУКЦІЯ

    для медичного застосування препарату

    СЕНАЛЕКС

    таблетки

     ( SENALEX )

    Загальна характеристика :

    міжнародна та хімічна назви: 5,5'-біс (бета-D-Глюкопіранозілоксі)-9,9',10,10'-тетрагідро-4,4'-дигідроксі-10,10-діоксо-(9,9'-біантрацен)-2,2'-дикарбонова кислота (суміш (+)-і мезо форм);

    основні фізико-хімічні властивості : круглі плоскі таблетки зі скошеними краями та лінією розділу з однієї сторони. Таблетки коричневого кольору, можливі вкраплення більш темного кольору;

    склад : 1 таблетка містить екстракту листя сени (сенозиди А і В в вигляді солей кальцію) – 13,5мг;

    допоміжні речовини : крохмаль, лактоза, тальк, натрію крохмальгліколят, кроскармелоза, аеросил.

    Форма випуску. Таблетки.

    Фармакотерапевтична група. Проносний засіб рослинного походження ( глікозидисени). АТС А 06А В 06.

    Фармакологічні властивості.

    Сенадексин чинить проносний ефект, який настає через 6-10 годин. Діючою основою екстракту є сенозиди кальцію А і В групи антраглізозидів. Сеналекс діє переважно на моторику товстої кишки . Препарат викликає хімічне подразнення рецепторів слизової оболонки кишечнику, гальмує абсорбцію рідини з нього.

    Показання для застосування. Сеналекс призначають при гострих і хронічних (звичних) запорах визваних гіпотонією та в´ ялою перестальтикою товстогокишечника. Сеналекс регулює стул при геморої, проктиті, анальних тріщинах.

    Зазвичай у хворих без функціональних порушень стул нормалізується через 2 – 3 дні.

    Спосіб застосування та дози. Дорослим і дітям старше 12 років призначають по 1– 2 таблетки перед сном або за призначенням лікаря. Дітям від 6 до 12 років –по ½ - 1 таблетці ранком.

    В процесі підбору одну й туж дозу потрібно приймати декілька днів та поступово збільшувати її на ½ таблетки. Якщо після досягнення максимальної дози за три дні дефекація не настає, необхідно звернутися долікаря.

    Побічна дія. При тривалому застосуванні можливий розвиток діареї з метаболічними розладами, дегідратація, утрата з калом електролітів, в основному калія, альбумінурія, гематурія, відкладення мелатоніну в слизовій оболонці кишечника, атонія товстого кишечнику, порушення живлення організму, тошнота, рвота, знебарвлення сечі, шкіряне висипання, стомленість, судороги, судинний колапс. За умов розвитку будь-якої побічної симптоматики необхідно припинити прийом препарату або вдвічі знизити його дозу.

    Протипоказання. Підвищена чутливість до компонентів препарату, кишкова непрохідність, синдром „готрого живота”, спастичні коліти, апендицит таінші запальні захворювання органів черевної порожнини, гострі пропасні стани, перітоніт, шлунково-кишкові і маточні кровотечі, цистіт, порушення водно-електролітного баланса, вагітність, період годування дитини груддю, органічні ураження печінки і нирок із порушенням їх функцій, запори неврогенногота ендогенного походження, дитячий вік до 6 років..

    Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Взаємодія Сеналексу таблеток з іншими лікарськими засобами поки що не відома.

    Передозування. У разі передозування можливі прояви болю в животі, який супроводжу-ється метеоризмом, втрата з калом електролітів, в основномукалія, альбумінурія, гематурія, відкладення мелатоніну в слизовій оболонцікишечника, тошнота, рвота, діарея, обезбарвлення сечі, шкірне висипання, стомленість , судоми, колапс, запаморочення..

    Особливості застосування. З обережністю назначають при захворюваннях печінкита нирок, при піляопераційному стані.

    Не застосовувати препарат після закінчення терміну придатності, зазначеного на упаковці!

    Після прийому препарату сеча може мати забарвлення жовто-коричневого кольору або червоно-бузкового. Источник

    Умови та термін зберігання. Зберігати у сухому. захищеному від світла місці та недоступному для дітей місці, при температурі не вище 25º С. Термін придатності – 3 роки.





    На сайті також шукають: Енат 400, Дипроспан інструкція, Міразеп застосування, Атокор побічні дії, Перфектил протипоказання