Нормативна база

Лікарські засоби

Інші розділи

Зворотній зв'язок

ЦИПРОФЛОКСАЦИН
Назва: ЦИПРОФЛОКСАЦИН
Міжнародна непатентована назва: Ciprofloxacin
Виробник: "Scan Biotec Ltd", Індія
Лікарська форма: Розчин для інфузій
Форма випуску: Розчин для інфузій по 100 мл (2 мг/мл) у флаконах № 1
Діючі речовини: 100 мл розчину містять ципрофлоксацину - 0.2 г
Фармакотерапевтична група: Фторхінолони
Показання: Інфекції дихальних шляхів; інфекції нирок і сечовидільних шляхів; інфекції шкіри і м'яких тканин; інфекції кісток і суглобів; інфекції шлунково-кишкового тракту; гонококові інфекції; менінгіт; післяопераційні інфекції, сепсис тощо.
Термін придатності:
Номер реєстраційного посвідчення: Р.05.03/06930
Термін дії посвідчення: з 30.05.2003 до 30.05.2008
Термін дії реєстраційного посвідчення закінчився.
Пошук даних про реєстрацію препарату ЦИПРОФЛОКСАЦИН
АТ код: J01MA02
Наказ МОЗ: 238 від 30.05.2003


    Інструкція для застосування ЦИПРОФЛОКСАЦИН

    ІНСТРУКЦІЯ

    для медичного застосування препарату

    ЦИПРОФЛОКСАЦИН

    (CIPROFLOXACIN)

    Загальна характеристика:

    міжнародна та хімічна назви: ципрофлоксацин; циклопропіл 1-6-фторо-1,4-дигідро-4-оксо-7-(1-піперазиніл)-3-хінолін карбонова кислота;

    основні фізико-хімічні властивості: розчин – прозора безбарвна або ледь жовтувата рідина;

    склад: 100 мл розчину містять ципрофлокса цину 0,2 г ;

    допоміжні речовини: натрію хлорид, вода для ін’єкцій.

    Форма випуску. Розчин для інфузій.

    Фармакотерапевтична група. Антибактеріальні засоби групи фторхінолонів.

    Код АТС: j01МА 02.

    Фармакологічні властивості. Фармакодинаміка.Антибактеріальний засіб групи фторхінолонів. Виявляє бактерицидну дію, механізм якої зумовлений інгібуванням ДНК-гірази, що повністю блокує реплікаціюДНК бактерій і веде до їх загибелі. Ципрофлоксацин також пошкоджує мембрану бактеріальної клітини, що призводить до виходу клітинного вмісту. Ефективний яку фазі розмноження бактерій, так і у фазі спокою. Ципрофлоксацин виявляє активну дію відносно багатьох грам позитивних і грам негативних мікро організмів, включаючи штами, резистентні до пеніциліні в, цефалоспоринів і аміноглікозидів. Активний відносно Esherichia coli, Salmonella spp., Shigella spp., Klebsiellaspp., Proteus spp., Pseudomonas spp., Enterobacter spp., Serratia spp.,Citrobacter spp., Hafnia spp., Yersinia spp., Staphylococcus spp.,Streptococcus spp., Neisseria spp., Haemophilus influenzae, Brucella spp.,Vibrio spp., Providencia spp., Chlamidia spp., Campylobacter spp., Aeromonasspp., Plesiomonas spp., Legionella pneumophila, Zisteria monocytogenes та ін. Ципрофлоксацин ефективно впливає на бактерії, які продукують b-лактамази.Clostridium difficile, Streptococcus faecium та Nocardia asteroides не чутливідо ципрофлокса цину.

    Фармакокінетика. Максимальна концентрація ципрофлокса цину вплазмі крові досягається практично відразу після внутрішньо венного введення. Ципрофлоксацин добре проникає у більшість тканин і біологічних рідин організму, утворює високу концентрацію у сечі, жовчі, жовчному міхурі, легенях, бронхіальному секреті, передміхуровій залозі, слині, кістковій тканині.

    Період напів виведення препарату – 3-5 год. Ципрофлоксацин виводиться ізсечею, жовчю, переважно у незміненому вигляді.

    Показання для застосування. Інфекційно-запальні хвороби, спричинені чутливими до препарату мікро організмами: інфекції дихальних шляхів (пневмонія, спричинена грам негативними бактеріями, хронічний бронхіт у стадії загострення), інфекції сечових шляхів, урогенітального тракту (простатит, гонококовий уретриті цервіцит, шанкр, спричинений Haemophilus ducreyi), ЛОР-органів (інфекції середнього вуха та носових пазух), шкіри та м’яких тканин, кісток, суглобів, органів очеревини (в тому числі ентерити, спричинені Aeromonas hydrophila таентеротоксичним рядом), гінекологічні запальні захворювання, гонорея, остеомієліт, септицемія, інфекції ока, черевний тиф, передопераційна профілактика та після операційне лікування хірургічних інфекцій. Препарат також застосовується для профілактики і лікування інфекцій у хворих з імунодефіцит нимстатусом.

    Спосіб застосування та дози. Ципрофлоксацинзастосовують внутрішньо венно, шляхом краплинного введення. Залежно від тяжкості інфекції разова доза становить 100-400 мг, 2 рази на добу, в середньому протягом 7-10 днів. При інфекціях сечових шляхів, ЛОР-органів, кісток ісуглобів Ципрофлоксацин вводять по 200-400 мг, 2 рази на добу, при інфекціях дихальних шляхів, шкіри та м’яких тканин, інфекціях очнревини, септицемії – по 400 мг, 2 рази на добу. При порушеннях функції нирок Ципрофлоксацин спочатку вводять дозою 200 мг, а потім – враховуючи кліренс креатині ну. Період інфузіїпрепарату – 30 хв при введенні у дозі 200 мг і 60 хв – при введенні в дозі 400мг.

    Побічна дія. З боку шлунково-кишкового тракту (ШКТ) тапечінки: нудота, блювання, біль в животі, діарея, метеоризм.

    Дерматологічні реакції: шкірні висипання, свербіж.

    З боку центральної нервової системи: головний біль, судоми, втомлюваність, порушення сну, галюцинації, загальмованість, запаморочення, рухове збудження.

    З боку системи кровотворення: лейкопенія, агранулоцит оз, тромбоцит опенія.

    З боку сечовидільної системи: нефротичний синдром, іноді - гостра ниркова недостатність.

    Інші: гепатотоксичні ефекти, анафілактичні реакції, розвиток набряку обличчя, голосових зв’язок; атралгія, міалгія, порушення зору.

    Протипоказання. Підвищена чутливість до хінолонів, вагітність і годування груддю; діти віком до 15 років, захворювання ЦНС (знижений судомний поріг, епілепсія).

    Передозування. Симптоми: діарея, блювання, біль у животі, артралгія, судоми, порушення функції нирок, висипання, відчуття занепокоєння, шкірні алергічні реакції.

    Лікування: промивання шлунка, гемодіаліз або перитонеальний діаліз.

    Специфічний антидот невідомий. Рекомендовані звичайні заходи невідкладної допомоги. Необхідно забезпечити достатнє надходження рідини ворганізм, підтримувати кислу реакцію сечі.

    Особливості застосування. Вагітність і лактація. Під час вагітності застосування препарату можливо тільки за наявності абсолютних показань, якщо передбачувана користь для матері перебільшує потенціальний ризик для плода. Не рекомендується застосовувати препарат в період годування груддю. За необхідності застосування препарату потрібно припинити годування груддю.

      Хворим з вираженими порушеннями функції нирок, а також з вираженим атеросклерозом судин головного мозку, порушеннями мозкового кровообігу слід бути обережними при застосуванні препарату.

      Протягом усього курсу лікування необхідно контролю вати функцію нирок і печінки. При підвищенні активності печінкових ферментів у крові слід визначити доцільність подальшого прийому препарату. У випадку розвитку побічних ефектів, особливо з боку ЦНС та алергійних реакцій, необхідно відмінити прийомЦипрофлокса цину.

    Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Інгібітори карбоангідрази і гідро карбонатунатрію знижують розчинність препарату. Одночасне застосування з НПВП може призвести до зниження судомного порога. Ципрофлоксацин зменшує метаболізм теофіліну і кофеїну, що підвищує ризик розвитку токсичних реакцій.

    Умови та термін зберігання. Зберігати у сухому захищеному від світла та недоступному для дітей місці, при температурі 10-25 оС. Источник

    Термін придатності 3 роки.





    На сайті також шукають: Рантак, Плазмол інструкція, Коріол застосування, Атенолол побічні дії, Алмагель протипоказання