Нормативна база

Лікарські засоби

Інші розділи

Зворотній зв'язок

АТФ-ЛОНГ
Назва: АТФ-ЛОНГ
Міжнародна непатентована назва: Adenosintriphosphoric acid
Виробник: ЗАТ "Трудовий колектив Київського підприємства по виробництву бактерійних препаратів "Бiофарма", м.Київ, Україна
Лікарська форма: Розчин для ін'єкцій
Форма випуску: Розчин для ін`єкцій 2% по 1 мл, 2 мл в ампулах № 10
Діючі речовини: 1 мл розчину містить аденозину фосфату - 0.02 г
Фармакотерапевтична група: Різні засоби, які стимулюють метаболічні процеси
Показання: Ішемічна хвороба серця, стенокардія, постінфарктний та міокардичний кардіосклероз, серцева недостатність, вегето-судинна дистонія, міокардіодистрофія, синдром хронічної втоми тощо.
Термін придатності:
Номер реєстраційного посвідчення: Р.06.02/04911
Термін дії посвідчення: з 20.06.2002 до 20.06.2007
Термін дії реєстраційного посвідчення закінчився.
Пошук даних про реєстрацію препарату АТФ-ЛОНГ
АТ код: C01EB10
Наказ МОЗ: 66 від 09.02.2004


    Інструкція для застосування АТФ-ЛОНГ

    ІНСТРУКЦІЯ

      для медичного застосування препарату

    АТФ-ЛОНГ

    (ATP-LONG)

    Загальна характеристика:

    хімічна назва: аденозин-5'-трифосфатогістидинато-магній (ІІ) три калієва сіль октагідрат з натрію хлоридом;

    основні фізико-хімічні властивості: прозора безбарвна або злегка жовтувата рідина;

    склад: 1 мілілітр розчину містить: АТФ-ЛОНГ в перерахунку на 100 % речовину - -0,02 г,

    допоміжні речовини: кислота лимонна, вода дляін’єкцій.

    Форма випуску. Розчин для ін’єкцій.

    Фармакотерапевтична група. Кардіологічні препарати. АТС С 01Е В 10.

    Фармакологічні властивості. АТФ-ЛОНГ – перший оригінальний лікарський препарат нового класу речовин – різноліганднихкоординаційних сполук з макроергічними фосфатами, молекула якого складається заденозин-5'-три фосфату (АТФ), амін окислоти гістидину, магнію, калію. Завдяки оригінальній структурі молекули він має характерну тільки для нього фармакологічну дію, яка не властива кожному з хімічних компонентів (АТФ, гістидин, К+, Mg++).

    АТФ-ЛОНГ впливає на метаболічні процеси у міокарді, має анти ішемічну, мембраностабілізуючу дію, анти аритмічний ефект.

    АТФ-ЛОНГнормалізує: енергетичний обмін; активність іон транспортних систем мембран клітин, показники ліпідного складу мембран, активність мембранозв’язанихферментів, а також покращує антиоксидантну систему захисту міокарда.

    Препарат в умовах коронарної недостатності та ішемії здійснює енергозберігаю чий ефект за рахунок пригнічення активності ферменту 5'-нуклеотидази, який відповідає за швидкість гідролізу енерг етичнихсубстратів. Запобігає структурно-функціональним ушкодженням плазматичних мембранкардіоміцитів, забезпечуючи зберігання кількісного та якісного складу ліпідів мембран, пригнічуючи активність мембранозв’язаних фосфоліпаз. АТФ-ЛОНГпригнічує інтенсивність процесів перекисного окислення ліпідів (ПОЛ), тим самим зменшує накопичення в мембранах продуктів гідролізу та переокисленняфосфоліпідів – жирних кислот, лізофосфоліпідів, для яких характерні вираженідетергент ні властивості і здатність викликати порушення ритму серця та скорочувальної здатності міокарду в умовах ішемії. В умовах ішемії міокарда підвищується активність Na-, K-АТФаз та Са-АТФази, підвищуєтьсякальційзв’язуючий потенціал мембрани.

    АТФ-ЛОНГ покращує показники центральної та периферичної гемодинаміки, коронарного кровообігу, підвищує скоротливу здатність міокарда, функціональний стан лівого шлуночка та серцевий викид, що призводить до підвищення показників фізичної працездатності. В умовах ішемії препарат зменшує споживання міокардом кисню, покращує коронарний кровообіг, активізує функціональний стан серця, що призводить до зменшення частоти нападів стенокардії та задишки під час фізичних навантажень. Препарат відновлює нормальний синусовий ритм у хворих з пароксизмальною надшлуночковоютахікардією, суправентрикулярною тахікардією, мерехтінням та тріпотінням передсердь, а також зменшує активні ектопічні комплекси (передсердні та шлуночкові екстрасистоли).

    АТФ-ЛОНГ нормалізує концентрацію калію та магнію втканинах, знижує концентрацію сечової кислоти.

    Фармакокінетика. При введенні в організм повільно розпадається з утворенням аденозину.

    Показання для застосування.

    Ішемічна хвороба серця, нестабільна стенокардія, стенокардія спокою та напруги;

    постінфарктний та міокардичний кардіосклероз;

    серцева недостатність;

    пароксизмальна надшлуночкова тахікардія, суправентрикулярна тахікардія та комплексна терапія інших порушень ритму;

    вегето-судинна дистонія;

    міокардіодистрофія;

    інфекційно-алергічний міокардит;

    синдром хронічної втоми;

    гіперурекемія різного походження;

    у хірургічних хворих в передопераційному іпісля операційному періодах;

    в комплексному лікуванні коронарних синдромів, особливо при непереносимості нітратів, для посилення анти аритмічної дії та зменшення побічних ефектів при використанні анти аритмічних препаратів.

    Спосіб застосування та дози. АТФ-ЛОНГ дорослим вводять внутрішньом’язово по 1-2 мл (з розрахунку 0,2-0,5 мг на кілограм маси тіла) 1-2рази на день.

    АТФ-ЛОНГ вводять внутрішньо венно у вигляді повільних краплинних інфузій в дозі 1-5 мл препарату (з розрахунку 0,05-0,1 мг/кг/хв.) під контролем артеріального тиску. Внутрішньо венне введення препарату можливе тільки в умовах стаціонару. Курс лікування - 10-14 днів.

    Побічна дія. При внутрішньом’язовомувведенні АТФ-ЛОНГу можливі головний біль, тахікардія, посилення діурезу. При внутрішньо венному - нудота, гіперемія обличчя, відчуття жару, запаморочення, неприємні відчуття в грудях, посилення моторики шлунково-кишкового тракту, бронхоспазм. При появі виражених побічних явищ препарат відміняють.

    Протипоказання. Кардіогенний та інші видишоку, обструктивні захворювання бронхолегеневого апарату, синоатріальні таАВ-блокади. Не слід призначати АТФ-ЛОНГ при гострому інфаркті міокарда татяжких формах бронхіальної астми.

    Передозування. При тривалому введенні можливі алергічні реакції, які потребують десенсибілізуючої терапії. При передозуванні можливий розвиток АВ-блокад, син копальний стан, пов’язаний зрізким зниженням артеріального тиску, що потребує вводити засоби, які стимулюють α- та α+β-адренорецептори (норадреналіну гідротартратта інші).

    Особливості застосування. Небажано призначення при вираженій артеріальній гіпотензії. Досвід застосування препарату у дітей, вагітних та у жінок, в період лактації відсутній.

    Взаємодія з іншими лікарськими засобами.Препарат не можна вводити одночасно з серцевими глікозидами.

    Умови та термін зберігання. Препарат зберігають при температурі від +30С до +50 С, у недоступному для дітей місці. Источник

    Термін придатності - 1 рік.





    На сайті також шукають: Тебантин, Абактал інструкція, Назол застосування, Омакор побічні дії, Простамол уно протипоказання