Нормативна база

Лікарські засоби

Інші розділи

Зворотній зв'язок

СТРЕПТОЦИД
Назва: СТРЕПТОЦИД
Міжнародна непатентована назва: Sulfanilamide
Виробник: ВАТ "Лубнифарм", м.Лубни, Полтавська обл., Україна
Лікарська форма: Таблетки
Форма випуску: Таблетки по 0.3 г № 10 у контурних безчарункових упаковках
Діючі речовини: 1 таблетка містить сульфаніламіду (стрептоциду) - 0.3 г
Фармакотерапевтична група: Сульфаніламідні препарати
Показання: Інфекційно-запальні захворювання, спричинені чутливими до препарату мікроорганізмами: ангіна, цистит, пієліт, ентероколіт тощо.
Термін придатності:
Номер реєстраційного посвідчення: Р.07.02/05072
Термін дії посвідчення: з 18.07.2002 до 18.07.2007
Термін дії реєстраційного посвідчення закінчився.
Пошук даних про реєстрацію препарату СТРЕПТОЦИД
АТ код: J01EB06
Наказ МОЗ: 270 від 18.07.2002


    Інструкція для застосування СТРЕПТОЦИД

    ІНСТРУКЦІЯ

    для медичного застосування препарату

    СТРЕПТОЦИД

    (STREPTOCIDE)

    Загальна характеристика:

    міжнародна і хімічна назви: Sulfanilamide, пара-амінобензол сульфаніламід;

    основні фізико-хімічні властивості:таблетки білого кольору;

    склад: 1 таблетка містить сульфаніламіду- 0,3 г;

    допоміжні речовини: крохмаль картопляний, тальк.

    Форма випуску. Таблетки.

    Фармакотерапевтична група. Сульфаніламіди короткої дії. Сульфаніламід.

    Код АТС J01E B06.

    Фармакологічні властивості.

    Фармакодинаміка. Виявляє бактеріостатичну дію. Має широкий спектр дії, активний щодо стрептококів, менінгококів, гонококів, пневмококів, кишкової палички та інших мікро організмів.

    Стрептоцид порушує створення в мікро організмах такзваних “росткових факторів” – фолієвої, дегідрофолієвої кислот, інших сполук, які мають у своїй молекулі пара-аміно бензойну кислоту. Внаслідок подібності структур ПАБК і стрептоциду сульфаніламід як конкурентний антагоніст кислоти включається у метаболічний ланцюг мікро організмів і порушує в ньому процеси обміну, що призводить до бактеріостатичного ефекту.

    Фармакокінетика. При застосуванні внутрішньо швидко всмоктується – максимальна концентрація стрептоциду в крові через 1 – 2 години (в межах 4 годин з'являється в спинномозковому лікворі); зниження максимальної концентрації у крові на 50 % - менше 8 годин. Через нирки виводиться приблизно 95 % препарату.

    Показання для застосування. Інфекційно-запальні захворювання, спричинені чутливими до препарату мікро організмами. Застосовують для лікування ангіни, циститу, пієліту, ентероколіту та інших інфекційних захворювань.

    Спосіб застосування та дози. Призначають внутрішньо: дорослим по 0,5 – 1 г 5 – 6 разів на день (добова доза 3 – 6 г); дітям призначають: від 3 до 5 років по ½ - 1 таблетці на прийом; від 6 до 12років по 1 – 2 таблетки на прийом.

    Вищі дози для дорослих внутрішньо: разова – 2 г, добова – 7 г.

    Побічна дія. При прийомі Стрептоциду іноді можуть спостерігатися головний біль, пригнічений стан, запаморочення, нудота, блювання, розвиток ціанозу.

    У системі сечовиділення ускладнення поодинокі: кристалурія, гематурія, нирковий шок з анурією.

    Протипоказання. Хвороби кровотворної системи, нефрози, нефрити, базедова хвороба, гострі гепатити, індивідуальна підвищена чутливість.

    Передозування. У великих дозах і при тривалому прийомі можуть виникнути лейкопенія, агранулоцит оз, гемолітична анемія, тахікардія, парестезії, дерматити, пронос, холестаз, вузликовий пери артеріїт.

    Лікування. Шлунок промивають 2% розчином натрію гідро карбонату і суспензією вугілля активованого, іншихентеросорбентів. Показано пиття у великій кількості зазначеного розчину натрію гідро карбонату, форсований діурез, гемодіаліз.

    Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Новокаїн, який містить залишок пара-аміно бензойної кислоти і деякі інші лікарські засоби такого ж хімічного характеру (анестезин, дикаїн) можуть проявляти анти сульфамідний ефект, що необхідно враховувати при призначенні стрептоциду.

    При застосуванні Стрептоциду разом з ПАСК і барбітуратами посилюється активність сульфаніламідів з саліцилатами –активність і токсичність, з метотрексатом і дифеніном – токсичність, з левоміцетином – збільшується можливість розвитку агранулоцит озу, з антикоагулянтами непрямої дії – посилюється антикоагулянт на дія.

    Особливості застосування. При тривалому лікуванніСтрептоцидом необхідні періодичні аналізи крові, контроль функцій нирок іпечінки.

    Призначення Стрептоциду в недостатніх дозах абораннє припинення прийому може сприяти підвищенню стійкості мікро організмів до сульфаніламідів. Источник

    Умови та термін зберігання. Зберігати у сухому, захищеному від світла та недоступному для дітей місці. Термін придатності - 5років.





    На сайті також шукають: Гексикон, Клабакс інструкція, Борна мазь застосування, Літак побічні дії, Алора протипоказання