Нормативна база

Лікарські засоби

Інші розділи

Зворотній зв'язок

ЛІНДИНЕТ 30
Назва: ЛІНДИНЕТ 30 | Шукати ЛІНДИНЕТ 30 в аптеках →
Міжнародна непатентована назва: Comb drug
Виробник: "Richter Gedeon Ltd", Угорщина
Лікарська форма: Таблетки, вкриті оболонкою
Форма випуску: Таблетки, вкриті оболонкою, № 21, № 21х3
Діючі речовини: 1 таблетка містить: етинілестрадіолу - 0.03 мг, гестодену - 0.075 мг
Фармакотерапевтична група: Пероральні контрацептиви
Показання: Контрацепція.
Термін придатності:
Номер реєстраційного посвідчення: Р.08.03/07295
Термін дії посвідчення: з 26.08.2003 до 26.08.2008
Термін дії реєстраційного посвідчення закінчився.
Пошук даних про реєстрацію препарату ЛІНДИНЕТ 30
АТ код: G03AA10
Наказ МОЗ: 392 від 26.08.2003


Інструкція для застосування ЛІНДИНЕТ 30

ІНСТРУКЦІЯ

для медичного застосування препаратів

ЛІНДИНЕТ 20 та ЛІНДИНЕТ 30

(LINDYNETTE 20, LINDYNETTE30)

Загальна характеристика:

міжнародна і хімічна назви: гестоден, етинілестрадіол;

основні фізико-хімічні властивості: Ліндинет 20 - круглі, двоопуклі таблетки, вкриті цукровою оболонкою, блідо-жовтого кольору, без напису, діаметром приблизно 5,6 мм;

Ліндинет 30 - круглі, двоопуклі таблетки, вкриті цукровою оболонкою, жовтого кольору, без напису, діаметром приблизно 5,6 мм;

склад: 1 таблетка Ліндинет 20 містить 0,075 мг гестодену та 0,02 мгетинілест радіолу;

склад: 1 таблетка Ліндинет 30 містить 0,075 мг гестодену та 0,03 мгетинілест радіолу;

допоміжні речовини: натрій-кальцій-едетат; магнію стеарат; кремній колоїдний безводний; повідон; крохмаль кукурудзяний; лактози моногідрат; кінолін жовтий (Е 104); титану діоксид (Е 171); макрогол 6000; тальк; кальцію карбонат; сахароза.

Форма випуску. Таблетки, вкриті оболонкою.

Фармакотерапевтична група. Гормональні контрацептиви для системного застосування. Гестоден та естроген. Код АТС G03A A10.

Фармакологічні властивості. Комбіновані пероральні протизаплідні препарати блокують діюгонадотропінів. Первинна дія цих препаратів спрямована на гальмування овуляції. Препарат приводить до зміни церві кального слизу, що утрудняє проходження сперматозоїдів у порожнину матки та впливає на ендометрій, тим самим зменшуючи можливість імплантації. Усе це призводить до запобігання вагітності.

Пероральні протизаплідні засоби, крім попередження вагітності, маютьряд позитивних дій.

Вплив на місячний цикл.

Місячний цикл стає регулярним.

Знижується обсяг крововтрати під час менструації і знижується втрата заліза.

Знижується частота дисменореї.

Дії, пов'язані із гальмуванням овуляції.

Знижується частота появи функціональних оваріальних кіст.

Знижується частота позаматкової вагітності.

Інші дії.

Знижується частота появи фіброаденом та фіброкіст у молочних залозах.

Знижується частота виникнення запальних процесів в органах малого таза.

Знижується частота утворення раку ендометрія.

Поліпшується стан шкіри при вугревих висипаннях.

Фармакокінетика.

Гестоден.

Всмоктування: перорально прийнятий гестоден всмоктується швидко і практично повністю. Після одноразового введення максимальна концентрація відзначається через годину після введення і становить 2-4 нг у 1 мл плазми крові. Біологічна доступність гестодену приблизно 99 %.

Розподіл в організмі: гестоден зв'язується з альбумінами і з глобуліном, який зв'язує статеві гормони. 1-2 % знаходиться у формі вільного стероїду,50-75 % специфічно зв'язується з з глобуліном, що зв'язує статеві гормони. Підвищення рівня глобуліна, спричинене етинілестрадіолом, впливає на рівеньгестодену; підвищення фракції глобуліну призводить до зниження фракції, зв'язаної з альбумінами. Середній обсяг розподілу гестодену становить 0,7-1,4л/кг.

Метаболізм: гестоден розщеплюється шляхом відомого метаболізму стероїдів. Середні значення кліренсу: 0,8-1,0 мл/хв/кг (0,8-1,0 мл на хвилинуна 1 кг маси тіла).

Виділення: рівень гестодену в сироватці крові має двофазний характер. В останній фазі час напів виведення становить 12-20 год.

Гестоден виділяється тільки у формі метаболітів, 60 % із сечею, 40 % зкалом. Час напів виведення метаболітів приблизно 1 добу.

Стадія насичення: фармакокінетика гестодену залежить від рівня глобуліну, який зв'язує статеві гормони. Концентрація у крові глобуліну, щозв'язуює статеві гормони під дією етинілест радіолу збільшується в три рази. Узв'язку із щоденним уведенням рівень гестодену в плазмі крові збільшується втри-чотири рази і в другій половині циклу врівноважується.

Етинілестрадіол.

Всмоктування: перорально прийнятий етинілестрадіол всмоктується швидкоі практично повністю. Середня максимальна концентрація в сироватці крові становить 30-80 пг/мл через 1-2 год після прийому препарату. Біологічна доступність етинілест радіолу через пре системну кон'югацію і первинний метаболізм становить приблизно 60 %.

Розподіл в організмі: етинілестрадіол повністю, але неспецифічнозв'язується з альбумінами (майже 98,5 %) та індукує підвищення рівня глобуліну, що зв'язує статеві гормони у сироватці крові. Середній обсяг розподілуетинілест радіолу становить 5-18 л/кг.

Метаболізм: етинілестрадіол, в основному, проходить ароматичнугідроксиляцію, у зв'язку з чим у великій кількості утворюються гідроксильованіта м етильовані метаболіти, що присутні у формі вільних метаболітів або у формікон’югатів (глюкуронідів та сульфатів).

Метаболічний кліренс етинілест радіолу з плазми крові приблизно 5-13 млна хвилину на 1 кг маси тіла.

Виділення з організму: концентрація етинілест радіолу в сироватці крові має двофазний характер. Час напів виведення другої фази становить майже 16-24 год. Етинілестрадіол виділяється тільки у формі метаболітів, з сечею і жовчю у співвідношенні 2:3. Час напів виведення метаболітів становить приблизно 1 добу.

Стадія насичення: стабільна концентрація встановлюється на 3-4 доби, коли рівень етинілест радіолу у сироватці на 20 % вище, ніж після одноразової дози.

Показання для застосування. Контрацепція.

Спосіб застосування та дози.

Приймати препарат слід протягом 21 дня, по 1 таблетці на добу (по можливості в один і той самий час). Потім роблять 7-денну перерву. Прийом наступної 21 таблетки треба починати наступного дня після 7-денної перерви (через чотири тижні, у той же день тижня, у який починали курс прийому препарату). Під час 7-денної перерви з'являється менструальноподібна кровотеча внаслідок відміни препарату.

Перший прийом препарату

Прийом препарату Ліндинет 20 або Ліндинет 30 треба починати з першого дня менструального циклу.

Перехід на прийом препарату Ліндинет 20 або Ліндинет 30 зіншого перорального контрацептиву.

Першу таблетку препарату Ліндинет 20 або Ліндинет 30 треба прийняти після прийому останньої таблетки з попередньої упаковки іншого перорального гормонального протизаплідного препарату, у перший деньменструальноподібної кровотечі.

Перехід на прийом препарату Ліндинет 20 або Ліндинет 30 від препаратів, що містять тільки прогестаген («міні-пілі», ін'єкції, імплантати).

З «міні-пілі» можна перейти на прийом Ліндинет 20 або Ліндинет 30 у будь-який день циклу. З імплантату можна перейти на прийом препаратупрепарату Ліндинет 20 або Ліндинет 30 наступного дня після видалення імплантата; з розчину для ін'єкцій - за день до ін'єкції.

У цих випадках, у перші 7 діб необхідно застосовувати додаткові методи контрацепції.

Прийом препарату Ліндинет 20 абоЛіндинет 30 після аборту в першому триместрі вагітності

Після аборту, можна починати приймати препарат одразу ж, у такому випадку немає необхідності в застосуванні додаткового методу контрацепції.

Прийом препарату Ліндинет 20 або Ліндинет 30 після пологів або після аборту в другому триместрі вагітності

Приймати препарат можна через 28 діб після пологів або аборту в другому триместрі вагітності. У таких випадках у перші 7 діб необхідно застосовувати додаткові методи контрацепції.

Якщопісля пологів або аборту вже відбувся статевий контакт, тоді перед прийомом препарату треба виключити вагітність або треба дочекатися першої менструації.

Пропущені таблетки.

Якщо прийом таблетки був пропущений, то пропущену таблетку треба прийняти якнайшвидше. Якщо перерва в прийомі тривала менше 12 годин, то ефективність препарату не знизиться, і в такому випадку немає необхідності застосовувати додатковий метод контрацепції. Інші таблетки треба приймати узвичний час.

Якщо перерва в прийомі тривала більше 12 годин, то ефективність препарату може знижуватися. У такому разі жінка не повинна приймати пропущену (і) таблетку (и), а повинна вжити наступні таблетки в нормальному режимі. У такому випадку в наступні 7 діб необхідно застосовувати додаткові методи контрацепції. Якщо в упаковці залишилося менше 7 таблеток, прийом препарату з наступної упаковки починається без перерви. У цьому випадку відсутня менструальноподібна кровотеча внаслідок відміни препарату до завершення прийому препарату з другої упаковки, але можуть з'являтися мажучіабо проривні кровотечі.

Якщо не відбувається менструальноподібна кровотеча внаслідок відміни препарату після завершення прийому препарату з другої упаковки, тоді перш ніж продовжити прийом контрацептиву, варто виключити вагітність

Заходи, вжиті при блюванні

Якщо протягом 3-4 год після прийому препарату починається блювання, тоді діюча речовина з таблетки не всмоктується повністю. У такому разі треба діяти відповідно до пункту «Пропущені таблетки». Якщо пацієнтка не хоче відхилятися від режиму прийому, пропущені таблетки треба приймати з додаткової упаковки.

Прискорення або затримка менструального циклу

Є можливість для прискорення менструального циклу, з укороченням перерви вприйомі препарату. Чим коротше перерва в прийомі препарату, тим імовірніше, щоменструальноподібна кровотеча не виникне, а проривні або мажучі кровотечі будуть з'являтися під час прийому препарату з наступної упаковки.

Для затримки менструації прийом препарату треба продовжувати з нової упаковки без перервив прийомі препарату. Менструацію можна затримувати так довго, як необхідно докінця прийому останньої таблетки з другої упаковки. При затримці менструації можуть з'являтися проривні або мажучі кровотечі. Регулярний прийом препарату Ліндинет 20 або Ліндинет 30 можна відновити після звичайної 7-денної перерви.

Побіч надія. Уперший період прийому препарату у 10-30 % жінок можуть зустрічатися такі побічні ефекти: напруження молочних залоз, погіршення самопочуття, мажучі кровотечі. Ці побічні ефекти, як правило, мало виражені і через 2-4 цикли минають.

Інші можливі побічні дії

Серед жінок, які приймають препарат Ліндинет 20 або Ліндинет 30 , можуть зустрічатися такі побічні дії: нудота, блювання, головний біль, напруження молочних залоз, зміна маси та лібідо, пригнічений настрій, хлоазми, порушення кровотечі, скарги при носінні контактних лінз.

Рідко зустрічаються підвищення рівня три гліцеридів та цукру в крові, зниження толерантності до глюкози, підвищення артеріального тиску, тромбоемболії, гепатит, аденома печінки, захворювання жовчного міхура, жовтяниця, шкірні висипання, випадіння волосся, зміна консистенції виділень зпіхви, грибкове ураження піхви, незвична утома, діарея.

Протипоказання. Препарат Ліндинет 20 або Ліндинет 30 неможна приймати в таких випадках:

при вагітності або при підозрі на неї;

при активних або наявних в анамнезі артеріальних або венознихтромбоемболічних захворюваннях (наприклад: тромбофлебіт глибоких вен, тромбоемболія легенів, цереброваскулярні порушення, інфаркт міокарда);

за наявності ризику артеріальної або венозної тромбоемболії (захворювання системи гемостазу, вада серця, фібриляція передсердь);

за наявності доброякісної або злоякісної пухлини чи тяжкого захворювання печінки,

при наявності в анамнезі злоякісних пухлин матки або молочних залоз;

при кровотечах з піхви неясної етіології;

при наявності в анамнезі холестатичної жовтяниці вагітності або свербежу вагітних;

при герпесі вагітних в анамнезі;

при прогресу ванні отосклерозу під час попередньої вагітності;

при серповидно клітинній анемії;

при гіперліпідемії;

при тяжкій гіпертензії;

при діабетичній ангіопатії;

при гіпер чутливості до складових компонентів препарату.

Передозування

Після прийому великих доз препарату Ліндинет 20 або Ліндинет 30 тяжкі симптоми невідомі. Ознаки передозування: нудота, блювання, у молодих дівчат невелика піхвова кровотеча. Препарат не має специфічного антидота, лікування симптоматичне.

Особливості застосування.

Захворювання системи кровообігу.

Пероральні протизаплідні засоби збільшують ризик виникнення інфаркту міокарда. Ризик інфаркту міокарда вищий у жінок, які палять та мають інші фактори ризику, наприклад: гіпертензія, гіперхолестеринемія, ожиріння та цукровий діабет.

ПрепаратЛіндинет 20 або Ліндинет 30 варто призначати з обережністю жінкам, у яких є ризик кардіоваскулярних захворювань.

Застосування препарату Ліндинет 20 або Ліндинет 30 збільшує ризик розвиткуцереброваскулярних захворювань та венозних тромбоемболічних порушень.

Ризик розвитку венозних тромбоемболічних захворювань (ВТЗ) росте на першому році застосування препарату серед тих жінок, які ще не приймали такі препарати. Цейризик набагато менший, ніж ризик ВТЗ вагітних. З 100 000 вагітних приблизно у 60 спостерігається ВТЗ і 1-2 % усіх випадків ВТЗ закінчується смертю.

Частота появи ВТЗ серед жінок, які приймають по 50 мкг і менше етинілест радіолу в комбінації з левоноргестрелем, становить приблизно 20 випадків з 100 000 жінокна рік. Частота появи ВТЗ серед жінок, які приймають гестоден у комбінації, становить приблизно 30-40 випадків на 100 000 жінок на рік. Тим жінкам, у яких раніше спостерігали підвищений артеріальний тиск або відмічалися стани, пов'язані з підвищеним артеріальним тиском, або мали захворювання я нирок, не рекомендується застосовувати препарат Ліндинет 20 або Ліндинет 30. Якщо, незважаючи на це, жінка з гіпертензією бажає приймати пероральні протизаплідні засоби, треба тримати її під суворішим контролем і якщо відзначається значне підвищення артеріального тиску, прийом препарату треба припинити.

У більшості жінок артеріальний тиск із припиненням прийому препарату повертається в норму, і надалі підвищений ризик виникнення гіпертензії нехарактерний.

Збільшення артеріального тиску частіше спостерігалося у жінок старшого віку, а також при тривалому застосуванні.

Паління значно збільшує ризик виникнення кардіоваскулярних ускладнень, що можуть з'являтися при застосуванні препарату Ліндинет 20 або Ліндинет 30. Цей ризик зростає з віком, тому в жінок, старше 35 років, і тих, якібагато палять, значно збільшується ризик кардіоваскулярних ускладнень. Жінкам, які приймають пероральні протизаплідні засоби, рекомендується відмовитися від паління.

Ризик появи артеріальних венозних або тромбоемболічних захворювань збільшується:

з віком;

при палінні (сильне паління і вік, особливо старше 35 років, є додатковим чинником ризику);

при позитивному сімейному анамнезі (наприклад: захворювання батька абобрата, сестри в молодому віці). Якщо є вроджена схильність до тромбоемболічних захворювань, необхідно порадитися з фахівцем перед застосуванням препарату;

при ожирінні (індекс маси тіла вище 30 кг/м2);

при порушенні обміну жирів (дисліпопротеїнемія);

при гіпертензії;

при захворюваннях клапанів серця;

при фібриляції передсердь;

при тривалій іммобілізації, тяжких операціях, операціях на нижніх кінцівках, тяжких травмах. У зв'язку з тим, що ризик тромбоемболічних захворювань росте в після операційному періоді, пропонується припинити прийом препарату за 4 тижні до запланованої операції і розпочинати прийом через 2тижні, після ре мобілізації хворого.

Прийом препарату Ліндинет 20 або Ліндинет 30 треба негайно припинити з появою таких ознак тромбоемболії: біль у грудній клітці, що іррадіює в ліву руку, незвично сильні болі в ногах, набряки ніг, колючий більпід час вдиху або при кашлі, кров'янисті виділення з бронхів.

Біохімічні показники, що вказують на схильність до тромбоемболічних захворювань: резистентність до активованого протеїну C (APC), гіпергомо цистеїнемія, недостатність анти тромбіну III, протеїну C і протеїну S, наявність антифосфоліпід них антитіл (антикардіоліпіну, lupus-антикоагулянта).

Пухлини.

Під час деяких досліджень повідомляли про збільшення частоти випадків раку шийки матки серед жінок, що тривалий час приймали пероральні протизаплідні засоби, але результати неоднозначні. Імовірність розвитку раку шийки матки залежить від сексуальної поведінки і від інших чинників (напр.: вірус папіломи людини).

Виявлені випадки раку молочних залоз у жінок, що приймають пероральні протизаплідні засоби, були клінічно в більш ранній стадії, ніж у жінок, що не приймали ці препарати.

Є поодиноки повідомлення про розвиток доброякісної пухлини печінки ужінок, які тривалий час приймали гормональні протизаплідні засоби.

Серед жінок, які тривалий час приймають пероральні протизаплідні засоби, зрідка спостерігався розвиток злоякісної пухлини печінки.

Інші патологічні стани.

При застосуванні пероральних протизаплідних засобів іноді може утворитися тромбоз сітківки. Прийом препарату треба припинити при втраті зору (повному або частковому), екзофтальмі, диплопії або при набряку соска зорового нерва або порушеннях в судинах сітківки.

З появою або посиленням нападів мігрені, з появою постійного або при повторному незвично сильному головному болю прийом препарату треба припинити.

Прийом препарату Ліндинет 20 або Ліндинет 30 треба негайно припинити зпоявою свербежу всього тіла, або з появою епілептичного нападу.

За даними досліджень, відносний ризик утворення жовчних каменів з віком росте серед жінок, що приймають пероральні протизаплідні засоби або препарати, що містять естроген. Новітні дослідження виявили, що ризик виникненняжовчнокам'яної хвороби невеликий, при застосуванні препаратів з малою дозою гормонів.

Вплив препарату на обмін вуглеводів і ліпідів

Серед жінок, що приймають Ліндинет 20 або Ліндинет 30, може спостерігатися зниження толерантності до вуглеводів. У зв'язку з цим, жінки з цукровим діабетом, що приймають препарат Ліндинет 20 або Ліндинет 30, мають перебувати під більш ретельним наглядом.

У деяких жінок при застосуванні перорального протизаплідного засобу було виявлено підвищення рівня три гліцеридів у крові. Ряд прогестогенівзнижують рівень ЛПВН (HDL) холестеринів у плазмі крові. У зв'язку з тим, що естроген збільшує рівень ЛПВН (HDL) холестеринів у плазмі крові, вплив препарату Ліндинет 20 або Ліндинет 30 на обмін ліпідів залежить від співвідношення естрогену та прогестогену і від дози та форми прогестогену.

Треба здійснювати ретельний контроль за жінками, у яких є гіперліпідемія і які, незважаючи на це, вирішили приймати протизаплідні засоби.

Серед тих жінок, у яких є спадкова гіперліпідемія і які приймали препарат з естрогеном, було виявлено різке збільшення три гліцеридів у плазмі крові, що могло призвести до панкреатиту.

Кровотечі.

При застосуванні препарату Ліндинет 20 або Ліндинет 30, особливо в перші три місяці можуть з'являтися нерегулярні (проривні) кровотечі. Якщо такі кровотечі присутні досить тривалий час або з'являються після того, як сформувалися регулярні цикли, причина їх, як правило, негормональна і потрібно провести відповідний гінекологічний огляд для виключення вагітності або злоякісних утворень. Якщо негормональну причину можна виключити, треба перейтина прийом іншого препарату.

Вокремих випадках менструальноподібна кровотеча після відміни препарату протягом 7-денної перерви не проявляється. Якщо до відсутності кровотечі був порушений режим прийому препарату або якщо кровотеча відсутня після прийому другої упаковки, то для продовження курсу прийому препарату треба виключити вагітність.

Стани, що вимагають особливої обережності

Перед початком застосування препарату Ліндинет 20 або Ліндинет 30 необхідно зібрати детальний сімейний анамнез і пройти загальний лікарський і гінекологічний огляди. Ці дослідження треба регулярно повторювати. Прифізикальному огляді треба вимірити артеріальний тиск, дослідити молочні залози, пальпувати живіт, провести гінекологічне обстеження з дослідженням цитологічного мазка, а також лабораторні дослідження.

Жінку треба попередити, що препарат не захищає її від заражень, що поширюються статевим шляхом, зокрема від СНІДу.

При гострому або хронічному порушенні печінкової функції варто припинити прийом препарату до нормалізації печінкових ферментів. При порушеній функції печінкових ферментів може порушуватися метаболізм стероїдних гормонів.

Тимжінкам, у яких з'являється депресія при прийомі протизаплідних засобів, доцільно відмінити препарат і тимчасово перейти на інший метод контрацепції, для визначення причини депресивного стану. Жінки, що раніше перенесли депресію, мають перебувати під ретельнішим контролем, і при відновленні депресії варто припинити курс прийому перорального протизаплідного засобу.

При вживанні пероральних протизаплідних засобів, рівень фолієвої кислоти в кровіможе знизитися. Це має клінічне значення тільки в тому випадку, якщо незабаром після завершення курсу прийому перорального протизаплідного засобу відбувається зачаття.

Крім перелічених вище станів, треба звертати особливу увагу на станжінки при наявності таких захворювань: отосклероз, розсіяний склероз, епілепсія, мала хорея, інтермітуюча порфирія, тетанічні стани, ниркова недостатність, огрядність, системний червоний вовчак, міома матки.

Вагітність, годування груддю.

Застосування препарату безпосередньо до вагітності або на ранніх стадіях вагітності не впливає на розвиток плода.

Застосування гормональних протизаплідних засобів під час годування груддю не рекомендується, тому що ці препарати знижують виділення молока, змінюють його склад, а також у невеликій кількості проникають у молоко.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами.

При одночасному застосуванні рифампіцину та препарату Ліндинет 20 або Ліндинет 30, дія гормонального препарату знижується. Збільшується частота проривних кровотеч та порушення кровотечі. Наявна подібна взаємодія між препаратом Ліндинет 20 або Ліндинет 30 та барбітуратами, фенілбутазоном, фенітоїном, гризеофульвіном, ампіциліном, тетрацикліном. Тим жінкам, які отримують такі препарати одночасно з пероральним протизаплідним засобом, пропонується застосовувати додаткові, негормональні (презерватив, сперміцидні гелі) методи контрацепції. Такими методами контрацепції треба користуватися під час застосування перелічених вище препаратів і протягом 7 днів після завершення курсу. При використанні рифампіцину, додатковими методами контрацепції треба користуватися протягом 4 тижнів, після завершення курсу його прийому.

Взаємодії, пов'язані із всмоктуванням препарату. При діареї підсилюється моторика кишечнику і знижується всмоктування гормонів. Будь-який препарат, що своєю дією скорочує час присутності гормонального препарату у товстому кишечнику, знижує рівень гормону в крові.

Взаємодії, пов'язані з метаболізмом препарату.

Стінка кишечнику: сульфатація етинілест радіолу відбувається в стінці кишечнику. Препарати (наприклад: аскорбінова кислота), що теж піддаютьсясульфатації в стінці кишечнику, гальмують цей процес, підсилюють біологічну доступність етинілест радіолу.

Метаболізм у печінці: препарати, що активують мікросомальні ферменти печінки, і тим самим знижують рівень етинілест радіолу в плазмі крові (наприклад: рифампіцин, барбітурати, фенілбутазон, фенітоїн, гризеофульвін, топірамат). Препарати, що гальмують активність печінкових ферментів (наприклад: ітраконазол, флуконазол) і в такий спосіб збільшують рівень етинілест радіолу вплазмі крові.

Вплив на внутрішньо печінкову циркуляцію: деякі антибіотики (ампіцилін, тетрациклін) гальмують внутрішньо печінкову циркуляцію естрогенів, знижуючи цим рівеньетинілест радіолу в плазмі крові.

Вплив на обмін інших препаратів: етинілестрадіол може впливати на метаболізм інших препаратів, блокуючи ферменти печінки або прискорюючи кон'югацію (у першу чергу глюкуронізацію). Через це рівень інших препаратів у крові може збільшуватися або знижуватися (наприклад: циклоспорин, теофілін).

Застосування інших препаратів або чаю звіробою (Hypericumperforatum) одночасно з таблетками Ліндинет 20 або Ліндинет 30протипоказано, тому що це може знизити рівень активної речовини таблетокЛіндинет 20 або Ліндинет 30 у крові і спричинити проривні кровотечі, вагітність. Причиною цього є індукуюча дія звіробою на ферменти печінки, ефектякий продовжується ще 2 тижні після завершення курсу прийому звіробою.

При одночасному застосуванні ритона віру і перорального протизаплідного засобу треба вживати препарат з більшою дозою етинілест радіолу або застосовувати негормональні методи контрацепції.

Піддією пероральних протизаплідних засобів рівень деяких лабораторних показників (показники функції печінки, нирок, наднркових залоз, щитовидної залози, системи згортання крові і фібринолітичних факторів, ліпопротеїнів і транспортних протеїнів) може змінюватися. Незважаючи на це, показники залишаються в межах норми.

Умови та термін зберігання. Зберігати при температурі 15 – 300С. Источник

Термін придатності – 3 роки.

Смотрите также: Цены на Линдинет в аптеках




На сайті також шукають: Сульперазон, Цикло 3 форт інструкція, Тимоген застосування, Офтадек побічні дії, Антифронт протипоказання