Нормативна база

Лікарські засоби

Інші розділи

Зворотній зв'язок

АПОНІЛ
Назва: АПОНІЛ
Міжнародна непатентована назва: Nimesulid
Виробник: "Medochemie Ltd", Кіпр
Лікарська форма: Таблетки
Форма випуску: Таблетки по 100 мг № 20 (10х2)
Діючі речовини: 1 таблетка містить німесуліду - 100.0 мг
Фармакотерапевтична група: Нестероїдні протизапальні препарати
Показання: Остеоартрити, остеоартрози, анкілозуючий спондиліт; больові синдроми, спричинені ушкодженнями хребта; больові синдроми, виникнення яких пов'язано із набряком тканин; гінекологічні захворювання та ін.
Термін придатності:
Номер реєстраційного посвідчення: Р.09.03/07396
Термін дії посвідчення: з 15.09.2003 до 15.09.2008
Термін дії реєстраційного посвідчення закінчився.
Пошук даних про реєстрацію препарату АПОНІЛ
АТ код: M01AX17
Наказ МОЗ: 427 від 15.09.2003


    Інструкція для застосування АПОНІЛ

    ІНСТРУКЦІЯ

    для медичного застосування препарату

    АПОНІЛ

    (APONIL(R))

    Загальна характеристика:

    міжнародна тахімічна назви: Nimesulidе; 4-нітро-2-феноксиметансульфонамід;

    основні фізико-хімічні властивості: плоскі круглі таблетки світло-жовтого кольору з фаскою і рискою;

    склад: 1 таблетка містить німесуліду 100 мг;

    допоміжні речовини: натрію докусат, гідроксипропіл целюлоза, лактоза, натрію крохмальгліколят, целюлоза мікрокристалічна, олія рослинна гідрогенізована, магнію стеарат.

     

    Форма випуску. Таблетки.

     

    Фармакотерапевтична група. Не стероїдні протизапальні і протиревматичні засоби. Код АТС М 01А Х 17.

    Фармакологічні властивості. Фармакодинаміка. Апоніл (німесулід) -не стероїдний протизапальний препарат, що має протизапальну, знеболювальну та жарознижувальну дії. Належить до високо селективних інгібіторівциклооксигенази–2, у зв’язку з чим не так часто, як неселективні не стероїдніпротизапальні препарати, викликає розвиток гастропатії і нефропатії. Протизапальний ефект німесуліду зумовлений здатністю порушувати синтез простагландинів, інгібувати синтез лейкотрієнів, гальмувати виділення гістаміну з опасистих клітин, пригнічувати утворення фактора активації тромбоцитів, фактора некрозу пухлини, брадикініну і цитокінів, які впливають також на формування больового синдрому. Препарат зменшує утворення аніону су пероксиду, запобігає подальшому ушкодженню тканин. Шляхом інгібування колаген ази і металопротеази, Апонілзапобігає деградації хрящової тканини. Зменшує вираженість болю і збільшує обсяг рухів уражених суглобів. Гальмує розвиток остероартриту. За аналгезуючоюактивністю не поступається індометацину, диклофенаку або піроксикаму, запроти запальною активністю в 3-4 рази перевищує індометацин.

    Фармакокінетика. Швидко і добре всмоктується із травного тракту і розподіляється в тканинах і біологічних рідинах організму. Його концентрація в синовіальній рідині становить приблизно 43 %, концентрація в тканинах жіночих статевих органів – приблизно 50 % від концентрації у плазмі крові. Приблизно 99% препарату зв’язується з білками плазми крові. Період напів виведення – 2-5год. Екстенсивно метаболізується в печінці. Метаболіти виводяться з калом (80%) і сечею (20 %). Приблизно 1-3 % дози виводиться з сечею у незмінному стані.

    Показання для застосування. Больовий синдром різного генезу (травми, після операційний період, біль при запальних захворюваннях ЛОР–органів, болі при онкологічних захворюваннях, зубний біль), ревматоїдний артрит, остеоартрит, бурсит, тендиніт, тромбофлебіт, первинна дисменорея, симптоматичне лікування запальних захворювань верхніх дихальних шляхів.

    Спосіб застосування та дози. Препарат призначають дорослим у середній разовій дозі - по 1 таблетці, 2 рази на добу, після їди. Залежно від тяжкості стану та ефективності препарату дозу можна підвищити до 3 таблеток на добу. Тривалість лікування визначає лікар.

    Людям похилого віку лікар підбирає дозу індивідуально.

    Побічна дія. Апоніл зазвичай добре переноситься. Можливі дискомфорт в епігастральній ділянці. Інколи – печія, нудота, біль у шлунку, головний біль, запаморочення, сонливість, шкірний висип, еритема.

    Протипоказання. Підвищена чутливість до препарату та іншихне стероїдних протизапальних препаратів, пептична виразка шлунка абодванадцяти палої кишки, тяжкі порушення функції нирок, вагітність, період лактації, діти віком до 15 років.

    Передозування. При передозуванні проявляються симптоми, які характерні у разі побічної дії препарату на організм.

    Лікування: промивання шлунка, призначають активоване вугілля; при необхідності проводять симптоматичне лікування.

    Особливості застосування. Препарат потрібно застосовувати з обережністю для лікування пацієнтів з помірно вираженою або тяжкою хронічною нирковою недостатністю, з тяжкими захворюваннями серцево-судинної системи.

    З обережністю призначають препарат при схильності до кровотеч, пацієнтам з захворюваннями верхніх відділів шлунково-кишкового тракту.

    Під час лікування Апонілом слід утримуватися від керування автомобільним транспортом та обслуговування потенційно небезпечних механізмів.

    Взаємодія з іншими лікарськими засобами. З обережністю призначають препарат одночасно з іншими препаратами, які зв’язуються з білками плазми крові (непрямі антикоагулянти, пероральні гіпоглікемізуючі препарати).

    При одночасному застосуванні з препаратами літію Апоніл підвищує концентрацію літію в плазмі крові. При тривалому лікуванні Апоніл підвищує ризик розвитку побічної дії гідантоїну, похідних сульфонілсечовини. Источник

    Умови та термін зберігання. Зберігати в недоступному для дітей, сухому, захищеному від світла місці при температурі від 15 до 25 0С. Термін придатності – 3 роки.





    На сайті також шукають: Гарбуза насіння, Пурегон інструкція, Трамадол застосування, Кетотифен побічні дії, Депривокс протипоказання