Нормативна база

Лікарські засоби

Інші розділи

Зворотній зв'язок

ЕТОПОЗИД-ДЖЕН
Назва: ЕТОПОЗИД-ДЖЕН
Міжнародна непатентована назва: Etoposide
Виробник: "Genom Biotech Pvt.Ltd.", Індія
Лікарська форма: Розчин для ін'єкцій
Форма випуску: Розчин для ін'єкцій по 5 мл (100 мг) у флаконах № 1
Діючі речовини: 1 мл розчину містить етопозиду - 20.0 мг
Допоміжні речовини: Кислота лимонна, спирт бензиловий, полісорбат-80, макрогол-300, етанол, вода для ін'єкцій
Фармакотерапевтична група: Препарати, які застосовуються для лікування онкологічних захворювань
Показання: Рак яєчка, хоріокарцинома, рак яєчників, дрібноклітинний і недрібноклітинний рак легенів, лімфогранулематоз, неходжкінська лімфома, лейкоз, рак шлунка, саркома Юїнга, саркома Капоші, рак молочної залози, нейробластома, гострий нелімфобластний лейкоз.
Термін придатності:
Номер реєстраційного посвідчення: Р.10.02/05382
Термін дії посвідчення: з 09.10.2002 до 09.10.2007
Термін дії реєстраційного посвідчення закінчився.
Пошук даних про реєстрацію препарату ЕТОПОЗИД-ДЖЕН
АТ код: L01CB01
Наказ МОЗ: 243 від 14.05.2004


    Інструкція для застосування ЕТОПОЗИД-ДЖЕН

    ІНСТРУКЦІЯ

    для медичного застосування препарату

    ЕТОПОЗИД-ДЖЕН

    (ETOPOSIDE-GEN)

    Загальна характеристика:

    міжнародна та хімічна назви: Etoposide; 4'-диметилпіподофілотоксин

    9-[4,6-0-(R)-етиліден]-b-D-глікопіранозид;

    основні фізико-хімічні властивості:майже прозорий, безбарвний або злегка жовтий розчин;

    склад: 1 мл розчину містить етопозиду 20мг;

    допоміжні речовини: кислота лимонна, спиртбензиловий, полісорбат-80, макрогол-300, етанол, вода для ін’єкцій.

     

    Форма випуску. Розчин для ін’єкцій.

    Фармакотерапевтична група. Антинеопластичні таімуномодулюючі засоби. Алкалоїди рослинного походження та інші препарати природного походження. Похідні подофілотоксину. Код АТС LO1C B01.

    Фармакологічні властивості.

    Фармакодинаміка. Напівсинтетичне похіднеподофілотоксину – протипухлинний засіб. Етопозид-Джен пригнічує топоізомеразу ІІ, діючи на просторову (топологічну) структуру ферменту. Топоізомераза бере участьу збиранні синтезованих фрагментів ДНК. Пригнічує мітоз, діє на клітини впізній S- і ранній G2-фазах клітинного циклу, у вищих дозах діє уфазі G2. У високій концентрації етопозиду (10 мкг/мл і більше) спостерігається лізис клітин, що вступають у мітоз. У низьких концентраціях (0,3-10 мкг/мл) препарат блокує клітинний цикл у профазі. Цитотоксична дія препарату щодо нормальних клітин проявляється тільки у разі застосування Етопозиду-Джену досить високих дозах.

    Фармакокінетика. Фармакокінетика препаратудвофазова. При введенні у вену період напів виведення становить близько 1,5 годв 1-й і від 4 до 11 год – у 2-й фазі, у дітей (з нормальною функцією печінки інирок) 0,6-1,4 і 3-5,8 год відповідно. Швидкість елімінації не залежить віддози в межах 100-600 мг/м2, загальний кліренс становить 33-48 мл/хвабо 16-36 мл/хв на 1 м2. При призначенні у вказаних дозах AUC і максимальна концентрація в плазмі крові дозозалежно збільшуються. Коефіцієнт розподілу 7 - 17 л/м2 у дорослих і 5-10 л/м2 у дітей. Етопозид не кумулює в організмі після щоденного введення в дозі 100 мг/м2протягом 4-5 днів. Препарат погано проникає в спинномозкову рідину. Хочаетопозид можна визначити в спинномозковій рідині і пухлині головного мозку, його концентрація там нижча, ніж в інтактних тканинах і в плазмі крові. Концентрація етопозиду в нормальній легеневій тканині вища, ніж в легеневих метастазах. Визначається близький рівень концентрації у тканинах первинних пухлин і нормальних тканинах тіла матки. 97 % препарату зв’язується з білками плазми крові. Відзначається пряма кореляція між коефіцієнтом зв'язуванняетопозиду і рівнем альбуміну в плазмі крові здорових людей і пацієнтів зраковими захворюваннями. Метаболізується у печінці. Кінцевий періоднапів виведення 7 год. Етопозид виводиться переважно з сечею (44 - 60 %), прицьому ⅔ у незміненому стані. Біля 16 % виводиться з калом, 6 % і менше – з жовчю. Середній нирковий кліренс 7-10мл/хв на 1 м2.

     

    Показання для застосування. Етопозид-Дженвикористовують для моно терапії і в комбінації з іншими протипухлинними препаратами, при герміногенних пухлинах (рак яєчка, хоріокарцинома), раку яєчників, дрібноклітинному і не дрібноклітинному раку легенів, лімфогранулематозі, неходж кінській лімфомі, лейкозі, раку шлунка, саркоміЮїнга, саркомі Капоші, нейробластомі, раку молочної залози (з метастазами впечінку, плевру), гострому нелімфобластному лейкозі, мезотеліомі.

    Спосіб застосування та дози. Режим дозування визначають індивідуально залежно від виду пухлин, стадії захворювання, загального стану. Для введення увену використовують розчини з концентрацією активної речовини 200 мкг/мл до 400мкг/мл (інакше можливе випадіння в осад). Концентрат Етопозиду-Джен розводять у 0,9 % розчині натрію хлориду або в 5 % розчині глюкози. Тривалість інфузії від 30 хв до 2 год. Слід уникати контакту з буферними водними розчинами з рН більше 8,0. У вену крапельно вводять по 50 мг/м2 протягом 5 днів. Повторні курси проводять через 2-3 тижні.

    Побічна дія. З боку системи кровотворення: лейкопенія (менше 1000 в 1 мм3 - у

    3 - 17 % випадків, менше 4000 в 1 мм3 – в 60 - 91 % випадків), анемія, тромбоцит опенія (менше 50 000 в 1 мм3 –в 1 – 20 % випадків, менше 100 000 в

    1 мм3 – в 22-41 % випадків). Найнижчий рівень лейкоцитів спостерігається на

    7-14-й день, тромбоцитів на 9-16-й день від початку прийому препарату; нормалізація показників відбувається на 40-й день.

    З боку травної системи: нудота, блювання, інколианорексія, мукозити, діарея; при застосуванні високих доз – токсичні реакції збоку печінки. З боку центральної і периферичної нервової системи: сонливість, підвищена втомлюваність, ураження периферичної нервової системи.

    З боку серцево-судинної системи: тахікардія, артеріальна гіпотензія.

    Алергічні реакції: озноб, гарячка, бронхоспазм, ангіо невротичний набряк обличчя.

    Дерматологічні реакції: висипання на шкірі, алопеція.

     

    Протипоказання. Підвищена чутливість до препарату, періоди вагітності та годування груддю, дитячий вік до 2 років, виражені порушення функції печінки, порушення кровотворення (кількість лейкоцитів менше 2000 в 1 мм3, тромбоцитів менше 75 000 в 1 мм3), що не пов'язані з наявністю злоякісних пухлин.

    Передозування. Симптоми: нудота, блювання, діарея, алергічні прояви, артеріальна гіпотензія.

    Лікування симптоматичне. Специфічного антидоту немає.

    При виникненні анафілактичних реакцій лікування слід припинити і призначити симптоматичну терапію (адреналін, протигістамінні препарати, глюкокортикостероїди, плазмозамінники).

    Особливості застосування. Лікують у стаціонарі під контролем лікаря. Перед початком лікування і перед кожним наступним циклом хіміотерапіїЕтопозидом-Джен необхідно виконувати такі лабораторні дослідження як загальний аналіз крові, лейкограма, коагулограма. Кількість тромбоцитів у периферичній крові менше 50 000 в 1 мм3 або абсолютний вміст нейтрофільнихгранулоцитів менше 500 в 1 мм3 є протипоказанням для подальшого лікування; терапію можна продовжувати після нормалізації показників лабораторних досліджень.

    Етопозид-Джен застосовують з обережністю у тих пацієнтів, у яких передувала променева або хіміотерапія, у хворих на вітряну віспу, оперізувальний лишай, інфекційні ураження слизових оболонок, при порушеннях серцевого ритму, при підвищеному ризику розвитку інфаркту міокарда, порушеннях функції печінки, захворюваннях нервової системи (епілепсії), хронічному алкоголізмі.

    При порушенні функції нирок дозу зменшують відповідно до значення кліренсу креатині ну. Не слід проводити вакцинацію пацієнтів.

    Під час лікування слід утримуватись від занять, що потребують підвищеної уваги і швидких психомоторних реакцій, а також керування автомобілем.

    Медичному персоналу слід додержуватись обережності при роботі з Етопозидом-Джен як і зіншими цитостатиками. У разі потрапляння на шкіру слід негайно промити водою змилом.

    Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Етопозид-Дженпри застосуванні у комбінації з препаратами платини, доксорубіцином, алкалоїдами барвінку, цитоксаном, кармустином, цитозин арабінозидом проявляєсинергічну протипухлинну дію.

    Етопозид-Дженнесумісний у розчині з іншими лікарськими засобами.

    Умови та термін зберігання. Зберігати при температурі від +8 °С до +15 °С, у недоступному для дітей місці. Не заморожувати. Источник

    Термін придатності – 2 роки.





    На сайті також шукають: Кандід, Оксибрал інструкція, Тизин застосування, Ципрофарм побічні дії, Пантокальцин протипоказання