Нормативна база

Лікарські засоби

Інші розділи

Зворотній зв'язок

БЕЛ-СЕПТОЛ
Назва: БЕЛ-СЕПТОЛ
Міжнародна непатентована назва: Co-trimoxazole
Виробник: ТОВ "Фармтехнологія", м.Мінськ, Республіка Білорусь
Лікарська форма: Суспензія для внутрішнього застосування
Форма випуску: Суспензія для перорального застосування (120 мг/4 мл) по 100 мл, 150 мл у флаконах № 1
Діючі речовини: 4 мл суспензії містять: сульфаметоксазолу - 100.0 мг, триметоприму - 20.0 мг
Фармакотерапевтична група: Сульфаніламідні препарати
Показання: Гострий та хронічний бронхіти, бронхоектатична хвороба, абсцес легенів, пневмонія, тонзиліт, фарингіт; уретрит, цистит, пієлонефрит; ентерит, черевний тиф, паратиф, дизентерія, холецистит; піодермія, фурункульоз, ранова інфекція
Термін придатності:
Номер реєстраційного посвідчення: Р.10.02/05440
Термін дії посвідчення: з 15.10.2002 до 15.10.2007
Термін дії реєстраційного посвідчення закінчився.
Пошук даних про реєстрацію препарату БЕЛ-СЕПТОЛ
АТ код: J01EE01
Наказ МОЗ: 372 від 15.10.2002


    Інструкція для застосування БЕЛ-СЕПТОЛ

    ІНСТРУКЦІЯ

    для медичного застосування препарату:

    БЕЛ-СЕПТОЛ

    (Bel-Septol)

    Загальна характеристика:

    міжнародна та хімічна назви: сo-trimoxazole*; сульфаметоксазол (N-(5-метило 3-ізоксазоліо) сульфаніламід) та триметоприм (2,4-діаміно-5-(3,4,5-триметоксибензил) пиримедин.

    основні фізико-хімічні властивості: суспензія рожевого кольору з ліловим відтінком гіркувато-солодкого смаку із запахом анісу . Допустиме розшарування суспензії, яке усувається при збовтуванні. При мікроскопічному дослідженні є частинки завбільшки як 50мкм, та допускається наявність окремих частинок завбільшки як 50мкм.

    склад: 4мл суспензіїБел-Септолу містить: сульфаметоксазолу 100 мг; триметоприму 20 мг.

    допоміжні речовини: сорбіт харчовий, ксантан гамма, ніпагін, олія анісова, фарбник смакоароматичногододатка “Ароматик”, вода очищена.

    Форма випуску.

    Суспензія для перорального застосування.

    Фармакотерапевтична група.

    Комбінації сульфаміламідів та триметоприму, включаючи похідні. Код АТСJ01Е Е 01.

    Фармакологічні властивості.

    Фармакодинаміка. Бел-Септол – комбінований антибактеріальний засіб, який містить сульфаметоксазол - сульфаніламідний препарат та триметоприм - похіднудіамінопіримідину. Поєднання цих діючих речовин, кожне з яких виявляє антибактеріальну дію, забезпечує високу антибактеріальну активність відносно грам позитивних та грам негативних мікро організмів, серед них і стійких до сульфаніламідів. Бактерицидний ефект пов`язаний з подвійною блокуючою дієюБел-Септолу на метаболізм бактерій: сульфаметоксазол руйнує біосинтездигідрофолієвої кислоти, а триметоприм блокує її відновлення у необхідну для розвитку мікро організмів тетрагідрофолієву кислоту. Препарат активний відносно стрептококів, пневмококів, дизентерійної палички, збудника черевного тифу, кишечної палички, протея; неефективний щодо мікро бактерій туберкульозу, спірохети, синьо гнійної палички.

    Фармакокінетика.

    При внутрішньому прийомі швидко та майже повністю (на 90%) абсорбується із шлунково-кишкового тракту. Максимальна концентрація в плазмі крові досягається через 1-3 год., терапевтичний рівень концентрації зберігається протягом 7 год. після одноразового прийому. Добре розподіляється в організмі; високі концентрації утворюються в легенях, нирках, передміхуровій залозі, спинномозковій рідині, жовчі, кістках. Зв`язок з білками у сульфаметоксазолустановить 66%, у триметоприму 45%. Сульфаметоксазол біо трансформації піддається з утворенням (в основному) ацетильованих похідних. Метаболіти не мають антибактеріальної активності. Період напів виведення становить: усульфаметоксазолу – 9 - 11 год., у триметоприму – 10 - 12-год. У дітей періоднапів виведення коротший. Елімінується головним чином із сечею (80% прийнятої дози протягом 72 год.) у формі метаболітів та в незміненому вигляді (20% сульфаметоксазолу та 50% триметоприму ), незначна частина з калом.

     

    Показання для застосування.

    Препарат показаний для прийому хворими при бактеріальних інфекціях, спричинених чутливими до препарату збудниками, а саме:

    - захворювання дихальних шляхів: гострий та хронічний бронхіти, емпіема плеври, бронхоектатична хвороба, абсцес легенів, пневмонія, тонзиліт, фарингіт;

    - захворювання сечовидільних шляхів: уретрит (у тому числі гонококовий), цистит, пієлонефрит, простатит;

    - захворювання шлунково-кишкового тракту: ентерит, черевний тиф, паратиф, дизентерія, холецистит, холангіт;

    - запальні захворювання шкіри: піодермія, фурункульоз, ранова інфекція;

    - септицемія.

    Спосіб застосування та дози.

    Дітям віком від 1 до 2 років препарат призначають по 4 мл суспензії 2 рази на добу, від 2 до 6 років 6-8 мл суспензії 2 рази на добу, від 6 до 12 років 8-16 мл суспензії 2 рази на добу. Препарат призначається для внутрішнього прийому після прийому їжі.

    Мінімальний курс прийому препаратуБел-Септол - 4 доби; після зникнення симптомів захворювання лікування триває ще 2 доби. При хронічних інфекціях курс лікування препаратом довший і залежить відпере бігу хвороби.

    Перед вживанням збовтати!

     

    Побічна дія.

    З боку шлунково-кишкового тракту: глосит, нудота, блювання, діарея, у поодиноких випадках порушення функції печінки. Збоку системи кровотворення: лейкопенія, тромбоцит опенія, агранулоцит оз. Ухворих з дефіцитом глюкоза-6-фосфатдегідрозинази може бути гемоліз еритроцитів.

    З боку центральної нервової системи: головний біль, загальна слабкість.

    Алергічні реакції: екзантема, у поодиноких випадках ангіно невротичний набряк.

     

    Протипоказання.

    Ранній дитячий вік (до 1 року), виражені порушення функції печінки та нирок, захворювання кровотворної системи, підвищена чутливість до сульфаніламідів.

     

    Передозування.

    Симптоми передозування: анорексія, нудота, блювання, головний біль, депресія, пропасниця, гематурія, кристалурія, тромбоцит опенія, лейкопенія, мегалобластна анемія.

    Лікування при передозуванні: промивання шлунка, прийом рідини всередину, гемодіаліз, внутрішньом`язове введенняфолієвої кислоти.

     

    Особливості застосування.

    Пацієнтам з помірно вираженим порушенням функції нирок Бел-Септол дозволяється приймати у знижених дозах для зменшення ризику кумуляції. У таких випадках рекомендується визначення концентрації препарату у плазмі крові. Необхідно дотримуватися обережності при призначенні препарату при порушеннях функції печінки, анеміях з дефіцитом фолієвої кислотита пацієнтам, які приймають імунодепресанти.

    Якщо під час прийому препарату відзначають виникнення екзантеми або інших алергічних реакцій, прийом Бел-Септолу слід негайно припинити. Під час лікування Бел-Септолом необхідно слідкувати за прийомом достатньої кількості рідини хворими, особливо при призначенні увеликих дозах, не слід застосовувати ацидофіцуючі сечу засоби (кислоту аскорбінову, гексаметилентетрамін та ін.), так як можливий розвитоккристалурії. Кисле середовище сприяє випадінню в осад сульфаніламідів та їхацетильованих метаболітів. Хворим, які приймають антикоагулянти непрямої дії, слід дотримуватися обережності на початку та по закінченні курсу лікування даним препаратом, частіше контролю вати рівень протромбіну.

     

    Взаємодія з іншими лікарськими засобами.

    Під впливом Бел-Септолу ефект антикоагулянтів непрямої дії значно посилюється через уповільнення інактивації останніх, а також через вивільнення з білками плазми внаслідок дії сульфаніламідів.

    При комбінованій терапії з використаннямтриметоприму та дифеніну є вірогідність появи та посилення токсичних ефектів останнього (ністагм, атаксія, порушення психіки), оскільки йогобіо трансформація у печінці уповільнюється. Також є дані щодо посилення діїдифеніну сульфаметоксазолом, що пов`язують з пригніченням його метаболізму, атакож із можливим вивільненням дифеніну із зв`язку з альбумінами плазми.

    При сумісному застосуванні Бел-Септолу здеякими похідними сульфанілсечовини можливе посилення гіпоглікемізуючогоефекту, що пов`язано з підвищенням концентрації вільної фракції препарату. Однак є дані щодо відсутності фармакокінетичної взаємодії між глібенкламідамита Бел-Септолом.

    Одночасне застосування Бел-Септолу разом зметотрексатом може призвести до підвищення токсичності останнього (зокрема появі панцитопенії) через його вивільнення із зв`язку з білками плазми.

    Під впливом бутадіону, індометацину, напроксену, саліцилатів та деяких інших не стероїдних протизапальних препаратів можливе посилення дії Бел-Септолу з розвитком небажаних ефектів незв'язаного (активного) препарату. Одночасний прийом Бел-Септолу та діуретичних препаратів підвищує вірогідність розвитку тромбоцит опенії, яка визиваєтьсяантибактеріальним препаратом, особливо у пацієнтів похилого віку.

    Всмоктування сульфаметоксазолу та триметоприму приїх одночасному прийомі з холестираміном зменшується внаслідок утворення з ним нерозчинних комплексів, що призводить до зниження їх концентрації у крові. Зметою запобігання зменшення біодоступності Бел-Септолу, його слід приймати за 1год. до або через 4-6 год. після прийому холестираміну. У разі комбінованого прийому хлоридину разом з Бел-Септолом, протимікробна дія посилюється, оскількихлоридин гальмує утворення тетрагідрофолієвої кислоти, необхідної для синтезу нуклеїнових кислот та білків. У свою чергу сульфаніламіди гальмують створеннядигідрофолієвої кислоти, яка є попередником тетрагідрофолієвої кислоти. Це сполучення широко використовується для лікування токсоплазмозу.

    Умови та термін зберігання.

    Зберігати у недоступному для дітей та захищеному відсвітла місці, при температурі від +5°С до +15°С. Источник

    Термін зберігання -3 роки.





    На сайті також шукають: Пантогам, Арфазетин інструкція, Стодаль застосування, Цинаризин побічні дії, Цереброкурин протипоказання