Нормативна база

Лікарські засоби

Інші розділи

Зворотній зв'язок

ЦИТРАМОН-5
Назва: ЦИТРАМОН-5
Міжнародна непатентована назва: Comb drug
Виробник: ЗАТ НВЦ "Борщагівський ХФЗ", м.Київ, Україна
Лікарська форма: Таблетки
Форма випуску: Таблетки № 6 у контурних чарункових або безчарункових упаковках
Діючі речовини: 1 таблетка містить: кислоти ацетилсалiцилової - 0.24 г, парацетамолу - 0.18 г, кофеїну - 0.03 г, кислоти аскорбiнової - 0.02 г, кислоти лимонної - 0.005 г
Фармакотерапевтична група: Аналгетики-антипіретики
Показання: Слабий або помірно виражений больовий синдром запального генезу; лихоманка різної етіології.
Термін придатності:
Номер реєстраційного посвідчення: UA/0811/01/01
Термін дії посвідчення: з 05.04.2004 до 05.04.2009
Термін дії реєстраційного посвідчення закінчився.
Пошук даних про реєстрацію препарату ЦИТРАМОН-5
АТ код: N02BA51
Наказ МОЗ: 175 від 05.04.2004


    Інструкція для застосування ЦИТРАМОН-5

    ІНСТРУКЦІЯ

    для медичного застосування препарату

    ЦИТРАМОН-5

    (Cіtramonum-5)

    Загальна характеристика:

    основні фізико-хімічні властивості: таблетки світло-коричневого кольору з вкрапленнями, з плоскою поверхнею, з рискою і фаскою, із запахом какао;

    склад: кислота ацетил саліцилова 240 мг, парацетамол 180 мг, кофеїн 30 мг (у перерахунку на суху речовину), кислота аскорбінова 20 мг, кислота лимонна 5 мг;

    допоміжні речовини: крохмаль картопляний, повідон, кальцію стеарат, какао.

    Форма випуску. Таблетки.

    Фармакотерапевтична група. Ацетил саліцилова кислота, комбінації безпсихолептиків. Код АТС N02B A51.

    Фармакологічні властивості.

    Фармакодинаміка. Препарат проявляє протизапальну, аналгезуючу та жарознижуючу дію за рахунок складових, що входять до таблеток Цитрамон-5(ацетил саліцилова кислота та парацетамол). Механізм дії ацетил саліцилової кислоти пов’язаний з пригніченням активності циклооксигенази основного ферменту метаболізму арахідонової кислоти, що є попередником простагландинів, яківідіграють головну роль у патогенезі запалення, болю та гарячки. Вираженааналгезуюча дія ацетил саліцилової кислоти зумовлена двома механізмами: периферичним (опосередковано, через пригнічення синтезу простагландинів) і центральним (зумовленим інгібуванням синтезу простагландинів у центральній і периферичній нервовій системі). Жарознижуюча дія реалізується за рахунок зменшення синтезупростагландинів і зменшення їх впливу на центри терморегуляції. Незворотнє порушення синтезу в тромбоцитах тромбоксану А 2 зумовлює антиагрегацій ну дію ацетил саліцилової кислоти. Парацетамол має слабку протизапальну дію. Механізм його дії пов’язаний з пригніченням синтезу простагландинів та з переважним впливом на центри терморегуляції в гіпоталамусі. Комбіноване застосування обох препаратів призводить до посилення ефектів. Кофеїн, аскорбінова і лимонна кислоти забезпечують підвищення біодоступності не стероїдних протизапальних засобів.

    Фармакокінетика. Не вивчалась

    Показання для застосування. Слабкий або помірний больовий синдром: головний або зубний біль, біль при первинній дисменореї; мігрень, артралгія, невралгія, особливо запального походження (фронтит, гайморит, ревматичні захворювання), а також при хворобах, що супроводжуються гіпертермією різної етіології (як жарознижувальний засіб).

    Спосіб застосування та дози. Цитрамон - 5 призначають по 1 таблетці 2- 3рази на добу після їди. Вища добова доза становить 6 таблеток (у 3 прийоми). Курс лікування залежить від ефективності терапії і, як правило, не повинен перевищувати 10 днів.

    Побічна дія. Побічні ефекти характерні для складових, що входятьдо Цитрамону-5.

    Можуть виникнути ускладнення з боку травної системи: нудота, блювання, анорексія, біль в епігастрії, діарея; у поодиноких випадках ерозивно-виразкові ураження або кровотечі з верхніх відділів шлунково-кишкового тракту, порушення функції печінки.

    З боку ЦНС: при тривалому застосуванні можливі запаморочення, головний біль, оборотні порушення зору, шум у вухах.

    З боку системи кровотворення: рідко тромбоцит опенія, анемія.

    З боку системи згортання крові: іноді геморагічний синдром, подовження часу кровотечі.

    З боку сечовидільної системи: рідко порушення функції нирок.

    Алергічні реакції: рідко шкірні висипання, набряк Квінке, бронхоспазми, як наслідок прийому препарату, формування бронхіальної астми і тріади (еозинофільний риніт, рецидивуючий поліпоз, гіперпластичні синусити), посилення симптомів застійної серцевої недостатності.

    Тривале застосування препарата та прийом великих доз може викликатигепатотоксичну дію, нейтропенію, лейкопенію, агранулоцит оз, зрідка алергічні реакції.

    Протипоказання. Ерозивно-виразкові ураження шлунково-кишкового тракту у фазі загострення, наявність в анамнезі алергічних захворювань (кропивниця, риніт), які викликані прийомом ацетил саліцилової кислоти та іншихне стероїдних протизапальних засобів, гемофілія, геморагічний діатез, гіпопротромбінемія, авітаміноз Д2, виражені порушення функції печінки та нирок, І і ІІІ триместри вагітності, лактація, підвищена чутливість до ацетил саліцилової кислоти та до інших саліцилатів. При хронічно активному алкоголізмі застосування препарату протипоказане. Цитрамон-5 не призначають як жарознижуючий засіб дітям молодше 18 років при грипі та вітряній віспі узв’язку з великою небезпекою розвитку синдрому Рейє.

    Передозування. Може виникнути після прийому великої дози чи при тривалому застосуванні Цитрамону-5. Найбільший ризик розвитку хронічної інтоксикації відзначається в осіб літнього віку при застосуванні понад 100мг/кг/добу в перерахунку на ацетил саліцилову кислоту. Початкові симптоми отруєння: нудота, блювання, шум у вухах, загальне нездужання, гарячка. Більш тяжкі характеризуються розвитком ступору, появою судом, розвитком коми, набряком легень, нирковою недостатністю.

    Лікування: виклик блювання, призначення активованого вугілля і проносних, олуження сечі (внутрішньо венна інфузія натрію гідро карбонату), при набряку легень – штучна вентиляція легень сумішшю, яка збагачена киснем; для лікування набряку мозку застосовують гіпервентиляцію або осмотичний діурез.

    Особливості застосування. З обережністю застосовують для лікування пацієнті віз захворюваннями печінки і нирок, при бронхіальній астмі, ерозивно-виразкових виразках і кровотечах ШКТ в анамнезі, при підвищеній кровоточивості чи при одночасному проведенні проти запальної терапії. Ацетил саліцилова кислота, щовходить у склад препарату, навіть у невеликих дозах зменшує виведення сечової кислоти з організму, що може стати причиною гострого нападу подагри у пацієнтів з чутливістю до неї. Не рекомендується застосовувати без консультації лікаряЦитрамон-5 більше 5 днів як аналгезуючий і 3 дні як жарознижуючий засіб. При порушенні функції нирок і печінки інтервал між прийомами повинен бути не менш 8годин. Під час лікування препаратом необхідно відмовитися від прийому алкоголю. При тривалому застосуванні необхідний контроль за системою згортання крові таза рівнем гемоглобіну.

    Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Визначається складовими, що входять доЦитрамону-5. Препарат посилює дію інших НПЗЗ, гепарину, непрямих антикоагулянтів, метотрексату. Добре поєднується з кислотою ацетил саліциловою, ібупрофеном, диклофенаком. Ефекти потенціюють ся у поєднанні з кодеїном, кислотою аскорбіновою, скополаміном, хлор фенаміном, пропіфеназоном.

    При одночасному застосуванні з антацидами, що містять солі магнію або алюмінію, сповільнюється і погіршується всмоктування ацетил саліцилової кислоти. Одночасний прийом з глюкокортикоїдами підвищує ризик виникнення ерозивно-виразкових ушкоджень ШКТ.

    Препарат послаблює дію діуретиків, антигіпертензивних, а також проти подагричних засобів, що сприяють виведенню сечової кислоти. Підвищує концентрацію дигоксину, барбітуратів і солей літію в плазмі крові.

    Одночасне застосування Цитрамону-5 з трициклічними антидепресантами, барбітуратами, проти судомними засобами, рифампіцином, алкоголем значно підвищує ризик гепатотоксичних ускладнень. Источник

    Умови та термін зберігання. Зберігати у недоступному для дітей, сухому, захищеному від світла місці, при температурі не вище 25 °С. Термін придатності- 2 роки.





    На сайті також шукають: Бетасерк, Сіофор-850 інструкція, Копацил застосування, Туссин плюс побічні дії, Клотримазол протипоказання