Угода
між Міністерством охорони здоров'я України та Міністерством охорони здоров'я та медичної промисловості Туркменістану про співробітництво в галузі фармацевтичної промисловості
Міністерство охорони здоров'я України та Міністерство охорони здоров'я та медичної промисловості Туркменістану, що далі іменуються Сторонами,
враховуючи зацікавленість Сторін в подальшому розвитку співробітництва в сфері фармацевтичної промисловості на довгостроковій та стабільній основі,
виходячи з принципів рівноправності, поваги суверенітету, взаємної вигоди та взаємодопомоги у відносинах між двома державами,
домовились про таке:
Стаття 1
Сторони будуть сприяти розвитку та розширенню співробітництва в сфері фармацевтичної промисловості на основі принципів рівноправності та взаємної вигоди у відповідності з діючим законодавством держав Сторін і нормами міжнародного права.
Стаття 2
Сторони будуть сприяти розвитку коопераційних зв'язків між українськими та туркменськими суб'єктами господарювання в сфері фармації.
Коопераційне співробітництво буде здійснюватися на основі договорів, які укладаються зацікавленими суб'єктами господарювання з української та туркменської сторін, у відповідності з діючим законодавством держав Сторін і нормами міжнародного права.
Стаття 3
Науково-дослідні заклади, які існують в сфері фармацевтичної промисловості України і Туркменістану, можуть здійснювати співробітництво на основі двосторонніх договорів, що визначають предмет і умови співробітництва, та у відповідності з діючим законодавством держав Сторін і нормами міжнародного права.
Стаття 4
Сторони будуть сприяти:
- взаємному обміну науковою інформацією;
- ознайомленню з прогресивними методами діяльності;
- проведенню спільних досліджень на основі узгоджених програм;
- своєчасному інформуванню про проведення міжнародних наукових конференцій, робочих нарад, конгресів, симпозіумів в своїх країнах.
Стаття 5
Сторони домовились, що на прохання однієї із Сторін буде здійснюватися інформування відносно прийняття нормативних актів у сфері фармацевтичної промисловості.
Стаття 6
Сторони домовились про впровадження заходів відносно можливості вдосконалення процесу представлення імпортних ліцензій для ввезення лікарських засобів.
Стаття 7
Сторони зобов'язуються створити на протязі трьох місяців від дати підписання цієї Угоди робочу групу, до складу якої ввійдуть по п'ять представників обох Сторін.
Стаття 8
Робоча група на протязі шести місяців з моменту її створення опрацює план співробітництва в сфері фармацевтичної промисловості з урахуванням підвищення кваліфікації працівників фармацевтичної промисловості для введення принципів GMP (Правила належного виробництва).
Стаття 9
Сторони за взаємною згодою можуть вносити доповнення та зміни до цієї Угоди.
Ця Угода набирає чинності з дня її підписання.
Ця Угода діє на протязі 5 років і автоматично продовжується на наступні п'ятирічні періоди, якщо ні одна із Сторін не повідомить в письмовій формі іншу Сторону не пізніше, ніж за шість місяців до закінчення відповідного терміну дії про свій намір припинити її дію.
Вчинено в м. Києві 14 травня 2001 р. в двох примірниках, кожний українською, туркменською та російською мовами, причому всі тексти автентичні.
З метою тлумачення положень цієї Угоди текст російською мовою має переважну силу.
За Міністерство охорони
здоров'я України
промисловості
Туркменістану |
За Міністерство охорони
здоров'я та медичної
|