Нормативна база

Лікарські засоби

Інші розділи

Зворотній зв'язок

Інструкція про порядок проведення державного санітарного нагляду за продовольчою сировиною та продуктами харчування, що надходять по імпорту (тимчасова)

№ 5.08.12/416; прийнятий: 28-04-1994; чинний
Видавник: Міністерство охорони здоров'я України
Тип документа: Інструкція


МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ'Я УКРАЇНИ

ГОЛОВНЕ САНІТАРНО-ЕПІДЕМІОЛОГІЧНЕ УПРАВЛІННЯ

№ 5.08.12/416 від 28.04.94
м.Київ

Затверджено

Перший заступник Головного

державного санітарного

лікаря України

А.В.Моісеєва

28.04.94 р. № 5.08.12/416

Інструкція про порядок проведення державного санітарного нагляду за продовольчою сировиною та продуктами харчування, що надходять по імпорту (тимчасова)

Частина 1

1. Загальні положення

Розширення торговельно-економічних зв'язків України з зарубіжними країнами обумовлює значне збільшення ввозу з-за кордону продовольчої сировини та харчових продуктів, в т. ч. з країн СНД. Однак фірми-постачальники не завжди додержуються договірних зобов'язань в частині забезпечення якості продуктів-харчування, які доставляються, у зв'язку з чим проблема експертизи імпортної продукції набула особливої гостроти.

Державний санітарний нагляд за продовольчою сировиною та харчовими продуктами, що надходять по імпорту, здійснюється з метою забезпечення якості та безпеки використання їх у харчуванні населення і проводиться санепідслужбою в установах, незалежно від форм власності, які займаються посередницької діяльністю.

Завданням державного санітарного нагляду в цій галузі є контроль за відповідністю імпортної продукції встановленим гігієнічним показникам якості та визначення можливості її використання у харчових цілях.

До гігієнічних показників, які підлягають контролю, відносяться забрудненість залишками пестицидів і продуктами їх метаболізму, мікотоксинами, важкими металами, мікроорганізмами, антибіотиками, гормональними препаратами, нітратами, радіонуклідами та іншими токсичними сполуками хімічної і біологічної природи, а також вміст харчових добавок.

Концентрації чужорідних речовин і харчових добавок повинні визначатися умовами контракту на закупівлю, який укладаються з врахуванням діючих "Медико-біологічних вимог та санітарних норм якості продовольчої сировини і харчових продуктів" № 5061-89 р. та міжнародних вимог.

Ця інструкція встановлює порядок державного санітарного нагляду за продовольчою сировиною та продуктами харчування, що надходять по імпорту, гігієнічні вимоги до їх якості, порядок лабораторного контролю та проведення гігієнічної експертизи цієї продукції.

2. Організація нагляду

2.1. Міністерство охорони здоров'я України (Головний державний санітарний лікар та його заступники):

2.1.1. Здійснює загальне керівництво всіма санепідстанціями і науково-дослідними інститутами по організації державного санітарного контролю за імпортними харчовими продуктами та продовольчою сировиною.

2.1.2. На запит зовнішньоторговельних організацій узгоджує гігієнічні вимоги до якості харчової продукції, передбаченої для закупівлі, здійснює консультативну допомогу з даних питань, бере участь в роботі при складанні контрактів на великі партії імпортних вантажів.

2.1.3. Ухвалює заключне рішення про порядок та умови переробки і реалізації великих партій імпортної продукції, що не відповідає встановленим гігієнічним показникам якості, а також про повернення вказаних продуктів і сировини постачальнику.

2.1.4. В окремих випадках організовує проведення гігієнічної експертизи імпортної продукції силами фахівців санепідстанції та науково-дослідних інститутів.

2.1.5. Узагальнює дані гігієнічної експертизи імпортної продукції по Україні з пред'явленням зовнішньоторговельним організаціям та відомствам вимог з питань якості харчової продукції.

2.1.6. Інформує установи санітарно-епідеміологічної служби про розробку, прийняття або внесення змін щодо критеріїв безпеки продовольчої сировини та харчових продуктів для здоров'я людини.

2.1.7. Узагальнює та інформує установи санепідслужби про діючі згідно з вимогами директив ЄС Кодексу Аліментаріус (Codex Stan) та ISO, міжнародні нормативні гігієнічні показники, їх зміни, доповнення.

2.2. Головними з проблеми гігієнічного контролю за продуктами харчування і продовольчою сировиною, що надходять по імпорту, є Науково-дослідний інститут гігієни харчування Українського наукового гігієнічного центру, Український науково-дослідний інститут екогігієни і токсикології пестицидів, полімерних та пластичних мас МОЗ України, які:

2.2.1. Розробляють і вносять на розгляд Міністерства охорони здоров'я України пропозиції щодо вдосконалення організації гігієнічного контролю за імпортною продукцією.

2.2.2. Визначають методичні підходи, додаткові показники якості, розробляють нормативи та подають на затвердження Міністерству охорони здоров'я.

2.2.3. Здійснюють науково-дослідну роботу по вдосконаленню та уніфікації методів лабораторного контролю.

2.2.4. Здійснюють консультативну допомогу установам санітарно-епідеміологічної служби з складних питань контролю за якістю продукції.

2.2.5. Проводять курси підвищення кваліфікації фахівців санепідстанції з питань гігієнічної експертизи.

2.2.6. За дорученням Міністерства охорони здоров'я України здійснюють гігієнічну експертизу імпортної продукції у складних випадках.

2.3. Басейнові і обласні санепідстанції:

2.3.1. Розробляють і подають на розгляд Мінохорони здоров'я пропозиції щодо вдосконалення державного санітарного нагляду за імпортною продукцією.

2.3.2. Здійснюють керівництво та організаційно-методичну допомогу портовим, міським та районним територіальним санепідстанціям з питань контролю за якістю імпортної продукції.

2.3.3. Забезпечують проведення лабораторних досліджень імпортної продукції за всіма показниками з видачею результатів аналізу.

2.3.4. Здійснюють такі види лабораторних досліджень:

- визначення пестицидів всіх класів з використанням методів тонкошарової та газорідинної хроматографії;

- визначення мікотоксинів методами тонкошарової хроматографії та інструментальними методами аналізу (газорідинна, високоефективна рідинна хроматографія);

- визначення важких металів поляриметричним методом та методом атомної абсорбції;

- визначення мікробіологічних показників;

- визначення нітратів;

- визначення гормональних препаратів;

- визначення харчових добавок;

- визначення антибіотиків;

- визначення радіонуклідів.

При необхідності проводяться аналізи на вміст інших чужорідних речовин.

2.3.5. Протягом 24 годин повідомляють Міністерство охорони здоров'я України про випадки невідповідності встановленим гігієнічним показникам якості партій (тонна і вище) продовольчої сировини і продуктів харчування для вирішення питання їх подальшого використання.

2.3.6. За результатами гігієнічної експертизи виносять постанову про тимчасове припинення реалізації або переробки великих партій імпортних продуктів харчування та сировини до одержання кінцевих результатів досліджень на базі НДІ.

2.3.7. При невідповідності встановленим гігієнічним показникам якості партій продуктів вагою до 1 тонни рішення про заборону реалізації або переробки продукції приймається Головним державним санітарним лікарем області, басейну.

2.3.8. Звіти про результати контролю за якістю імпортної продукції направляються до Міністерства охорони здоров'я України в строки подачі річної статзвітності.

2.4. Портові, міські, районні санепідстанції:

2.4.1. Вносять пропозиції обласним та басейновим санепідстанціям щодо вдосконалення контролю імпортних продуктів.

2.4.2. Забезпечують поточний державний санітарний нагляд за якістю імпортних харчових продуктів та харчової сировини в пунктах ввозу і на підлеглих адміністративних територіях.

2.4.3. Санепідстанції в пунктах ввозу виконують в обов'язковому порядку такі лабораторні дослідження:

- визначення радіонуклідів; важких металів та миш'яку;

- визначення залишкових кількостей пестицидів, в тому числі фумігантів, використовуючи групові методи ідентифікації препаратів тонкошаровою хроматографією;

- визначення нітратів іонометричним методом;

- визначення мікотоксинів методом тонкошарової хроматографії. При наявності показань повинні проводитись мікробіологічні, а також інші гігієнічні дослідження. При виявленні під час аналізу високих рівнів забруднення (після двократної перевірки при різних ступенях очистки та підготовки) пробу направляють за погодженням з МОЗ України в залучені до вирішення даної проблеми науково-дослідні інститути для спеціальних досліджень. При цьому партія, з якої відібрано даний зразок, кваліфікується як така, що не відповідає гігієнічним вимогам. При вирішенні питання про реалізацію цієї партії слід керуватися пунктом 2.1.3 цієї інструкції.

2.4.4. Виносять постанову про тимчасове припинення реалізації продукції та переробки сировини у випадку виявлення невідповідності гігієнічним вимогам до одержання результатів експертних досліджень, які проводяться обласними санепідстанціями або на базі НДІ.

2.4.5. При підтвердженні результатів готують матеріал до постанови про повернення вантажу постачальнику та заборону використання для харчових цілей згідно з пунктами 2.1.3 та 2.3.7.

Фахівці установ санітарно-епідеміологічної служби, які здійснюють державний санітарний нагляд за імпортною харчовою продукцією, що перероблюється та реалізується на території України, мають право:

- пред'являти відомствам, установам, підприємствам, посадовим особам та окремим громадянам вимоги по додержанню санітарно-гігієнічних норм та правил при здійсненні закупок, перевозок, зберігання та реалізації імпортної харчової продукції;

- безперешкодно відвідувати об'єкти нагляду та робити огляд і виймання проб харчових продуктів та сировини для лабораторного аналізу та гігієнічної експертизи, незалежно від виду підприємства, транспорту (повітряний, автомобільний, водний, залізничний) та тари, включаючи вагони, контейнери, автопричепи та інші, які запломбовані;

- вимагати від посадових осіб та окремих громадян необхідні документи - гігієнічні сертифікати іноземною та українською чи російською мовами, які містять відомості:

назва продовольчої сировини або продукта харчування; країна виготовлювач; країна експортер; фірма-виробник; склад (рецептура) продукта харчування або сировини з вказівкою харчових добавок: (ароматизатори, барвники, консерванти та інші) та їх кількості; інформація про відповідність директивам ЄС або іншим міжнародним стандартам; відповідальність вимогам: українських НТД, санітарних норм та правил; органолептичні показники; критерії якості: інформація про харчову цінність, інформація про енергетичну цінність; критерії безпеки: вміст токсичних елементів: (свинець, кадмій, миш'як, ртуть, мідь, цинк, олово, залізо), пестицидів, мікотоксинів, антибіотиків, гормональних препаратів; мікробіологічні показники якості; інші харчові домішки (які саме, кількість); радіоактивність; перелік додаткових супровідних документів; умови та строки реалізації; кінцева дата реалізації; упаковка; рекомендації по використанню; організація, яка видала сертифікат; строк дії сертифіката;

- до спеціальних продуктів (дитячих, дієтичних, лікувально-профілактичних, виготовлених за спеціальними технологіями), повинні бути рекомендації щодо використання;

- погоджувати контрактну документацію на постачання імпортної харчової продукції по договорах та бартерних угодах, укладених місцевими підприємствами, організаціями та окремими громадянами, при їх зверненні. При складанні договорів про постачання передбачати в них право на повернення продовольчої сировини та харчових продуктів, які не відповідають нормативним вимогам якості та безпеки; у випадках виявлення дефектів, фальсифікації та інших змін, які виникли з вини виготовлювача або постачальника, з повною компенсацією витрат на придбання.

2.4.6. У всіх випадках невідповідності імпортної продовольчої сировини та харчових продуктів встановленим гігієнічним показникам якості, відсутності необхідної супровідної документації (гігієнічного сертифіката), порушення правил оформлення, відповідальність несуть торговельні, посередницькі організації, підприємства, приватні особи.

3. Порядок здійснення нагляду і гігієнічної експертизи

3.1. Поточний державний санітарний нагляд здійснюється санепідстанціями на транспорті і в установах територіальної санепідслужби.

3.1.1. У пунктах ввозу робітниками санітарно-карантинних відділів та пунктів або відділень гігієни харчування басейнових та обласних СЕС спільно з представниками державної інспекції по карантину рослин державного ветеринарного нагляду, державної хлібної інспекції, торговельно-промислової палати проводять огляд імпортної продукції з оформленням акта про гігієнічне обстеження партії.

3.1.2. Контроль за якістю імпортних сировини та продуктів харчування, що реалізуються, покладається на фахівців з гігієни харчування обласних, міських та районних санепідстанцій.

3.1.3. При виявленні під час вивчення документації і огляду партії продуктів, що не відповідають гігієнічним вимогам, проводиться відбір проб для лабораторного дослідження з заповненням направлення.

3.1.4. Показниками для відбору проб є:

3.1.4.1. Виявлення під час огляду партії, вивчення документації невідповідності якості продукції гігієнічним показникам;

3.1.4.2. Первинне надходження продукції від нового постачальника;

3.1.4.3. Виявлення в попередніх партіях постачальника невідповідності якості продукції гігієнічному сертифікату або встановленим нормативам.

3.1.5. Відбір проб від партій вантажу, що надійшов, повинний проводитись відповідно до правил відбору до вивантаження транспортного засобу, або, як виняток, під час вивантаження з подальшим направленням їх до лабораторії.

3.1.6. Відсутність гігієнічного сертифіката на вантаж або відсутність у сертифікаті гігієнічних показників є безумовною підставою для заборони ввезення продукта, його реалізації і переробки до моменту представлення постачальником відповідного сертифіката або проведення на базі санепідстанцій на договірній основі гігієнічних досліджень по показниках, передбачених пунктом 2.4.5.

ДОДАТОК.

Додаток 1. Гігієнічний сертифікат.

Додаток 2. Акт про санітарно-гігієнічне обстеження партії продовольчої сировини та харчових продуктів, які надходять по імпорту.

Додаток 3. Направлення на проведення лабораторних досліджень продовольчої сировини та харчових продуктів, що надходять по імпорту.

Додаток 4. Висновок за умовами реалізації продовольчої сировини та харчових продуктів, що надходять по імпорту.

Додаток 5. Постанова про тимчасову (остаточну) заборону реалізації продовольчої сировини та харчових продуктів, що надходять по імпорту.


Додаток 1

Гігієнічний сертифікат на продовольчу сировину та продукти харчування

Назва продовольчої сировини

або продукта харчування      ____________________________________

Країна-виготовлювач          ____________________________________

Країна-експортер             ____________________________________

Фірма-виробник               ____________________________________

Склад (рецептура) продукта

харчування або сировини з

вказівкою харчових добавок:

(ароматизатори, барвники,

консерванти та інші) та їх

кількості                    ____________________________________

Інформація про

відповідність директивам ЄС

або іншим міжнародним

стандартам                   ____________________________________

Відповідність вимогам:

- українських НТД

- санітарних норм та         ____________________________________

правил

Органолептичні показники     ____________________________________

Критерії якості:

Інформація про харчову       ____________________________________

цінність                     ____________________________________

Інформація про енергетичну

цінність

Критерії безпеки:

вміст токсичних елементів:

- (свинець, кадмій, миш'як,

ртуть, цинк, мідь, олово,    ____________________________________

залізо)

- пестицидів                 ____________________________________

- мікотоксинів               ____________________________________

- антибіотиків               ____________________________________

- гормональних препаратів    ____________________________________

Мікробіологічні показники    ____________________________________

якості

Інші домішки (які саме,      ____________________________________

кількість)

Радіоактивність              ____________________________________

Перелік додаткових

супровідних документів       ____________________________________

Умови та строки реалізації   ____________________________________

Кінцева дата реалізації      ____________________________________

Упаковка                     ____________________________________

Рекомендації по              ____________________________________

використанню

Організація, яка видала

сертифікат                   ____________________________________

Строк дії сертифіката        ____________________________________

           Дата                                  Підпис

          Печатка


Додаток 2

------------------------------------------------------------------

|МОЗ України             |                                       |

|------------------------|                                       |

|Назва установи          |                                       |

------------------------------------------------------------------

                              Акт

           про санітарно-гігієнічне обстеження партії

        продовольчої сировини та харчових продуктів, що

                      надходять по імпорту

           від "___" _____________________ 19 ___ р.

    Мною, _______________________________________________________

             (прізвище, ім'я, по батькові, посада)

_________________________________________________________________,

в присутності ____________________________________________________

__________________________________________________________________

проведено санітарне обстеження партії (партій) ___________________

_________________________________________________________________,

що надійшла в Україну з __________________________________________

                           (назва країни та дата надходження)

__________________________________________________________________

через ____________________________________________________________

         (назва порту (морського), залізничної станції,

                         прикордонного

__________________________________________________________________

                      пункту на автотрасі)

транспортним засобом _____________________________________________

В процесі якого встановлено:

    1. Країна-експортер _________________________________________

    2. Фірма-постачальник _______________________________________

    3. Обсяг партії (партій) ____________________________________

    4. Замовник _________________________________________________

    5. Одержувач ________________________________________________

    6. Транспортна накладна від ______________ N ________________

    7. Сертифікат якості від __________________ N _______________

__________________________________________________________________

__________________________________________________________________

                     (гігієнічні показники)


Додаток 3

------------------------------------------------------------------

|МОЗ України             |                                       |

|------------------------|                                       |

|Назва установи          |                                       |

------------------------------------------------------------------

                          Направлення

       на проведення лабораторних досліджень продовольчої

        сировини та харчових продуктів, що надходять по

                            імпорту

                від "___" ______________ 19__ р.

    Назва установи, куди направляються зразки на дослідження

__________________________________________________________________

    Характеристика партії імпортованого продовольчого вантажу

1. Вид продовольчої сировини,   5. Пункт

харчового                       ввозу

продукта                        ___________________________

(необхідні підкреслити)

_______________________

2. Країна експортер             6. Дата

_______________________         надходження

                                ___________________________

3. Фірма-постачальник           7. Сертифікат

_______________________         якості, від

                                ___________________________

4. Обсяг партії

_______________________

Характеристика зразків для

дослідження:

1. Кількість зразків            3. Упаковка

_______________________         ___________________________

2. Маса (об'єм зразка)          4. Маркірування

_______________________         ___________________________

    Відбір зразків зроблено згідно з ____________________________

                                      (назва документа, по якому

__________________________________________________________________

                    робиться відбір зразків)

    Мета дослідження ____________________________________________

                          (санітарно-гігієнічні показники,

__________________________________________________________________

                      які треба визначити)

    Результати лабораторних      досліджень,     проведених     в

санепідстанціях

__________________________________________________________________

__________________________________________________________________

__________________________________________________________________

                                Головний лікар СЕС ______________

    8. Контрактова документація від ___________ N _______________

__________________________________________________________________

                     (гігієнічні показники)

    9. Умови      транспортування       вантажу       відповідали

санітарно-гігієнічним    вимогам,    не   відповідали   (необхідне

підкреслити)

__________________________________________________________________

    10. Результати огляду партії ________________________________

__________________________________________________________________

__________________________________________________________________

__________________________________________________________________

11. Зроблено відбір проб: так, ні (необхідне підкреслити)

12. Акт відбору проб від ___________________ N ______________

13. За результатами санітарно-гігієнічного обстеження винесено постанову: так, ні (необхідне підкреслити)

                     Від __________________ N ___________________

                     Підпис санітарного лікаря __________________

                     Підписи присутніх осіб _____________________

                     ____________________________________________

                     ____________________________________________

                     ____________________________________________


Додаток 4

------------------------------------------------------------------

|МОЗ України             |                                       |

|------------------------|                                       |

|Назва установи          |                                       |

------------------------------------------------------------------

                            Висновок

         за умовами реалізації продовольчої сировини та

          харчових продуктів, що надходять по імпорту

             від "___" ___________________ 19__ р.

    Розглянувши матеріали _______________________________________

                                      (перелічити)

__________________________________________________________________

      (по гігієнічній експертизі партії імпортних харчових

                           продуктів)

__________________________________________________________________

_________________________________________________________________,

              (найменування продовольчого вантажу)

який надійшов з __________________________________________________

                   (країна-експортер, фірма-виготовлювач)

за контрактом від ______________________ N _______________________

транспортна накладна від _______________ N _______________________

    Враховуючи результати лабораторних досліджень

__________________________________________________________________

              (перерахувати гігієнічні показники)

__________________________________________________________________

                       (фактичний зміст)

і керуючись "Основами законодавства України про охорону здоров'я",

Положенням  про  державний  санітарний  нагляд,  вважаю   можливим

використовувати  партії  імпортних харчових продуктів в харчуванні

населення без обмежень, за умови (необхідне підкреслити)

__________________________________________________________________

__________________________________________________________________

                 Головний державний санітарний лікар

                 ________________________________________________

                           (найменування адміністративної

                                     території)

                 ________________________________________________

                            (прізвище, ім'я по батькові)

                                               __________________

                                                     (підпис)


Додаток 5

------------------------------------------------------------------

|МОЗ України             |                                       |

|------------------------|                                       |

|Назва установи          |                                       |

------------------------------------------------------------------

                           Постанова

         про тимчасову (остаточну) заборону реалізації

        продовольчої сировини та харчових продуктів, що

                      надходять по імпорту

               від "___" _______________ 19__ р.

    Ця постанова винесена мною, _________________________________

                                   (прізвище, ім'я по батькові,

_________________________________________________________________.

                            посада)

У процесі санітарного обстеження встановлено:

Країна-експортер                      Фірма-постачальник

___________________________________   ___________________________

Обсяг партії                          Упаковка

___________________________________   ___________________________

Замовник __________________________   Одержувач _________________

Пункт ввозу                           Транспортний засіб

___________________________________   ___________________________

Транспортна накладна від              Сертифікат якості від

___________________________________   ___________________________

                                      ___________________________

    Сертифікат якості ___________________________________________

__________________________________________________________________

    Умови транспортування           вантажу           відповідали

санітарно-гігієнічним    вимогам,    не   відповідали   (необхідне

підкреслити).   Зроблено   відбір   проб:   так,   ні   (необхідне

підкреслити).   Акт   відбору  проб  (________)  від  _________  N

__________________________________________________________________

    Показання до відбору проб ___________________________________

__________________________________________________________________

    Мета дослідження ____________________________________________

__________________________________________________________________

Зразки направлені, досліджені в лабораторії (необхідне підкреслити)

__________________________________________________________________

           (вказати найменування та адресу установи)

    Результати лабораторних досліджень __________________________

__________________________________________________________________

------------------------------------------------------------------

|   N    |     Найменування     |   Вміст в    |   Встановлений  |

|  п/п   |     гігієнічного     |    пробі     |    норматив     |

|        |      показника       |              |                 |

|--------+----------------------+--------------+-----------------|

|--------+----------------------+--------------+-----------------|

|--------+----------------------+--------------+-----------------|

------------------------------------------------------------------

На підставі викладеного, а також, керуючись Основами законодавства України про охорону здоров'я, Положенням про державний санітарний нагляд, партія імпортованих продовольчої сировини та харчових продуктів (необхідне підкреслити) кваліфікується:

- як така, що не відповідає санітарно-гігієнічним вимогам і не може бути реалізована для харчових цілей;

    - не  може  бути   реалізована   до   одержання   результатів

лабораторних досліджень

__________________________________________________________________

                    (необхідне підкреслити)

    Головний державний

    санітарний

    лікар      __________________________________________________

                   (найменування адміністративної території)

    М.П.                           (підпис)

Інструкція по заповненню тимчасової медичної форми "Висновок щодо умов реалізації продовольчої сировини та харчових продуктів, що надходять по імпорту"

I. Загальні положення

1. Ця Інструкція обов'язкова для усіх санітарно-епідеміологічних станцій Міністерства охорони здоров'я України, які здійснюють державний нагляд за якістю харчових продуктів і продовольчою сировиною, що надходять по імпорту, і дозволяє враховувати підсумки діяльності фахівців санепідстанцій по даному розділу роботи.

2. Висновок є офіційним документом, який оформляється на заключному етапі гігієнічної експертизи та служить підставою для вирішення питання щодо умов реалізації імпортних харчових продуктів.

3. Строк дії: з моменту затвердження до......................

4. Облікова форма зберігання в справах санепідстанцій - 10 років.

II. Правила заповнення Висновку щодо умов реалізації продовольчої сировини та харчових продуктів, що надходять по імпорту

1. Висновок складається фахівцями санепідстанції в тому числі в пункті ввозу (головним державним санітарним лікарем, його заступником, санітарним лікарем) та підписується головним державним санітарним лікарем адміністративної території, басейну порту або лінійної дільниці та засвідчується печаткою санепідстанції. Кількість примірників облікової форми визначається, виходячи з числа кінцевих одержувачів імпортної харчової продукції.

2. Підставою для оформлення "Висновку" служать документи, складені фахівцями санепідслужби на попередніх етапах гігієнічної експертизи "Акт санітарно-гігієнічного обстеження імпортних харчових продуктів", а також результати лабораторних досліджень зразків імпортних харчових продуктів.

3. При заповненні облікової форми в обов'язковому порядку проставляється її реєстраційний номер, згідно з реєстраційним номером з журналу. Дата проставляється на дані винесення "Висновку".

4. В рядку "Найменування продовольчого вантажу" вказується конкретна назва харчового продукта, продовольчої сировини, що підлягають гігієнічній експертизі.

5. Рядок "Країна-експортер", "Фірма-виготовлювач", "За контрактом від _____________ N ______________" заповнюється відповідно до "Інструкції по заповненню тимчасової медичної облікової форми". Постанова про тимчасову (остаточну) заборону реалізації імпортних харчових продуктів - аналогічно однойменним рядкам "Постанови".

6. В рядок "Результати лабораторних досліджень" слід вписати ті гігієнічні показники, що визначаються, фактичний вміст яких в дослідній пробі перевищує (концентрацію) установлений для конкретних речовин в імпортованих харчових продуктах та продовольчій сировині.

7. У заключній частині документа вказується можливість реалізації продовольчого вантажу; без обмежень або при визначених умовах, які формулюються у вільних рядках форми.

Надруковано:

Головне санітарно-епідеміологічне управління Міністерства охорони здоров'я України. "Збірник важливих офіційних матеріалів з санітарних і протиепідемічних питань", Том VI, Частина 1, Київ, 1997 р.


-->


На сайті також шукають: Евкаліпт, Флуцинар інструкція, Калган застосування, Диклоберл ретард побічні дії, Нольпаза протипоказання