Нормативна база

Лікарські засоби

Інші розділи

Зворотній зв'язок

Про стан імунітету населення України до дифтерії та правцю

№ 545; прийнятий: 24-11-2003; чинний
Видавник: Міністерство охорони здоров'я України
Тип документа: Наказ


МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ'Я УКРАЇНИ

Н А К А З

24.11.2003  № 545

Про стан імунітету населення України до дифтерії та правцю

Проведення масової імунізації різних верств населення України проти дифтерії в період епідемії зумовило стрімке зменшення інтенсивності епідемічного процесу цієї інфекції. Відносно 1995 р. - піку епідемії - у 2002 р. захворюваність на дифтерію знизилась у 18 разів, токсигенного носійства - у 23 рази. Показники смертності зменшились у 20 разів.

Протягом останніх трьох років у країні виявлена тенденція до деякої активізації цієї інфекції. В 2001 р. спостерігався ріст основних показників епідемічного процесу дифтерії серед дитячого населення: на 7 випадків зросла захворюваність дітей до 6 років, на 16,8% збільшилась кількість носіїв токсигенних штамів коринебактерій дифтерії серед школярів. Епідситуація в 2002 р. характеризувалась значною активізацією захворюваності на дифтерію серед дорослого населення у м. Києві (ріст у 2,5 рази проти 2001 р.), що призвело до збільшення показника захворюваності серед дорослих в цілому по Україні. В 2003 р. зросла ураженість дитячого населення столиці (за 9 місяців поточного року захворюваність збільшилась у 4 рази порівняно з минулим роком, носійство токсигенних форм збудника дифтерії - вдвічі).

Масова імунізація населення асоційованими дифтерійно-правцевими вакцинами зумовила відчутне зниження захворюваності на правець:

у 2000-2002 рр. при відсутності захворювань серед дітей до 14 років показник серед дорослих старших вікових груп тримається на рівні 0,1 на 100 тис. населення (в середньому до 40 випадків у рік). Випадки захворювань реєструються щорічно майже у всіх областях України, АР Крим та м. Києві. Залишається надзвичайно високою летальність від правця (85-95%).

Тривалий імунологічний моніторинг свідчить, що сучасна епідеміологічна ситуація зумовлена поступовим падінням напруженості популяційного імунітету до дифтерії та правцю. Високий рівень специфічного імунітету до цих інфекцій, який сформувався після масової імунізації (80,0% захищених від дифтерії та 95,0% - від правцю), зберігався лише протягом двох років . Починаючи з 1999 р., кількість захищених проти дифтерії осіб зменшилась до 67,5%, кількість високозахищеного населення скоротилась вдвічі. Спостерігається падіння напруженості популяційного імунітету до правцю, що проявляється у скороченні прошарку населення з титром антитіл понад 1,0 МО/мл.

З метою покращення епідеміологічного нагляду за дифтерією та правцем, координації заходів по контролю за імунопрофілактикою, своєчасного прогнозування епідситуації та оперативного впливу на імунологічну захищеність населення окремих територій  НАКАЗУЮ:

1. Міністру охорони здоров'я Автономної Республіки Крим, начальникам управлінь охорони здоров'я обласних, Севастопольської міської, Головного управління охорони здоров'я та медичного забезпечення Київської міської державних адміністрацій, головним державним санітарним лікарям Автономної Республіки Крим, областей, міст Києва та Севастополя, водного, залізничного, повітряного транспорту:

1.1. Взяти під особистий контроль здійснення перевірок повноти охоплення додатковими щепленнями контактних у вогнищах дифтерії (при виникненні випадків захворювання та носійства збудника дифтерії) згідно наказу МОЗ України № 276 від 31.10.2000 "Про порядок проведення профілактичних щеплень в Україні".

1.2. Забезпечити щорічне проведення обов'язкового дослідження напруженості популяційного імунітету до дифтерії та правцю серед здорового населення, наказ МЗ СРСР від 04.03.1982 № 209 "О создании Всесоюзного центра и сети опорных пунктов по слежению за состоянием коллективного иммунитета населения страны к инфекциям, управляемым средствами специфической профилактики".

1.3. Результати вивчення популяційного імунітету до дифтерії та правцю необхідно щорічно до 1 лютого направляти до Львівського НДІ епідеміології та гігієни МОЗ України. Для визначення рівнів специфічних антитіл в МО/мл вказувати активність дифтерійного та правцевого діагностикумів.

2. В.о. директора Львівського НДІ епідеміології та гігієни (Тарасюк О.О.) забезпечити узагальнення результатів вивчення напруженості імунітету до дифтерії та правцю по кожній адміністративній території країни. Інформацію щодо імунологічного захисту населення України проти дифтерії та правцю подавати до Департаменту державного санітарно-епідеміологічного нагляду та до Центральної санітарно-епідеміологічної станції МОЗ України щороку до 1 травня поточного року.

3. Контроль за виконанням наказу покласти на начальника управління профілактики інфекційних захворювань Мухарську Л.М.

Перший заступник Міністра,
Головний державний
санітарний лікар України


О.В.Лапушенко


-->


На сайті також шукають: Крушини кора, Орасепт інструкція, Нотта застосування, Вокадин побічні дії, Простамед протипоказання