Нормативна база

Лікарські засоби

Інші розділи

Зворотній зв'язок

СКІНОРЕН®
Назва: СКІНОРЕН® | Шукати СКІНОРЕН® в аптеках →
Міжнародна непатентована назва: Azelaic acid
Виробник: "Schering S.p.A" підрозділ компанії "Schering AG";"IIntendis Manufacturing S.p.A." підрозділ компанії "Schering AG" для "Intendis GmbH Berlin", Італія/Німеччина/Німеччина
Лікарська форма: Гель
Форма випуску: Гель 15% для зовнішнього застосування по 5 г, або 30 г, або 50 г у тубах
Діючі речовини: 100 г гелю містять кислоти азелаїнової мікронізованої - 15.0 г
Допоміжні речовини: Лецитин, тригліцериди з середньою довжиною ланцюга, полісорбат 80, пропіленгліколь, кислота поліакрилова, натрію гідроксид, натрію едетат, вода очищена, кислота бензойна
Фармакотерапевтична група: Антисептичні препарати
Показання: Запальні та незапальні форми звичайного акне (вугрева хвороба), розацеа.
Термін придатності: 3р.
Номер реєстраційного посвідчення: UA/1074/01/01
Термін дії посвідчення: з 14.05.2004 до 14.05.2009
Термін дії реєстраційного посвідчення закінчився.
Пошук даних про реєстрацію препарату СКІНОРЕН®
АТ код: D10AX03
Наказ МОЗ: 657 від 01.12.2005


Інструкція для застосування СКІНОРЕН®

ІНСТРУКЦІЯ

для медичного застосування препарату

СКІНОРЕН®

(SKINOREN® )

 

Загальна характеристика:

міжнародна назва: azelaiс acid;

основні фізико-хімічні властивості: білий або жовтувато-білий гель;

склад: 1 г гелю містить 0,15 г (15%) мікронізованоїазелаїнової кислоти;

допоміжні речовини: лецитин, три гліцериди середньої довжини ланцюга, полісорбат 80, пропіленгліколь, кислота полі акрилова, натрію гідроксид, натріюедетат, вода очищена, кислота бензойна.

Форма випуску. Гель для зовнішнього застосування.

Фармакотерапевтична група. Місцевий засіб для лікування акне та розацеа. Дерматопротекторний засіб. Код АТС D10AХ 03.

Фармакологічні властивості.

Фармакодинаміка. Скінорен має антибактериальні, противугреві тадепігментуючі ефекти:

азелаїнова кислота, є активною речовиною препарату Скінорен, затримує зростання пропіонових бактерій, які беруть участь в утворенні акне, а також уповільнює утворення жирних кислот, які сприяють виникненню акне;

позитивний терапевтичний ефект на характерне для акне утвореннякомедонів (вугрів) зумовлений впливом азелаїнової кислоти на процес ороговіння клітин епідермісу.

Гель Скінорен уражає бактерії (Propionibacterium acnes), що відіграють суттєву роль в утворенні акне. Він також знижує ріст ороговілих клітин шкіри, що закупорюють пори шкіри і, таким чином, спричинюють утворення чорних і білих цяток.

Фармакокінетика. Препарат практично не всмоктується в системнийкровотік

( близько 3,6 % при нанесенні на шкіру 5 г гелю). Частина кислоти, щовсмокталась у системний кровотік, виводиться нирками в незміненому стані, частина - у вигляді дикарбонових кислот, що утворюються в результаті бета-окислення.

Показання для застосування.

Лікування запальних і незапальних форм звичайного акне (вугревахвороба), розацеа.

Спосіб застосування та дози.

Перед застосуванням гелю Скінорен шкіру слід ретельно промити водою абом’яким косметичним очищувальним засобом. Після цього, перед застосуванням гелю,

шкіру повністю висушують. Невелику кількість гелю Скінорен 2 рази надень (вранці та ввечері) наносять на уражені ділянки шкіри і м’яко втирають. Приблизно 2,5 см гелю достатньо для всієї поверхні обличчя.

У випадку надмірного подразнення шкіри (див. “Побічна дія”) частоту застосування гелю Скінорен слід тимчасово зменшити до 1 разу на день, до зникнення подразнення, або ж перервати терапію на декілька днів.

Тривалість курсу лікування може змінюватися залежно від індивідуальної картини захворювання й визначатися ступенем його вираженості. Відчутне покращання спостерігається, як правило, приблизно через 4 тижні. Проте для досягнення оптимального результату рекомендується регулярно застосовувати препарат Скінорен протягом кількох місяців.

Побічна дія.

У поодиноких випадках, перш за все на початку терапії, може спостерігатися місцеве подразнення шкіри (наприклад почервоніння та лущення шкіри, відчуття сухості шкіри, свербіж і печіння). Однак у більшості випадків подразнення незначне і звичайно минає під час лікування. Рідко спостерігалисьвисипання на шкірі (контактний дерматит).

У виняткових випадках можуть спостерігатися алергійні шкірні реакції (наприклад висипання) (див. також “Протипоказання”).

Якщо Ви помітили будь-які небажані ефекти, не зазначені у цьому листку-вкладиші, або якщо Ви не впевнені щодо дії цього препарату, просимо повідомити про це свого лікаря.

Протипоказання.

Не використовуйте гель Скінорен за наявності у Вас підвищеної чутливості до будь-яких компонентів гелю, особливо, до пропіленгліколю.

Передозування. Якщо виражене подразнення шкіри не зникає, лікування слід припинити до зникнення подразнення і звернутися до лікаря перед поновленням лікування.

Особливості застосування.

Виключно для зовнішнього застосування. Гель Скінореннаноситься тільки на уражені ділянки шкіри.

Не допускайте потрапляння гелю Скінорен в очі. У разі випадкового контакту гелю Скінорен з очами негайно промийте їх великою кількістю води.

Вплив на здатність керувати машинами та механізмами. Не встановлений.

Вагітність та лакція. Дослідження, які проведені на тваринах, невиявили ніяких ознак ризику при використанні препарату в період вагітності та лактації, враховуючи дуже низьку токсичність препарату.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами.

Дотепер випадків взаємодії з іншими ліками не описано. Источник

Умови та термін зберігання. Зберігати при температурі не вище 25 °С, в недоступному для дітей місці. Термін придатності – 3 роки.

Смотрите также: Цены на Скинорен в аптеках




На сайті також шукають: Рефортан, Синкумар інструкція, Цедекс застосування, Сольвенцій побічні дії, Азакс протипоказання