Нормативна база

Лікарські засоби

Інші розділи

Зворотній зв'язок

КЕТОТИФЕН
Назва: КЕТОТИФЕН | Шукати КЕТОТИФЕН в аптеках →
Міжнародна непатентована назва: Ketotifen
Виробник: ТОВ "Дослідний завод "ГНЦЛС" м. Харків, Україна
Лікарська форма: Таблетки
Форма випуску: Таблетки по 1 мг № 10, № 10х3 у блістерах, № 30 у банках
Діючі речовини: 1 таблетка містить: кетотифену фумарату в перерахуванні на кетотифен 1 мг
Допоміжні речовини: Лактози моногідрат, целюлоза мікрокристалічна, магнію стеарат, тальк, кремнію діоксид колоїдний безводний (аеросил 300)
Фармакотерапевтична група: Препарати, які гальмують вивільнення та активність гістаміну та інших "медіаторів" алергії та запалення
Показання: Тривала профілактика нападів БА, алергійного бронхіту, астматичних синдромів при сінній лихоманці; профілактика та лікування полісистемних алергійних захворювань
Термін придатності: 3 роки.
Номер реєстраційного посвідчення: UA/1942/02/01
Термін дії посвідчення: з 06.08.2007 по 06.08.2012
Термін дії реєстраційного посвідчення закінчився.
Пошук даних про реєстрацію препарату КЕТОТИФЕН
АТ код: R06AX17
Наказ МОЗ: 166 від 17.03.2009


Інструкція для застосування КЕТОТИФЕН

IНСТРУКЦIЯ

для медичного застосування препарату

КЕТОТИФЕН

(KETOTIFENUM)


Загальна характеристика:

мiжнародна та хімічна назви: ketotifen; [4,9-дигідро-4-(1-метил-4-піперидиліден)-10 Н-бензо-[4,5]-циклогепта-[1,2-b]-тіофен-10-он (гідрофумарат)];

основнi фiзико-хiмiчні властивостi: таблетки білого зі злегка сіруватим відтінком кольору;

склад: 1 таблетка містить кетотифену фумарату – 0,001 г;

допоміжні речовини: цукор молочний, целюлоза мікрокристалічна, магнію стеарат, тальк, аеросил.


Форма випуску. Таблетки.


Фармакотерапевтична група. Антигістамінні засоби для системного застосування.

Код АТС R06A  X17


Фармакологічні властивості.

Фармакодинаміка. Кетотифен запобігає викиду біологічно активних речовин (гістаміну, лейкотрієнів, лімфокінів, повільно реагуючої субстанції анафілаксії) опасистими клітинами.

Препарат пригнічує сенсибілізацію еозинофільних гранулоцитів рекомбінантними цитокінами людини і накопичення еозинофілів у дихальних шляхах.

Кетотифен пригнічує гіперреактивність дихальних шляхів, пов'язану із впливом факторів активації тромбоцитів і/або дією алергенів.

Кетотифен викликає значну і тривалу неконкурентну блокаду Н1-гіста мінових рецепторів.

Фармакокінетика. Препарат при прийомі внутрішньо всмоктується практично повністю, біодоступність його становить приблизно 50 % за рахунок ефекту первинного проходження крізь печінку. Час   досягнення   максимальної   концентрації в плазмі крові становить 2-4 год, зв'язування з білками плазми крові становить 75 %. Кетотифен виділяється із організму в дві фази, причому період напів виведення короткої фази становить 3-5 год, а більш подовженої – 21 год. Основна частина прийнятої дози виводиться із сечею протягом 48 годин у вигляді метаболітів (60-70 %). Головний метаболіт – N-глюкуронід – практично не має фармакологічної активності. Характер метаболізму препарату у дітей такий, як і у дорослих, однак кліренс кетотифену більш високий.


Показання для застосування. Кетотифен призначають для профілактики бронхоспазму, астматичних нападів і гострих алергічних реакцій (гостра і хронічна кропив'янка, атопічний дерматит, риніт, кон'юнктивіт), для зменшення дози і/або відміни гормональних препаратів (глюкокортикостероїдів) і бронходилататорів при їх спільному застосуванні. Терапевтичний ефект при застосуванні Кетотифену розвивається повільно, протягом 1-2 місяців. Кетотифен не ефективний у плані купірування нападу астми, що почався або гострого алергічного стану.


Спосіб застосування та дози. Препарат призначають дорослим внутрішньо по 1 таблетці 2 рази на день – вранці та ввечері під час прийому їжі. При необхідності добову дозу збільшують до 4 мг, розділивши на 2 прийоми. Дітям у віці старше 3 років препарат призначають по 1 мг 2 рази на добу.


Побічна дія. При прийомі препарату може з'явитись сонливість, сухість у роті, запаморочення, уповільнення психічних реакцій, яке зазвичай зникає після декількох днів прийому. Дуже рідко спостерігається збільшення маси тіла, яке зумовлене підвищенням апетиту.


Протипоказання. Кетотифен не слід застосовувати у дітей віком до 3 років, при ва-гітності, в період лактації, при підвищеній чутливості до кетотифену.


Передозування. Симптоми гострого передозування кетотифену - стан сплутаної свідомості і дезорієнтація, тахікардія і зниження артеріального тиску, судоми і підвищена збудливість (особливо у дітей), сонливість і тяжкий седативний ефект, кома.

Лікування передозування кетотифену симптоматичне: промивання шлунку, моніторінг показників серцево-судинної системи. У випадку психомоторного збудження і розвитку судомного синдрому призначають барбітурати з коротким часом дії і бензодіазепіни.


Особливості застосування. Пацієнти, які приймають кетотифен, повинні утримуватися від потенційно небезпечних видів діяльності, які потребують підвищеної уваги (водіння транспортних засобів, робота на машинах і механізмах, тощо).

Вагітність і лактація.

Застосування препарату протипоказане.


Взаємодія з іншими лікарськими засобами. При сумісному застосуванні препарату з пероральними сахарознижуючими засобами можливий розвиток тромбоцит опенії, у зв'язку з чим необхідно проводити постійний контроль кількості тромбоцитів у крові.

При сумісному застосуванні кетотифен посилює дію седативних, снодійних, протигіс-тамінних препаратів, алкоголю.


Умови та термiн зберiгання. Зберігати в захищеному від світла місці, недоступному для дітей. Термін зберігання – 3 роки.


Умови відпуску. За рецептом.


Упаковка. По 30 таблеток в пеналах.


Виробник. Філія ТОВ “Дослідний завод “ГНЦЛС”. Источник


Адреса. Україна, м. Харкiв, вул. Воробйова, 8.


Смотрите также: Цены на Кетотифен в аптеках


Загрузка...На сайті також шукають: Евкаліпт, Касодекс інструкція, Ремантадин застосування, Кардіостад побічні дії, Метилурацил протипоказання