І Н С Т Р У К Ц І Я
для медичного застосування препарату
П І Р А Н Т Е Л
(P Y R A N T E L)
Загальна характеристика:
міжнародна та раціональна хімічна назви: Pyrantel; 1,4,5,6 – тетрагідро – 1 – метил – 2 – [транс – 2 – ( 2 – тієніл) - вініл] – піримідин;
основні фізико-хімічні властивості: від світло-жовтого до жовтого кольору гомогенна суспензія;
склад: 5 мл суспензії містять пірантелу памоату еквівалентно пірантелу 250 мг;
допоміжні речовини: кислота сорбітова, сахароза, xanthan смола, натрію метилпарабен, натрію пропіл парабен, сорбіту 70% розчин, полісорбат 80, ароматизатор шоколадний, ароматизатор крем-сода розчинний, кислота лимонна, вода очищена.
Форма випуску. Суспензія для перорального застосування.
Фармакотерапевтична група. Протигельмінт ні засоби. Похідне тетрагідропіримідину. Пірантел. Код АТС Р 02С С 01.
Фармакологічні властивості.
Фармакодинаміка. Пірантел активний відносно Enterobius vermicularis, Ascaris lumbricoides, Ankylostoma duodenale, Necator americanus, Trichostrongylus columbriformis і orientalis, помірну дію справляє на Trichocephalus trichiurus. Деполяризуючий ефект пірантелу приводить до розвитку нейром’язової блокади і внаслідок цього до спастичного паралічу м’язів гельмінтів, що сприяє їх виведенню з каловими масами. Препарат діє на зрілі та незрілі форми чутливих до препарату гельмінтів. Міграційні стадії черв’яків не зачіпаються.
Фармакокінетика. Пірантелу памоат погано всмоктується зі шлунково-кишкового тракту (менше 3,8 %). Після прийому внутрішньо в дозі 10 мг/кг концентрація в плазмі становить 0,005 – 1,13 мкг/мл протягом 1 – 3 годин. Мінімальна кількість препарату частково метаболізується в печінці до N–метил –1,3–пропан діаміну. Більше 50% препарату виділяється у незміненому вигляді з калом після прийому внутрішньо, не більше 7 % препарату виводиться із сечею у незміненому вигляді та у вигляді N–метил – 1,3–пропан діаміну.
Показання для застосування. Лікування ентеробіозу, аскаридозу, анкілостомозу, некаторозу, стронгілоїдозу, трихоцефальозу.
Спосіб застосування та дози. Пірантел приймають внутрішньо 1 раз на добу. Нема потреби використовувати проносні засоби або утримуватись від прийому їжі перед застосуванням Пірантелу. Рекомендована доза Пірантелу для дорослих і дітей становить 10 мг активної речовини на 1 кг маси тіла. Максимальна доза – 1 г внутрішньо одноразово. Залежно від віку і маси тіла призначають дітям від 6 місяців до 2 років 125 мг (2,5 мл), від 2 до 6 років – 250 мг (5 мл), від 6 до 12 років – 500 мг (10 мл), старше 12 років і дорослим з масою тіла до 75 кг – 750 мг (15 мл), дорослим з масою тіла більше 75 кг – 1 000 мг (20 мл) 1 раз на добу.
Пірантел можна приймати у будь-який час, незалежно від вживання їжі або напоїв.
У випадку інвазії гостриками (або круглими черв’яками) рекомендують повторити лікування через 3 тижні.
У разі зараження лише самими аскаридами можна лікувати Пірантелом у дозі 5 мг/кг маси тіла одноразово.
При тяжких зараженнях деякими некатор американус (анкілостомами) рекомендована доза становить 20 мг/кг маси тіла, котру приймають внутрішньо у вигляді разової дози 2 дні поспіль.
Побічна дія. Пірантел добре переноситься. Зрідка можливі нудота, блювання, діарея, головний біль і запаморочення.
Можуть виникати сонливість, безсоння та алергічні реакції.
Протипоказання. Пірантел протипоказаний при підвищеній чутливості до препарату, жінкам у періоди вагітності та годування груддю, дітям до 6 місяців.
Передозування. При прийомі препарату в дуже високих дозах може підсилюватись його побічна дія. Лікування: промивання шлунка, проносні засоби, симптоматична терапія.
Особливості застосування. Пірантел слід з обережністю призначати хворим з порушеннями функції печінки.
В окремих випадках при застосуванні Пірантелу може виникати запаморочення, тому слід додержуватись обережності за необхідності керувати транспортними засобами та виконувати роботи, які потребують швидкої психологічної реакції.
Пірантел слід приймати одночасно всім членам родини чи групи людей.
Перед використанням суспензію збовтати. Після закінчення лікування необхідно провести контрольне дослідження на наявність яєць паразитів.
Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Пірантел не можна приймати разом з піперазин ом, оскільки їх дія взаємно антагоністична. Не слід приймати Пірантел одночасно з левамізолом, тому що відбувається підсилення токсичності останнього. При одночасному застосуванні Пірантел може підвищувати концентрацію теофіліну.
Умови та термін зберігання. Зберігати при температурі до +25ОС у сухому, захищеному від світла та недоступному для дітей місці. Термін придатності – 3 роки.
Умови відпуску. За рецептом.
Упаковка. 15 мл суспензії у скляному флаконі з мірним ковпачком; 1 флакон у картонній коробці.
Виробник. Дженом Біотек ПВТ. ЛТД.
Адреса.
504, Делфі, Хіранандані Гарденс, Источник
Повай, Мумбай, 400 076, Індія.