ІНСТРУКЦІЯ
для медичного застосування препарату
АКТОВЕГІН
(ACTOVEGIN)
Загальна характеристика:
основні фізико-хімічні властивості: прозорий, від безбарвного до слабо жовтого кольору розчин, практично вільний від часток;
склад: 1 мл розчину містить: депротеінізований гемодериватіз крові телят 10 мл або 20 мл, еквівалентно 4,0 мг сухої маси або 8,0 мг сухоїмаси;
допоміжні речовини: натрію хлориду, вода дляін’єкцій.
Форма випуску. Розчин для інфузій.
Фармакотерапевтична група. Засоби, що впливають на систему травлення і метаболічні процеси.
Код АТС А 16АХ 10.
Фармакологічні властивості. Фармакодинаміка. Актовегін містить тільки фізіологічні речовини з молекулярною масою менш 5000 дальтон. Намолекулярному рівні цей препарат спричиняє збільшення утилізації і споживання кисню ( підвищує стійкість до гіпоксії), підвищує енергетичний метаболізм і споживання глюкози. Сумарний ефект цих процесів полягає в посиленні енергетичного стану клітини, особливо в умовах гіпоксії та ішемії.
Фармакокінетика. За допомогою фармакокінетичних методів неможливо вивчати фармакокінетичніхарактеристики (абсорбція, розподіл та елімінація активних інгредієнтів препарату) препарату Актовегін, оскільки він складається тільки з фізіологічних компонентів, які звичайно наявні в організмі.
Показання для застосування.
Метаболічні і судинні порушення головного мозку:
· синдром церебральної недостатності;
· ішемічні інсульти;
· черепно-мозкова травма.
Периферичні (артеріальні і венозні) судинні порушення і їх наслідки (артеріальна ангіопатія, ulcus cruris).
Загоєння ран:
· виразки різної етіології;
· трофічні порушення (пролежні);
· вторинні процеси загоєння.
Термічні і хімічні опіки:
Радіаційні ураження шкіри, слизових оболонок, нервової тканини.
Для лікування дітей препарат не використовувався.
Спосіб застосування та дози. Розчин Актовегіну 10% та 20% застосовується длявнутрішньо венної або внутрішньо артеріальної інфузії.
Як і при використанні всіх інших препаратів, призначених для парентерального введення, перед інфузією розчину Актовегіну необхідно пересвідчитися в цілосності флакона.
Доза препарату та спосіб його введення залежать від клінічної картини і тяжкості хвороби.
Актовегін ін фузійний розчин застосовують 250 мл надобу, внутрішньо венно або внутрішньоартеріально. Початкову дозу можна збільшити до 500 мл. Швидкість інфузії становить близько 2 мл/хв. Для досягнення бажаного ефекту може бути потрібно 10 – 20 інфузій. При інфузіях необхідно стежити затим, щоб розчин не попадав у поза судинні тканини.
Не додавайте інших ліків до ін фузійного розчинуАктовегіну.
Дозування при різних показаннях:
-Порушення кровообігу та метаболізму головного мозку: спочатку 250 - 500 мл внутрішньо венно на добу протягом 2 тижнів, далі по 250 мл внутрішньо венно декілька разів на тиждень протягом не менше 4 тижнів.
-Ішемічний інсульт: 250 – 500 мл внутрішньо веннощодня або декілька разів на тиждень протягом приблизно 2 – 3 тижнів.
-Артеріальна ангіопатія: 250 млвнутрішньоартеріально і внутрішньо венно щодня або декілька разів на тиждень; тривалість терапії – близько 4 тижнів.
-Ulcus cruris і інші в’ялотекучі виразки, опіки: 250мл внутрішньо венно щодня або декілька разів на тиждень залежно від швидкості загоєння, як доповнення до місцевої терапії Актовегіном.
-Профілактика та лікування радіаційних уражень шкіриі слизових оболонок: у середньому 250 мл внутрішньо венно за день до початку іщодня під час променевої терапії, а також протягом 2 тижнів після її закінчення.
Кратність введення від 1 до 3 разів залежно від тяжкості захворювання та стану хворого.
Побічна дія. У пацієнтів у поодиноких випадках можуть розвиватися алергічні реакції (наприклад, кропив’янка, набряки, пропасниця). Утаких випадках лікування Актовегіном необхідно припинити. При необхідності проводять стандартну терапію алергічних реакцій. При тяжких анафілактичних реакціях проводять відповідну невідкладну терапію (введення плазмозамінників, великих доз кортикостероїдів, катехоламінів).
Протипоказання. Гіпер чутливість до компонентів препарату.
Протипоказання до застосування ін фузійного розчинуАктовегіну ті ж, що і до застосування інших ін фузійних препаратів: декомпенсована серцева недостатність, набряк легенів, олігурія, анурія, затримка рідини в організмі.
Передозування. На сьогодні випадки передозування препаратомАктовегін не відомі.
Особливості застосування.
Період вагітності і годування груддю.
(Незважаючи на те, що на сьогодні немає даних про негативний вплив Актовегіну на здоров’я жінки або дитини при використанні цього препарату під час вагітності або лактації, необхідно ретельно оцінювати можливу користь від застосування Актовегіну з потенційним ризиком для дитини.)
Актовегін 10% ін фузійний розчин можна вводитивнутрішньо венно або внутрішньоартеріально. При цьому необхідно стежити за тим, щоб розчин не попадав у поза судинні тканини.
При багаторазових введеннях потрібно контролю ватиэлектролітний склад сироватки і водний баланс організму.
У зв’язку з можливістю виникнення анафілактичних реакцій спочатку рекомендується зробити пробне вливання 2 мл розчину.
Ін фузійний розчин має ледь жовтуватий відтінок. Інтенсивність забарвлення може варіювати від однієї партії до іншої залежно від особливостей використаних початкових матеріалів, однак це не позначається негативно на активності препарату або чутливості до нього.
Використовуйте тільки прозорі розчини.
Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Дані про взаємодію Актовегіну з іншими препаратами не відомі.
Умови та термін зберігання. Зберігати в захищеному від світла місці, при температурі не вище за 25˚ С! Источник
Термін придатності 5 років.