І Н С Т Р У К Ц І Я
для медичного застосування препарату
АМІНАЛОН
(AMINALON)
Загальна характеристика:
міжнародна та хімічна назви: acidum gamma-aminobutyricum; g - аміномасляна кислота;
основні фізико-хімічні властивості: таблетки круглої форми з двоопуклою поверхнею, вкриті оболонкою білого або білого із кремуватим відтінком кольору;
склад: 1 таблетка містить аміналону (гама-аміномасляної кислоти) 0,25 г;
допоміжні речовини: цукор-рафінад, полівінілпіролідон, магнію стеарат, борошно пшеничне, магнію карбонат основний, желатин, титану діоксид, тальк, віск.
Форма випуску. Таблетки, вкриті оболонкою.
Фармакотерапевтична група. Психостимулюючі та ноотропні засоби.
Код АТС N06B X23**.
Фармакологічні властивості.
Фармакодинаміка. Гама-аміномасляна кислота (ГАМК) - медіатор центральної нервової системи, який бере участь у процесах гальмування. Під її впливом посилюються енергетичні процеси мозку, покращується утилізація останнім глюкози, підвищується дихальна активність тканин, покращується кровозабезпечення. Препарат покращує динаміку нервових процесів у головному мозку, мислення, пам’ять, увагу, сприяє відновленню рухів та мови після порушення мозкового кровообігу, виявляє м’яку психостимулюючу дію. За характером дії препарат наближається до ноотропних засобів.
Фармакокінетика. Швидко всмоктується з травного каналу. В максимальній концентрації виявляється у плазмі крові. Кінцевим продуктом обміну ГАМК у тканинах є сукцинова кислота, яка включається в цикл Кребса. Частина препарату підлягає транс амінуванню з утворенням g-гуанідиномасляної кислоти, яка у печінці й нирках частково розпадається на ГАМК і сечовину. Також синтезується g-амінобутирилколін, ГАМК-пантоіл, гомокарнозин, менше – оксимасляна кислота. Продукти перетворення ГАМК і незмінний препарат екскретується з сечею, частково з вуглекислотою повітря, що видихається.
Показання для застосування. Недостатність мозкового кровообігу при атеросклерозі, артеріальній гіпертензії, хронічній церебрально-судинній недостатності, після інсультів і травм мозку з метою відновлення пам’яті, уваги, мовлення, підвищення рухової та психічної активності хворих, усунення запаморочення та головного болю, при динамічних порушеннях мозкового кровообігу; алкогольних енцефалопатіях та полі невритах, слабоумстві, для лікування симптомокомплексу захитування, дитячий церебральний параліч, наслідки черепно-мозкової травми у дітей, розумова відсталість у дітей.
Спосіб застосування та дози. Внутрішньо до їди. Дорослим призначають залежно від характеру та тяжкості захворювання по 0,5 - 1 г 3 рази на добу. Добова доза зазвичай становить для дорослих 1,5 - 3 г, для дітей від 1 до 3 років – 1 - 2 г на добу, від 4 до 6 років – 2 - 3 г на добу, старше 7 років – 3 г на добу. Добову дозу ділять на 3 прийоми.
Курс лікування триває від 2 - 3 тижнів до 2 - 6 місяців. При необхідності проводять повторні курси лікування. Для лікування та профілактики симптомокомплексу захитування призначають: дорослим по 0,5 г 3 рази на добу, дітям – по 0,25 г 3 рази на добу протягом 3 - 4 днів.
Побічна дія. У деяких випадках можливі нудота, блювання, порушення сну, відчуття жару, коливання артеріального тиску.
Протипоказання. Підвищена чутливість до компонентів препарату. Діти до 1 року.
Передозування. Можливі виникнення диспепсичних явищ, посилення вираженості симпотомів побічної дії. Специфічного антидоту немає, лікування – симптоматичне.
Особливості застосування. У перші дні прийому Аміналону необхідно контролю вати артеріальний тиск. В перші дні прийому необхідно утримуватись від керування транспортними засобами та роботи з потенційно небезпечними механізмами.
Застосування препарату в періоди вагітності та лактації
Питання щодо призначення препаратів Аміналону вагітним жінкам і матерям-годувальницям доцільно вирішувати з урахуванням співвідношення необхідності лікування для жінки та потенційної небезпеки препарату для дитини.
Взаємодія з іншими лікарськими засобами. При сумісному застосуванні з препаратами бензодіазепінового ряду (транквілізатори, проти судомні засоби), а також із седативними засобами (барбітурати) відзначається взаємне потенціювання ефекту. При комбінованому застосуванні з препаратами бензодіазепинового ряду кожну із лікарських речовин призначають в мінімальних або середніх ефективних дозах.
Умови та термін зберігання. Зберігати в сухому, захищеному від світла місці при температурі 15 - 25оС. Зберігати в недоступному для дітей місці.
Термін придатності – 2 роки.
Умови відпуску. Без рецепта.
Упаковка. По 10 таблеток у контурних чарункових упаковках, по 5 контурних чарункових упаковок в пачці; по 50 або 100 таблеток в пластмасовий контейнер.
.
Виробник. ВАТ “Вітаміни”. Источник
Адреса. Україна, 20300, Черкаська область, м. Умань, вул. Ленінської “Іскри”, 31.