Нормативна база

Лікарські засоби

Інші розділи

Зворотній зв'язок

ІНДАПАМІД
Назва: ІНДАПАМІД
Міжнародна непатентована назва: Indapamide
Виробник: Хемофарм АД, Сербія
Лікарська форма: Таблетки, вкриті оболонкою
Форма випуску: Таблетки, вкриті оболонкою, по 2,5 мг № 30
Діючі речовини: 1 таблетка містить: індапаміду 2,5 мг
Допоміжні речовини: Лактози моногідрат, повідон К 30, кросповідон, магнію стеарат, натрію лаурилсульфат, тальк, метилгідроксипропілцелюлоза, макрогол 6000, титану діоксид
Фармакотерапевтична група: Салуретики
Показання: Артеріальна гіпертензія легкого та середнього ступенів тяжкості.
Номер реєстраційного посвідчення: UA/6082/01/01
Термін дії посвідчення: з 19.03.2007 по 19.03.2012
Термін дії реєстраційного посвідчення закінчився.
Пошук даних про реєстрацію препарату ІНДАПАМІД
АТ код: C03BA11
Наказ МОЗ: 127 від 19.03.2007


    Інструкція для застосування ІНДАПАМІД

    ІНСТРУКЦІЯ

    для медичного застосування препарату

    ІНДАПАМІД

    ( INDAPAMID )


    Загальна характеристика :

    міжнародна та хімічна назви: Indapamidе;

    (RS)- 4-хлоро-3-сульфамол-N-(2-метил-2,3 дигідро-1Н-індол-1-іл) бензамід;

    основні фізико-хімічні властивості: круглі таблетки вкриті оболонкою, білого кольору;

    склад: 1 таблетка містить індапаміду 2,5 мг;

    допоміжні речовини: лактоза, повідон K 30, кросповідон, магнію стеарат, натрію лаурілсульфат, тальк, метилгідроксипропіл целюлоза, макроголь, титану діоксид.


    Форма випуску.  Таблетки, вкриті оболонкою.


    Фармакотерапевтична група. Нетіазидні діуретики з помірно вираженою активністю типу сульфамідів.   Код АТС   С 03В А 11.


    Фармакологічні властивості.

    Фармакодинаміка. Антигіпертензивний (діуретичний) засіб, похідне нетіазидних сульфонамідів. Індапамід викликає зниження тонусу гладеньких м'язів артерій (за рахунок зміни трансмембранного переносу іонів кальцію, зменшення гіпер чутливості судин до норадреналіну і ангіотензину), що призводить до зниження загального периферичного судинного   опору.   Індапамід стимулює синтез простагландину Е2, який   має судинорозширюю чий та гіпотензивний ефекти. Виявляє помірну діуретичну дію, що пов'язана з блокуванням реабсорбції іонів натрію, хлору, води і, меншою мірою іонів калію і магнію. Препарат не порушує метаболізму ліпідів   і не має негативного впливу   на вуглеводний   обмін, не впливає на загальний рівень холестерину, три гліцеридів, знижує рівень   фосфатів у крові. Терапевтичний ефект наступає через 7-8 днів, максимальна дія – через 4 тижні.

    Фармакокінетика. Після внутрішнього застосування індапамід швидко всмоктується,   максимальна концентрація в плазмі крові досягається через 2 - 2,5 год та становить 230 – 260 нг/мл. 71 - 79% індапаміду зв’язується з протеїнами плазми крові, переважно з 1 альфаглюкопротеїном. Широко розподіляється у   тканинах організму. Період напів виведення становить 14 год. Метаболізується   індапамід у печінці. Виводиться з сечею 7% в незміненому вигляді (протягом 48 годин) і 70% у вигляді метаболітів, та 23% з жовчю.


    Показання для застосування. Застосовують для   лікування   артеріальної гіпертензії легкої та середньої тяжкості.


    Спосіб застосування та дози. Дорослим призначають  2,5 мг на добу, а саме по 1 таблетці, краще вранці. У разі недостатності гіпотензивного ефекту дозу можливо збільшити до 5 мг на добу (за один прийом вранці). Збільшення дози препарату підсилює діуретичну дію.


    Побічна дія. Можливі: головний біль, стомлюваність,   судоми, пронос, шкірний висип та прискорене сечовипускання. У поодиноких випадках ортостатична гіпотензія.


    Протипоказання. Підвищена чутливість до препарату та його компонентів, а також до інших препаратів групи сульфамідів, гостре порушення мозкового кровообігу, гіперальдостеронізм, виражені порушення функції печінки та нирок, гіпокаліємія.



    Передозування. При передозуванні спостерігається нудота, блювання, слабкість, порушення шлунково-кишкових функцій, порушення водно-електролітного балансу. У важких випадках відмічалися гіпотензія і депресія дихання. Специфічних антидотів не має. Необхідно викликати блювання, промити шлунок та обережно   відрегулювати водно-електролітний баланс.


    Особливості застосування. З особливою обережністю призначають препарат хворим з порушенням функції печінки та нирок. В процесі лікування препаратом необхідний періодичний контроль електролітів у сироватці крові, у звязку з можливістю виникнення гіпокаліємії і порушення водно-електролітного балансу. Хворим з гіперурикемією та подагрою, що застосовують Індапамід, необхідний періодичний контроль сечової кислоти.

    Можливі прояви латентного діабету, а також зміни потреби в інсуліні. За рахунок зниження артеріального тиску препарат може впливати на здатність до керування   транспортними засобами та механізмами. Не слід призначати Індапамід   в період вагітності та годуванні груддю.


    Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Можливо потенціювання дії інших антигіпертензивних засобів   при одночасному застосуванні з Індапамідом. Не призначають одночасно з препаратами літію,   тому що збільшується ризик токсичності останнього (внаслідок зниження   ниркового кліренсу літію та підвищення його концентрації у плазмі крові). Індапамід може зменшити   артеріальну відповідь на норадреналін. Не слід призначати Індапамід з калій зберігаючи ми (спіронолактон, амілорид, триамтерен) сечогінними засобами. Одночасне застосування калій зберігаючих сечогінних засобів не виключає можливості розвитку зниження вмісту калію у сироватці крові.


    Умови та термін зберігання. Зберігати при температурі від 15° до 25° С, у захищеному від світла та вологи, недоступному для дітей місці. Термін зберігання  - 3 роки.


    Умови відпуску. За рецептом.


    Упаковка. № 30 (10х 3). По 10 таблеток, вкритих оболонкою, у контурній чарунковій упаковці; по 3 контурні чарункові упаковки у картонній упаковці.


    Виробник. «Хемофарм» АД, Сербія.


    Адреса.  26300 м. Вршац, Белградський шлях б/н, Источник

                                            тел.: 381/13/821345.






    На сайті також шукають: Санорин, Гексорал інструкція, Евра застосування, Бронхосан побічні дії, Протопик протипоказання