Нормативна база

Лікарські засоби

Інші розділи

Зворотній зв'язок

ДРОТАВЕРИНУ ГІДРОХЛОРИД
Назва: ДРОТАВЕРИНУ ГІДРОХЛОРИД
Міжнародна непатентована назва: Drotaverine
Виробник: РУП Борисовський завод медичних препаратів, м.Борисов, Мінська обл., Республіка Білорусь
Лікарська форма: Таблетки
Форма випуску: Таблетки по 0,04 г № 10, № 10х2 у контурних чарункових упаковках
Діючі речовини: 1 таблетка містить: дротаверину гідрохлориду - 0,04 г (40 мг)
Допоміжні речовини: Цукор молочний, крохмаль картопляний, тальк, кислота стеаринова
Фармакотерапевтична група: Спазмолітичні засоби, які розслаблюють гладкі м'язи кровоносних судин, а також бронхів та інших внутрішніх органів
Показання: Біль при спазмах гладеньких м”язів внутрішніх органів, виразкова хвороба шлунка і дванадцятипалої кишки (у комплексній терапії – для зняття больового синдрому спастичного характеру), кардіо- і пілороспазм; напади жовчо- і сечокам”яної хвороби, пієліт, цистит; спастичний запор, коліт, кишкова коліка внаслідок метеоризму, тенезми, спазми гладкої мускулатури при інструментальних дослідженнях; головний біль судинного походження, мігрень, синдром Меньєра; дисменорея, післяпологові перейми
Термін придатності: 2р.
Номер реєстраційного посвідчення: UA/6291/01/01
Термін дії посвідчення: з 28.04.2007 по 28.04.2012
Термін дії реєстраційного посвідчення закінчився.
Пошук даних про реєстрацію препарату ДРОТАВЕРИНУ ГІДРОХЛОРИД
АТ код: A03AD02
Наказ МОЗ: 680 від 21.09.2009


    Інструкція для застосування ДРОТАВЕРИНУ ГІДРОХЛОРИД

    ІНСТРУКЦІЯ

    для медичного застосування препарату

    ДРОТАВЕРИНУ ГІДРОХЛОРИД

    ( DROTAVERINE HYDROCHLORIDE )


    Загальна характеристика:

    міжнародна та хімічна назви: drotaverinе; 1-[(3,4-діетоксифеніл) метилен]-6,7-діетокси-1,2,3,4-тетрагідроізохіноліну гідро хлорид;

    основні фізико-хімічні властивості: таблетки жовтого або жовтого з зеленкуватим відтінком кольору;

    склад: 1 таблетка містить дротаверину гідро хлориду - 0,04 г (40 мг);

    допоміжні речовини: цукор молочний, крохмаль картопляний, тальк, кислота стеаринова.


    Форма випуску. Таблетки.


    Фармакотерапевтична група. Синтетичні спазмолітики. Код АТС А 03А D02.


    Фармакологічні властивості.

    Фармакодинаміка. Дротаверину гідро хлорид за хімічною будовою і фармакологічною дією близький до папаверину, однак має сильнішу і тривалішу спазмолітичну активність. Спазмолітична   дія пов'язана зі зміною мембранного потенціалу і проникності гладком”язових клітин. Знижує надходження іонізованого активного кальцію до гладком”язових клітин за рахунок інгібування фосфодіестерази і внутрішньоклітинного накопичення циклічної АМФ.

    Розслабляє гладкі м'язи судин мозку, серця, периферичних і легеневих артерій, бронхів, шлунково-кишкового тракту. Спазмолітичний ефект виражений сильніше, якщо м'язи знаходяться у стані спазму. Незначною мірою пригнічує центральну нервову систему і серцеву діяльність.

    Викликає помірне зниження артеріального тиску, підвищення хвилинного об”єму серця, зменшує роботу лівого шлуночка.

    Фармакокінетика. Дротаверину гідро хлорид швидко і повністю всмоктується у шлунково-кишковому тракті з досягненням максимальної концентрації в плазмі через 45 - 60 хв. Біодоступність близька до 100 %, а період напівабсорбції - 12 хв. Рівномірно розподіляється у тканинах, проникає у гладком”язові клітини. Ефект настає через 1-1,5 год.

    Препарат метаболізується в печінці, метаболіти виділяються із сечею (30 %) і жовчю (40-50 %). Період напів виведення - 16 год.


    Показання для застосування. Біль при спазмах гладеньких м”язів внутрішніх органів, виразкова хвороба шлунка і дванадцяти палої кишки (у комплексній терапії – для зняття больового синдрому спастичного характеру), кардіо- і пілороспазм; напади жовчо- і сечокам”яної хвороби, пієліт, цистит; спастичний запор, коліт, кишкова коліка внаслідок метеоризму, тенезми, спазми гладкої мускулатури при інструментальних дослідженнях; головний біль судинного походження, мігрень, синдром Меньєра; дисменорея, післяпологові перейми.


    Спосіб застосування та дози.

    Дротаверину гідро хлорид застосовується перорально.

    Дорослим призначають по 40 – 80 мг 2-3 рази на добу. Дітям до 6 років разова доза препарату становить 10 – 20 мг, дітям від 6 до 12 років – 20 мг; кратність прийому -  1-2 рази на добу.

    Тривалість прийому, залежно від характеру захворювання, визначається лікарем індивідуально.


    Побічна дія. Препарат звичайно добре переноситься. Великі дози можуть викликати слабість, сухість у роті, розлади функції травного тракту (запори). Алергічний дерматит.


    Протипоказання. Гіпер чутливість, виражена печінкова, ниркова та серцева недостатність; АV-блокада II - III ступеня; кардіогенний шок; артеріальна гіпотензія. Гіпертрофія передміхурової залози, глаукома, виражений атеросклероз коронарних артерій.


    Передозування. При передозуванні можливі AV-блокада, зниження збудливості серцевого м”яза. Лікування симптоматичне.


    Особливості застосування. З обережністю слід призначати препарат хворим з вираженим атеросклерозом коронарних артерій, аденомою передміхурової залози.

    В періоди вагітності і лактації препарат призначають лише в тому випадку, коли очікувана користь для матері перевищує потенційний ризик для плода або дитини.

    Вплив на здатність керувати авто транспортом і працювати з механізмами.

    Негативного впливу не виявлено.


    Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Дротаверину гідро хлорид посилює ефект інших спазмолітиків (в тому числі М-холіноблокаторів), а також посилює гіпотензію, яка викликається трициклічними антидепресантами, хінідином, новокаїн амідом, антигіпертензивними засобами. Надійність усунення спазму підвищує фенобарбітал. Препарат зменшує спазмогенну активність морфіну, антипаркінсонічні властивості леводопи.


    Умови та термін зберігання. Зберігати в сухому, захищеному від світла місці, при температурі не вище 25°С. Зберігати в недоступному для дітей місці.

    Термін придатності - 2 роки.


    Умови відпуску. Без рецепта.


    Упаковка. Таблетки по 0,04 г № 10, №20 (10 х 2) у контурних чарункових упаковках.


    Виробник. ВАТ “Борисовський завод медичних препаратів”. Источник


    Адреса. Республіка Білорусь, Мінська обл., м. Борисов,   вул. Чапаєва 64/27.






    На сайті також шукають: Актовегін, Троксерутин інструкція, Гепарсил застосування, Череди трава побічні дії, Батрафен протипоказання