Нормативна база

Лікарські засоби

Інші розділи

Зворотній зв'язок

ЦЕФЕКОН® Н
Назва: ЦЕФЕКОН® Н | Шукати ЦЕФЕКОН® Н в аптеках →
Міжнародна непатентована назва: Comb drug
Виробник: ВАТ "Нижфарм", м. Нижній Новгород, Російська Федерація
Лікарська форма: Супозиторії ректальні
Форма випуску: Супозиторії ректальні № 10
Діючі речовини: 1 супозиторій містить: напроксену 75 мг, саліциламіду 600 мг, кофеїну 50 мг
Допоміжні речовини: Вітепсол
Фармакотерапевтична група: Нестероїдні протизапальні препарати
Показання: Запальні захворювання товстої кишки; лихоманка на фоні інфекційно-запальних захворювань; болезаспокійливий, жарознижувальний, протизапальний засіб
Термін придатності: 2р.
Номер реєстраційного посвідчення: UA/6403/01/01
Термін дії посвідчення: з 28.04.2007 по 28.04.2012
Термін дії реєстраційного посвідчення закінчився.
Пошук даних про реєстрацію препарату ЦЕФЕКОН® Н
АТ код: M01AE02
Наказ МОЗ: 218 від 28.04.2007


Інструкція для застосування ЦЕФЕКОН® Н

І Н С Т Р У К Ц І Я

для медичного застосування препарату


ЦЕФЕКОН® Н

(CEFECON ®N)


Загальна характеристика:

основні фізико-хімічні властивості: супозиторії білого або білого з жовтуватим або кремуватим відтінком кольору, торпедоподібної форми;

склад: 1 супозиторій містить напроксену – 75 мг, саліциламіду – 600 мг, кофеїну –

50 мг;

допоміжні речовини: основа для супозиторіїв: вітепсол.


Форма випуску. Супозиторії ректальні.


Фармакологічна група. Не стероїдні протизапальні та протиревматичні засоби.

Код АТС М 01А Е 02.


Фармакологічні властивості. Цефекон® Н - комбінований препарат, який відноситься до групи аналгетиків-антипіретиків. Має протизапальні, болезаспокійливі та жарознижувальні властивості. Напроксен та саліциламід є не стероїдними протизапальними засобами, дія яких підсилюється кофеїном, що входить до складу препарату.

Фармакокінетика. Напроксен - 2-(6-Метокси-2-нафтил)- пропіонова кислота має протизапальну, аналгетичну, жарознижувальну дію, впливає на   активність ензиму циклооксигенази, що призводить до пригнічення синтезу простагландинів. Зменшує больовий синдром, пригнічує активність тромбоцитів. Тривалість дії до 7 годин. Період напів виведення - 13 годин. Виводиться через нирки та з калом. Саліциламід - амід саліцилової кислоти. Має протизапальну, аналгетичну, жарознижувальну та антиагрегантну дію через блокування активності   циклооксигенази, що призводить до порушення метаболізму арахідонової кислоти і зменшення кількості простагландинів та тромбоксанів в організмі та у місці запалення. Аналгетична дія зумовлена зниженням концентрації біогенних амінів, які мають альгогенні властивості, та підвищенням порога больової чутливості рецепторного апарату. Діє також на гіпоталамічний центр терморегуляції. При прийманні внутрішньо швидко всмоктується, але при ректальному застосуванні абсорбція дещо знижена. Період напів виведення – 6 - 8 годин. Саліциламід важко гідролізу ється в організмі і у значній кількості виводиться у незмінному стані через нирки і з калом. У порівнянні з іншими саліцилатами краще переноситься. Кофеїн  (1,3,7-триметилксантин) підсилює і регулює процеси збудження в корі головного мозку. Пригнічує фермент фосфодіестеразу, що призводить до внутрішньоклітинного накопичення циклічного аденозинмоно фосфату (ц-АМФ), медіатора, за допомогою якого реалізуються фізіологічні ефекти різних лікарських засобів. Під дією ц-АМФ стимулюються метаболічні процеси у різних органах і тканинах, у тому числі м’язовій та ЦНС. Час напів виведення – 3 - 4 години. Виводиться через нирки та з калом.


Показання для застосування.

  • Як болезаспокійливий засіб при больовому синдромі легкої та середньої тяжкості: невралгія, міалгія, ішіас, люмбаго; дегенеративно-дистрофічні захворювання опорно-рухового апарату (остеохондроз, остеоартроз, анкілозуючий спондилоартрит), головний та зубний біль, мігрень, первинна альгодисменорея;

  • як жарознижувальний засіб: гарячка при застудних, інфекційних, запальних   захворюваннях.


Спосіб застосування та дози. Супозиторій звільняють від упаковки, розрізавши її ножицями по контуру супозиторія і після очищувальної клізми або спонтанного випорожнення кишечнику вводять супозиторій глибоко у пряму кишку. Застосовують по одному супозиторію 1 - 3 рази на день. Після введення супозиторія хворому необхідно залишатись у ліжку 30 - 40 хвилин.

Рекомендована тривалість застосування   як знеболювального засобу не більше 5 днів, як жарознижувального - не більше 3 днів.


Побічна дія. При прийомі рекомендованих доз препарату побічна дія спостерігається рідко. В окремих випадках виникають алергічні реакції, тромбоцит опенія, гранулоцит опенія, а пластична анемія, сонливість, шум у вухах, запаморочення, уповільнення швидкості психомоторних реакцій, розлад функції печінки, нирок, свербіж та біль у прямій кишці. Може спостерігатися збудження, тахікардія, підвищення артеріального тиску, диспепсія, нудота, діарея, біль у шлунку.


Протипоказання. Підвищена чутливість до компонентів препарату, виражена артеріальна гіпертензія, органічні захворювання серцево-судинної системи, підвищена збудливість, безсоння, глаукома, напади бронхоспазму, пов’язані з прийомом не стероїдних протизапальних засобів в анамнезі,   виражені порушення функції печінки та нирок, кишкові кровотечі, виразкова хвороба шлунка та 12-палої кишки (фаза загострення), вік до 16 років та літній вік (після 70 років), вагітність, лактація.


Передозування. Застосування препарату у вказаних дозах не призводить до передозування. При тривалому прийомі високих доз препарату можлива поява та посилення описаних побічних ефектів. Для лікування слід зменшити дозу препарату або відмінити його.


Особливості застосування. Рекомендовано застосування лікарського засобу у   випадках, коли пероральний спосіб введення ліків, які входять до складу супозиторіїв, неможливий, у тому числі і через подразнювальну дію на шлунково-кишковий тракт.

При появі побічних реакцій слід увести в задній прохід соняшникову олію у кількості однієї столової ложки (у вигляді клізми) і тимчасово припинити застосування препарату. При вираженій серцевій, печінковій   та нирковій недостатності препарат призначають з обережністю.

Препарат не впливає на здатність керувати авто транспортом.


Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Цефекон® Н зменшує гіпотензивну дію бета-адреноблокаторів, інгібіторів ангіотензин-перетворюючого ферменту та підсилює ефект антикоагулянтів і похідних сульфонілсечовини. Не рекомендується одночасний прийом препарату з іншими не стероїдними протизапальними засобами, через підвищення ризику побічної дії, а також антикоагулянтами, антигіпертензивними засобами, діуретиками, протидіабетичними препаратами та препаратами літію. Одночасне застосування з циклоспорином підсилює нефротоксичний ефект, з метотрексатом – токсичний ефект останнього.


Умови та термін зберігання. Зберігати у сухому,   захищеному від світла, недоступному для дітей місці при температурі не вище 20 º С. Термін придатності - 2 роки. Не застосовувати препарат після закінчення теміну придатності, зазначеного на упаковці.


Умови відпуску. За рецептом.


Упаковка. 2 контурні чарункові упаковки по 5 супозиторіїв   у картонній коробці.


Виробник. ВАТ “НИЖФАРМ”. Источник


Адреса. 603950, Російська Федерація, Нижній Новгород, ГСП-459, вул. Салганська, 7.



Смотрите также: Цены на Цефекон в аптеках




На сайті також шукають: Цефалексин, Доктор мом інструкція, Конвулекс застосування, Кальцію цитрат побічні дії, Кардонат протипоказання