IНСТРУКЦIЯ
для медичного застосування препарату
МУЛЬТИМАКС® КІНДЕР
(MULTIMAX® KINDER)
Загальна характеристика:
основнi фiзико-хiмiчнi властивості: круглі двоопуклі таблетки від світло-жовтого до гірчичного кольору зі світлими та темними вкрапленнями;
склад: 1 таблетка містить: вітаміну А (у вигляді ретинолу ацетату) 447 мкг (1300 МО); вітаміну Е (у вигляді альфа токоферолу ацетату) 5 мг; вітаміну D3 (холекальциферолу) 5 мкг (200 МО); вітаміну С (аскорбінової кислоти) 30 мг; вітаміну В1 (тіаміну моно нітрату) 0.7 мг; вітаміну В2 (рибофлавіну) 0.8 мг; пантотенової кислоти (у вигляді кальцію пантотенату) 3 мг; вітаміну В6 (піридоксину гідро хлориду) 0.9 мг; вітаміну В12 (ціанокобаламіну) 1 мкг; нікотинаміду 3 мг; біотину 15 мкг; фолієвої кислоти 20 мкг; кальцію (у вигляді кальцію карбонату) 25 мг; магнію (у вигляді магнію оксиду) 10 мг; фосфору (у вигляді кальцію гідро фосфату дигідрату) 10 мг; заліза (у вигляді заліза фумарату) 2 мг; міді (у вигляді міді оксиду) 1 мг; цинку (у вигляді цинку оксиду) 5 мг; марганцю (у вигляді марганцю сульфату) 1 мг; йоду (у вигляді калію йодиду) 70 мкг; молібдену (у вигляді натрію молібдату) 10 мкг; селену (у вигляді натрію селенату) 25 мкг; хрому (у вигляді хрому хлориду) 20 мкг;
допоміжні речовини: сорбіт, мальтодекстрин, олія бавовняна, апельсиновий аромат, кремнію діоксид колоїдний, лимонна кислота, куркума, кальцію стеарат, сукралоза.
Форма випуску. Таблетки жувальні.
Фармакотерапевтична група. Полівітаміни з мікроелементами. Код АТС А 11А A04.
Фармакологічнi властивостi. Фармакодинаміка. Препарат містить вітаміни і мінерали, необхідні для нормального функціонування організму дитини. Сприяє корекції метаболічних процесів в організмі, збільшує енергетичні ресурси, підвищує опірність несприятливим факторам зовнішнього середовища, поліпшує загальний стан.
Дія препарату визначається властивостями вітамінів та мінералів, що входять до складу препарату.
Вітамін А необхідний для нормального перебігу метаболічних процесів, в тому числі для регуляції росту та розвитку організму. Забезпечує нормальне функціонування органу зору, структурну цілісність тканин, резистентність організму до негативного впливу зовнішнього середовища.
Вітамін Е є активним антиоксидантом, гальмує перекисне окиснення ліпідів, що посилюється при багатьох захворюваннях, попереджує пошкодження клітинних структур вільними радикалами. Бере участь у процесах дихання тканин, біосинтезі гему та білків, обміні жирів та вуглеводів, проліферації клітин та інших метаболічних процесах.
Вітамін D3 бере участь в регуляції обміну кальцію та фосфору в організмі; необхідний для побудови та підтримки скелетної структури.
Вітамін С має сильно виражені відновлюючи властивості. Бере участь в окиснювально-відновних процесах, регуляції вуглеводного обміну, впливає на обмін амін окислот ароматичного ряду, метаболізм тироксину, біосинтез катехоламфінів, стероїдних гормонів та інсуліну; необхідний для згортання крові, синтезу колагену та про колагену, регенерації сполучної та кісткової тканини. Нормалізує проникність капілярів. Сприяє абсорбції заліза в кишечнику та бере участь у синтезі гемоглоглобіну. Підвищує неспецифічну резистентність організму, має антидотні властивості.
Вітамін В1 кофермент ензимів, що регулює вуглеводний та білковий обмін. Необхідний для нормального функціонування нервової системи, травного тракту, серцевої діяльності та ендокринних залоз. Позитивно впливає на проведення нервових імпульсів в синапсах.
Вітамін В2 входить до складу флавінових ферментів, що беруть участь в транспортуванні водню (диханні тканин) та утворенні АТФ в мітохондріях.
Пантотенова кислота стимулює утворення кортикостероїдів, бере участь у вуглеводневому та жировому обміні, синтезі ацетилхоліну, кортикостероїдів, енергетичному забезпеченні скорочувальної функції міокарда, покращує процеси регенерації.
Вітамін В6 необхідний для нормального функціонування периферичної та центральної нервової системи.
Вітамін В12 активує обмін вуглеводів, білків та ліпідів. Являючись фактором росту, стимулює функцію кісткового мозку.
Нікотинамід є частиною коф акторів ферментів, що переносять водень, здійснюють окиснювально-відновні процеси, беруть участь в транспортуванні фосфату.
Біотин – кофермент, що бере участь в реакціях перенесення вуглекислого газу до органічних сполук.
Фолієва кислота бере участь в різноманітних метаболічних процесах. Стимулює еритропоез, бере участь в синтезі амін окислот, нуклеїнових кислот, пуринів та піримідинів, а також в обміні холіну.
Кальцій становить разом з фосфором основу кісткової тканини, робить здоровими кістки та зуби, а разом з магнієм сприяє функціонуванню серцево-судинної системи. Підвищує захисні функції організму, сприяє виведенню важких металів. Сприяє метаболізму заліза в організмі, бере участь в передачі нервових імпульсів.
Магній входить до складу ферментів, що беруть участь в синтезі ДНК та РНК, покращує обмін речовин в стінці судин. Допомагає засвоєнню кальцію, фосфору, калію, вітамінів групи В, С, Е, функціонуванню нервової системи, перетворенню цукру крові.
Фосфор разом с кальцієм входить до складу кісток, зубних тканин, шкіри, йому відводиться провідна роль в діяльності центральної нервової системи.
Залізо входить до складу молекули гемоглобіну, є необхідним для метаболізму вітамінів групи В, сприяє росту, зміцненню імунітету.
Мідь покращує засвоєння заліза та його перетворення в гемоглобін, підвищує розумову активність та тонус м’язів.
Цинк є основним матеріалом для синтезу амін окислот та білка, входить до складу ферментів та всіх клітин організму, є важливим елементом для підтримки постійного складу крові та кислотно-лужного балансу, допомагає в утворенні інсуліну та управлінні скороченням м’язів.
Марганець бере участь в синтезі ферментів, стимуляції гіпофізарно-наднирковозалозної системи, посилює поглинання глюкози клітиною, регулює функцію ЦНС та репродуктивних органів, сприяє дії вітамінів групи В та С, бере участь в утворенні тиропсина – головного гормона щитовидної залози. Марганець корисний для покращання м’язових рефлексів та пам’яті.
Йод є важливою складовою гормонів щитовидної залози та забезпечує стійкість організму до пошкоджуючих факторів зовнішнього середовища. Йод підвищує активність лейкоцитів, покращує показники гемоглобіну та еритроцитів, сприяє покращанню розумової діяльності, оздоровленню волосся, шкіри, зубів та нігтів, правильному росту.
Молібден сприяє метаболізму вуглеводів та жирів.
Селен є важливим компонентом антиоксидантних процесів.
Хром разом з інсуліном бере участь у метаболізмі цукру, сприяє росту, попередженню діабету та артеріальної гіпертензії.
Фармакокiнетика. Фармакокінетика препарату обумовлена фармакокінетичними профілями вітамінів та мінералів, що входять до його складу.
Показання для застосування. Як профілактичний та лікувальний засіб при дефіциті вітамінів та мінералів, що виникає при незбалансованому харчуванні та станах, що супроводжуються підвищеною потребою у вітамінах та мінералах (період росту, захворювання, період реконвалесценції).
Спосіб застосування та дози. Дітям з 3 років по 1 таблетці на добу після їди. Таблетки слід розжовувати. Тривалість прийому визначається з урахуванням ступеня дефіциту вітамінів та мінералів.
Дітям з 6 років рекомендується застосовувати лікарський засіб Мультимакс® Юніор.
Побічна дія. При вживанні в рекомендованих дозах побічних ефектів не спостерігалось.
Протипоказання. Підвищена чутливість до компонентів препарату. Дитячий вік до 3 років.
Передозування. При випадковому передозуванні необхідно викликати блювання, промити шлунок. Подальше лікування – симптоматичне.
Особливості застосування. Не рекомендується приймати з іншими препаратами вітамінів та мінералів.
Взаємодія з іншими лікарськими засобами. При вживанні в рекомендованих дозах взаємодії з іншими лікарськими засобами не відмічені.
Умови та термін зберігання. Зберігати при температурі до 30 °С, в недоступному для дітей місці.
Термін придатності – 3 роки.
Умови відпуску. Без рецепта.
Упаковка. По 30 таблеток у блістері, по 1, 2 або 3 блістери в картонній коробці.
Виробник. Юніфарм, Інк. Источник
Адреса. 350 П’ята Авеню, 6701, Нью-Йорк, 10118, США.