Нормативна база

Лікарські засоби

Інші розділи

Зворотній зв'язок

СТРЕПТОЦИД
Назва: СТРЕПТОЦИД
Міжнародна непатентована назва: Sulfanilamide
Виробник: ВАТ "Київмедпрепарат", м. Київ/ВАТ "Київмедпрепарат", м. Київ, Україна
Лікарська форма: Таблетки
Форма випуску: Таблетки по 0,3 г №10 у стрипах, у блістерах
Діючі речовини: 1 таблетка містить: сульфаніламіду (стрептоциду) 0,3 г
Допоміжні речовини: Крохмаль картопляний, тальк, натрію кроскармелоза, метилцелюлоза водорозчинна
Фармакотерапевтична група: Сульфаніламідні препарати
Показання: Ангіни, пієліти, цистити, бешиха, ентероколіти інфекційного походження, опіки, ранові інфекції (рани, виразки, пролежні).
Термін придатності: 5р.
Номер реєстраційного посвідчення: UA/7258/01/01
Термін дії посвідчення: з 31.10.2007 по 31.10.2012
Термін дії реєстраційного посвідчення закінчився.
Пошук даних про реєстрацію препарату СТРЕПТОЦИД
АТ код: J01EB06
Наказ МОЗ: 177 від 24.03.2009


    Інструкція для застосування СТРЕПТОЦИД

    ІНСТРУКЦІЯ

    для медичного застосування препарату

    СТРЕПТОЦИД

    (STREPTOCID)

    Загальна характеристика:

    міжнародна та хімічна назви: sulfanilamidе, п-амінобензол сульфамід;

    основні фізико-хімічні властивості: таблетки білого або жовтувато-білого кольору, з плоскою поверхнею, рискою і фаскою; на поверхні таблеток допускається мармуровість;

    склад: 1 таблетка містить сульфаніламіду (стрептоциду) 0,3 г;

    допоміжні речовини: крохмаль картопляний, тальк, натрію кроскармелоза, м етилцелюлоза водорозчинна.


    Форма випуску. Таблетки.


    Фармакотерапевтична група. Сульфаніламіди короткої дії. Код АТС J01E B06.


    Фармакологічні властивості. Фармакодинаміка. Сульфаніламід порушує утворення в мікро організмах так званих факторів росту - фолієвої, дегідрофолієвої кислот, інших сполук, які містять у своїй молекулі пара-аміно бензойну кислоту (ПАБК). Внаслідок схожості структур ПАБК і сульфаніламіду, останній, як   конкурентний антагоніст кислоти, включається в метаболічний ланцюг мікро організмів і порушує в ньому процеси обміну, що призводить до бактеріостатичного ефекту. Стрептоцид - сульфаніламід короткочасної дії володіє бактеріостатичним ефектом щодо стрептококів, менінгококів, пневмококів, гонококів, кишкової палички, протею.

    Фармакокінетика. При застосуванні внутрішньо швидко всмоктується. Максимальна концентрація стрептоциду в крові спостерігається через 1-2 год (в межах 4 год з’являється у спинномозковій   рідині). Період напів виведення становить менше ніж  8 год. Близько 95% препарату виводиться нирками.


    Показання для застосування. Ангіни, пієліти, цистити, бешиха, ентероколіти інфекційного походження, опіки, ранові інфекції (рани, виразки, пролежні).


    Спосіб застосування та дози. Застосовують внутрішньо. Дорослі приймають  2-4 таблетки (0,6-1,2 г) 5 разів на добу (добова доза -3-6 г). Найвищі дози для дорослих внутрішньо: разова – 2 г, добова – 7 г. Тривалість курсу лікування визначається індивідуально залежно від складності перебігу захворювання.

    Діти віком від 3 до 5 років по 0,3 г на прийом, від 6 до 12 років – 0,3-0,6 г на прийом. Максимальна добова доза для дітей – 1-2,5 г. Кратність прийому та тривалість курсу лікування для дітей визначається   лікарем індивідуально.


    Побічна дія. Нудота, блювання, запаморочення, головний біль, лейкопенія, агранулоцит оз, гемолітична анемія, тахікардія, парестезії, дерматити, діарея, холестаз, вузликовий пері артеріїт. Рідко: кристалурія, гематурія, шокова нирка з анурією. Алергічні реакції.



    Протипоказання. Захворювання системи крові, анемія, лейкопенія, нефрози, нефрити, базедова хвороба, гострі гепатити, індивідуальна підвищена чутливість до сульфонів та сульфаніламідів, вагітність, період годування груддю, дитячий вік до 3 років.


    Передозування. Можливі нудота, блювання, пронос, головний біль, дерматит. У випадку передозування шлунок промивають 2 % розчином натрію гідро карбонату і суспензії вугілля активованого, інших ентеросорбентів. Показані пиття у великій кількості зазначеного розчину натрію гідро карбонату, форсований діурез, гемодіаліз.

    Лікування симптоматичне


    Особливості застосування. При тривалому лікуванні Стрептоцидом необхідно періодично проводити аналізи крові. Призначення Стрептоциду в недостатніх дозах або передчасне припинення застосування може сприяти підвищенню стійкості мікро організмів до сульфаніламідів.

    Вплив Стрептоциду на здатність керувати авто транспортом і працювати з потенційно небезпечними механізмами не вивчали.


    Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Новокаїн, який містить залишок пара-аміно бензойної кислоти, і деякі інші лікарські засоби подібної хімічної структури можуть проявляти анти сульфаніламідний ефект, що необхідно враховувати при призначенні Стрептоциду.


    Умови та термін зберігання. Зберігати у недоступному для дітей, захищеному від світла та вологи місці при температурі 15-25 °С.

    Термін придатності - 5 років.


    Умови відпуску. Без рецепта.


    Упаковка. По 10 таблеток у стрипах.


    Виробник. АТ «Галичфарм». Источник


    Адреса. Україна, 79024, м. Львів, вул. Опришківська, 6/8.






    На сайті також шукають: Циклодинон, Гатимак в/в інструкція, Пульмолор застосування, Колпосептин побічні дії, Зидена протипоказання