ІНСТРУКЦІЯ
для медичного застосування препарату
КОКАРБОКСИЛАЗА-ФЕРЕЙН
(COCARBOXYLASE-FEREIN)
Загальна характеристика:
міжнародна та хімічна назви: cocarboxylase; 3-[(4-аміно-2-метил-5-піримідиніл)-метил]-5-(2-гідроксиетил)-4-метил-тіазоліо-0-дифосфонату гідро хлорид;
основні фізико-хімічні властивості: ліофілізована суха пориста гігроскопічна маса білого або майже білого кольору зі слабким специфічним запахом;
склад: 1 ампула містить кокарбоксил ази гідро хлориду в перерахуванні на 100 % речовину 0,05 мг;
допоміжні речовини: натрію карбонат безводний.
Форма випуску. Ліофілізат для розчину для ін’єкцій.
Фармакотерапевтична група. Препарати вітаміну В1, у тому числі в комбінації з вітамінами В6 та В12. Код АТС А 11D A04.
Фармакологічні властивості.
Фармакодинаміка. Метаболіт ний засіб, який відіграє важливу роль у вуглеводному та жировому обміні. Кокарбоксил аза – кофермент тіаміну (вітаміну В1), в організмі фосфорилюється з утворенням моно-, ди- та три фосфорних ефірів, входить до складу ферментів, що прискорюють карбоксилювання та декарбоксилювання альфа-кетокислот. Екзогенний вітамін В1 (тіамін) для участі в цих процесах повинен шляхом фосфорилювання метаболізуватися в кокарбоксил азу – готову форму коферменту. Слід врахувати, що властивості кокарбоксил ази лише частково адекватні таким у тіаміну; кокарбоксил азу не застосовують для профілактики і лікування гіпо- та авітамінозу В1. Дефіцит кокарбоксил ази викликає підвищення рівня піровиноградної кислоти в крові, що спричиняє розвиток ацидозу.
Фармакокінетика. Після парентерального введення добре всмоктується, в організмі не депонує. Екскретується із сечею.
Показання для застосування. Комплексна терапія печінкової та ниркової недостатності, діабетичної прекоми та коми, діабетичного кето ацидозу, при дихальному ацидозі при хронічній легенево-серцевій недостатності, недостатності коронарного кровообігу, захворюваннях серця, що супроводжуються екстрасистолією, пароксизмальною тахікардією, мерехтливою аритмією та іншими порушеннями серцевого ритму, легких формах розсіяного склерозу, пре екламптичних станах та еклампсії, периферичних невритах, патологічних процесах із порушенням вуглеводного обміну.
У новонароджених препарат застосовують у комплексній терапії станів, пов’язаних із гіпоксією і ацидозом, в тому числі асфіксії новонароджених, гіпоксичній енцефалопатії, недостатності кровообігу, пневмонії, сепсису та інших.
Спосіб застосування та дози. Кокарбоксил азу-Ферейн вводять внутрішньом’язово або внутрішньо венно (струминно або крапельно). Вміст ампули розчиняють безпосередньо перед введенням у 2 мл води для ін’єкцій. При внутрішньо венному струминному введенні об’єм доводять до 10 - 20 мл, при крапельному введенні до 200 - 400 мл, додаючи ізотонічний розчин натрію хлориду або розчин глюкози.
При захворюваннях серця призначають по 100 - 200 мг на добу протягом 15 - 30 днів. При цукровому діабеті (кето ацидоз, кома) добова доза становить 100 мг. При гострій печінковій і нирковій недостатності вводять внутрішньо венно струминно по 100 - 150 мг 3 рази на добу або крапельно (на 5 % розчині глюкози) по 100 - 150 мг на добу. При периферичних невритах призначають внутрішньом’язово в дозі 50 - 100 мг на добу протягом 1 - 1,5 місяця.
Дітям вводять внутрішньом’язово, внутрішньо венно (крапельно або струминно). В залежності від тяжкості стану і клінічної симптоматики – від 25 мг до 50 мг на добу. Курс лікування – від 3 - 7 до 15 - 30 днів. Новонародженим вводять внутрішньо венно (повільно) 10 мг на 1 кг маси тіла 1 раз на добу.
Побічна дія. Можливі алергічні реакції (кропив’янка, свербіж); при внутрішньом’язовому введенні – гіперемія, набряк у місці ін’єкції.
Протипоказання. Підвищена чутливість до препарату.
Передозування. Проявляється у вигляді більш вираженої форми побічних дій.
У разі передозування слід відмінити препарат і призначити симптоматичне лікування для нормалізування дії дихання та серцево-судинної системи.
Особливості застосування. Кокарбоксил азу-Ферейн застосовуються, головним чином, у складі комплексної терапії.
Вплив Кокарбоксил ази-Ферейн на здатність керувати автомобілем та працювати з потенційно небезпечними механізмами не вивчався.
Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Кокарбоксил аза посилює кардіотонічну дію серцевих глікозидів і покращує їх переносимість.
Умови та термін зберігання. Зберігати в захищеному від світла місці при температурі не вище 20 °С.
Зберігати в недоступному для дітей місці!
Термін придатності – 3 роки.
Умови відпуску. За рецептом.
Упаковка. По 5 мл в ампулах; по 10 ампул нейтрального скла у картонній пачці.
По 5 мл в ампулах; по 5 ампул нейтрального скла у комплекті з 5 ампулами розчинника (вода для ін’єкцій по 2 мл), у картонній пачці.
Виробник. ЗАТ «БРИНЦАЛОВ-А».
Адреса. Источник
Росія, 117105, м. Москва, вул. Нагатинська, 1.